Daugybei klaipėdiečių Naujųjų metų šventė – tai tik tas metas, kai darbo būna į valias.
Kėlė limonado taurę
„Traumos, mirtys laiko nesirenka. Tam turime būti pasiruošę bet kurią akimirką. Prisėsti prie kad ir simboliško stalo – nedaug vilčių”, – sakė Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Birutė Fedaravičiūtė. Iškvietimų padaugėja su pirmosiomis fejerverkų salvėmis. Todėl medikams pakelti simbolinę taurę šampano – beveik neįmanoma.
Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas Igoris Ivanovas tvirtino, kad apie vidurnaktį darbo gerokai padaugėja ir policininkams. Todėl apie šampaną daugelis nė nesvajoja.
Pernai Naujųjų metų naktį dirbęs I.Ivanovas kolegas vaišino vaikišku „šampanu su zuikučiais”. Šiemet jis ir vėl negalės deramai atšvęsti šios progos – sausio pirmąją skubės į darbą.
Policininkai, kaip ir medikai, tvirtino, kad Naujieji jiems – tiesiog pasikeitusi data.
Išlydi su bučiniais
Naujųjų metų naktį taksi paslaugas teikiančiose bendrovėse – pats karštymetis. Operatorės tada net nespėja atsakinėti į skambučius. Pakalbinti taksistai tik pasijuokė iš galimybės nors simboliškai paminėti šią progą. Jiems darbo tą naktį – per akis.
Šventinėmis dienomis į gatves išvažiuoja beveik visi firmos „Taksoma” vairuotojai. Tačiau įvykdyti visus užsakymus vis tiek nepavyksta.
„Taksomos” direktorius Alvydas Lingevičius įsitikinęs, kad problemų nekiltų, jei patys gyventojai būtų sąmoningesni. „Išsikvietę taksi, jie neskuba išeiti į lauką. Vairuotojai turi laukti, kol keleiviai su visais atsisveikins”, – piktinosi A.Lingevičius.
Į aikštę – su šluota
Ankstyvą rytą valyti gatvių ir prišiukšlintų aikščių skubantys žmonės Naujųjų sutikimo net nelaiko švente.
„Mes turime rūpintis, kad gyventojams būtų patogu, nepaisant to, ar dirbame per šventes, ar paprastą dieną”, – sakė bendrovės „Klaipėdos želdiniai” direktorius Arūnas Radzevičius.
Kalėdų naktį bendrovės darbuotojai valyti kelių skubėjo jau pirmą valandą nakties. Prognozuojama, kad nerami bus ir pirmoji artėjančių metų naktis – sinoptikai numato ir sniego, ir lietaus.
Anot A.Radzevičiaus, apie šampaną negali būti nė kalbos. „Naujieji metai – nepasiteisinimas. Kaip tada galėtume normaliai suorganizuoti darbą?”- svarstė bendrovės direktorius. Situaciją mieste stebintys budėtojai darbuotojus gali iškviesti bet kurią akimirką.
Klaipėdietė Ona Jokubaitienė jau beveik 30 metų per Naujuosius dar priešaušriu skuba šluoti Teatro aikštės. „Patikėkite, tada jokios šventės nelieka, tik kalnai butelių ir stiklo šukių”, – sakė moteris.
Naujieji – kelyje
Dainininkui Deividui Norvilui, Deiviui, Naujieji metai šventiškumo neteko, kai tik jis pradėjo muzikuoti. Šiemet paskutinioji metų diena jam bus kaip niekad įtempta – teks pasirodyti net keturiuose koncertuose. Padainavęs Klaipėdos muzikiniame teatre ir Žvejų rūmuose, Deivis skubės į Kėdainius, paskui – apie 2 valandą ryto – į Palangą. „Naujuosius metus šiemet sutiksiu autostradoje. Tačiau dėl to nejaučiu jokios nuoskaudos, kaip, deja, ir šventinės nuotaikos”, – tikino jis.
Muzikinio teatro artistas Stasys Rezgevičius daugybę metų Kalėdas ir Naujuosius metus švęsdavo persirengęs Kalėdų Seneliu. Pastaraisiais metais paskutinę metų naktį šio vaidmens jis nebeatlieka – tradicija po vidurnakčio kviesti Kalėdų Senelį jau išblėso. Tačiau Naujuosius artistui vis tiek teks sutikti darbovietėje.
„Nors mums tai ir darbas, tačiau diena – neeilinė. Nusiteikiu, kad tai metų galas, ir pasiduodu bendrai euforijai”, – sakė jis.
Proga užsidirbti
Pašnekovai neslėpė, kad atsiranda ir tokių darbuotojų, kurie patys pageidauja dirbti per šventes, nes už jas mokama dvigubai daugiau nei už paprastą darbo dieną.
Anot Deivio, ne paslaptis, kad Naujųjų metų proga pramogų verslo atstovai gali neblogai užsidirbti. „Anksčiau daugeliui sausis būdavo „sausas”. Dabar kai kurios įmonės įsigudrino šią šventę paminėti po kelių dienų ar savaičių, kai viskas pigiau”, – pasakojo dainininkas.
Taksi įmonės „Taksoma” direktorius A.Lingevičius tvirtino, kad netrūksta vairuotojų, suinteresuotų dirbti per šventes. Atsipalaidavę keleiviai nepagaili gerų arbatpinigių.
Tarp policininkų ir medikų tokių savanorių nepasitaiko. „Dirbame pagal grafiką, todėl žmonės vertina poilsio dienas”, – sakė Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas I.Ivanovas.
Aurelija Kripaitė