Pritarta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui didinti MMA iki 600 litų

Šiandien Trišalės tarybos posėdyje buvo vienbalsiai pritarta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui nuo 2006 m. liepos 1 dienos MMA didinti iki 600 litų.

Taigi nuo 2006 m. liepos 1 d. darbuotojams, dirbantiems įmonėse, įstaigose ir organizacijose pagal darbo sutartis, minimalioji mėnesinė alga didės iki 600 litų (dabar galiojantis dydis 550 Lt, didės 9,09 procento) ir minimalus valandinis atlygis iki 3,58 lito (dabar galiojantis dydis 3,28 Lt, didės 9,1 procento).

Siūlymą didinti MMA iki 600 litų ministerija socialiniams partneriams ir Trišalės tarybos sekretoriatui pateikė dar vasarą.

„Minimalų darbo užmokestį būtina nuolat didinti. Lietuva neturi tapti tik pigios darbo jėgos šalimi. Tik nuolat didėjant atlyginimams išlaikysime savo šalyje mums reikiamus darbuotojus, be kurių neįmanoma mūsų šalies ekonomikos plėtra“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė.

Statistikos departamento duomenimis, 2004 m. spalio mėn. gaunančių minimalųjį darbo užmokestį ir mažiau (išskyrus darbuotojus, dirbančius individualiose įmonėse) buvo 186,7 tūkst. darbuotojų (arba 20 proc. visų darbuotojų). Daugiausia darbuotojų, gaunančių MMA ir mažiau, dirbo viešbučių ir restoranų ekonominėje veikloje – 41,8 proc. visų darbuotojų; pašto ir pasiuntinių veikloje –30,7 proc.; žemės ūkyje medžioklėje ir miškininkystėje – 29,8 proc. Mažiausia tokių darbuotojų buvo elektros, dujų ir vandens tiekime bei viešajame valdyme – 1,9 proc.

Paskutinį kartą minimalus darbo užmokestis šalyje buvo padidintas nuo šių metų liepos – nuo 500 iki 550 litų.

Ministerijos nuomone, MMA ir minimalaus valandinio atlygio padidinimas paspartins tolimesnį Lietuvos ūkio vidutinio darbo užmokesčio augimą, kuris atsilieka nuo BVP augimo tempų bei sumažins darbo užmokesčio skirtumus tarp Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos šalių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.