Lietuvišką elektroninę biblioteką lanko ir Afrikoje

Prieš pusmetį pradėjusi veikti mokslinė elektroninė biblioteka www.elibrary.lt jau turi skaitytojų visame pasaulyje. Internetinio projekto autoriai žada, kad bibliotekos ištekliai ir toliau bus didinami, todėl tikimasi, kad šį naują informacijos šaltinį atras vis daugiau žmonių.

Elektroninę biblioteką jau lanko lietuviškai skaitantys vartotojai net ir Afrikos žemyne. Portale įdiegta lankytojų apskaitos sistema, kuri padeda nustatyti, iš kokių šalių skaitytojai lankosi bibliotekoje.

Anot projektą įgyvendinančios viešosios įstaigos Baltijos visuomeninio informacinių technologijų ir švietimo centro, dažniausiai svetainėje informacijos ieško Lenkijos, Vokietijos, Italijos, Švedijos ir Didžiosios Britanijos gyventojai. Manoma, kad pagrindiniai skaitytojai užsienyje – tai svetur studijuojantys ar dirbantys lietuviai. Užsienio vartotojai sudaro apie dešimtadalį bibliotekos lankytojų.

Nuo praėjusių metų gruodžio 2-osios, kai biblioteka pradėjo veiklą, joje apsilankyta beveik 48 tūkst. kartų.

Pasak visuomeniniais pagrindais įkurtos bibliotekos iniciatoriaus, Baltijos visuomeninio informacinių technologijų ir švietimo centro vadovo Algirdo Aušros, pagrindinis projekto tikslas – aprūpinti Lietuvos intelektualinę visuomenę informaciniais šaltiniais, būtinais jų mokslinėje ar profesinėje veikloje. Elektroninė biblioteka populiarina švietėjišką veiklą ir siekia užtikrinti, kad mokslinė informacija būtų prieinamuma visiems ja besidomintiems lietuviams, gyvenantiems įvairiose pasaulio šalyse.

Bibliotekos informacija gali nemokamai naudotis visi norintieji, tačiau prieš tai reikia užpildyti vienkartinę registracijos anketą. Užsiregistravęs vartotojas galės naudotis biblioteka kas kartą įvesdamas savo asmeninį slaptažodį.

Svetainės duomenų bazėje kaupiama įvairi Lietuvos mokslinė medžiaga, teisės aktai, knygos, žiniasklaida etc. Projektų autorių teigimu, tai vienintelė biblioteka, kurioje kaupiama mokslinių konferencijų medžiaga, formuojama Seimo narių mokslinių darbų galerija.

Taip pat ši svetainė yra vartai į rusišką elektroninę biblioteką, pradėjusią veikti 2001 metais ir turinčią nacionalinės elektroninės bibliotekos statusą.

Pasak A. Aušros, kol kas bibliotekos ištekliai nėra itin gausūs, tačiau jis pažymi, kad tai visuomeninis projektas, kuris įgyvendinamas dar tik pusmetį. „Biblioteka nauja informacija pasipildo kiekvieną dieną”, – sako A. Aušra, patikinęs, kad svetainės ištekliai augs.

Teigiama, kad biblioteka prieinama skaitytojams pačia greičiausia internetinio ryšio linija Lietuvoje.

Ateityje ketinama sukurti ir anglišką elektroninės bibliotekos versiją.

Giedrė Petkevičiūtė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.