Seime siūloma įkurti Emigracijos reikalų komisiją

Seime siūloma sudaryti nuolat veikiančią Emigracijos reikalų komisiją.

Tokį nutarimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Liberalų frakcijos narys Petras Auštrevičius. Šią jo iniciatyvą savo parašais parėmė 42 įvairioms frakcijoms atstovaujantys parlamentarai.

„Apie būtinybę Seime įsteigti pastoviai veikiančią Emigracijos reikalų komisiją, kuri turėtų naujai įvertinti valstybės politiką emigracijos atžvilgiu, esamą padėtį ir teikti pasiūlymus mokesčių, švietimo ir socialinės politikos klausimais, inicijuoti reikiamas įstatymines pataisas, kalbama jau seniai. Šiuo metu bandoma spręsti ir, deja, dažnai nesėkmingai tik emigracijos proceso sukeltas pasekmes”, – teigia P. Auštrevičius.

Anot jo, su emigracija susijusių problemų mastą parodo tai, kad per pastaruosius 15 metų iš Lietuvos į užsienio šalis nuolatiniam gyvenimui išvyko apie 10 procentų Lietuvos gyventojų.

„Šie skaičiai akivaizdžiai liudija poreikį imtis koordinuotų ir veiksmingų priemonių siekiant užtikrinti kuo glaudesnį emigravusių šalies piliečių ryšį su tėvyne, lietuvybės ir kultūrinės tapatybės išlaikymą, vaikų švietimą. Akivaizdu, kad šalies narystė Europos Sąjungoje, vykstantys globalizacijos procesai padidins emigracijos klausimų aktualumą ir ateityje”, – rašoma projekto aiškinamajame rašte.

Projekto iniciatorius P. Auštrevičius tikisi, kad Seimas įkurs Emigracijos reikalų komisiją, nes tam pritaria įvairioms frakcijoms atstovaujantys parlamentarai.

ELTA primena, kad Seimas ketvirtadienį vienbalsiai priėmė rezoliuciją „Dėl išvykstančio jaunimo ir jo skatinimo sugrįžti į Lietuvą programos sudarymo”. Už šį Seimo Liberalų demokratų frakcijos seniūno Valentino Mazuronio pateiktą dokumentą balsavo 62 Seimo nariai.

Siekdamas pakeisti neigiamas Lietuvos gyventojų, ypač jaunimo, emigracijos tendencijas, Seimas pasiūlė Vyriausybei iki kitų metų kovo mėnesio parengti kompleksinę išvykstančio nuolatiniam gyvenimui į užsienį Lietuvos jaunimo ir palankių sąlygų sudarymo grįžti į Lietuvą ilgametę strategiją. Parlamentarai taip pat siūlo rengti kasmetinius planus, galinčius turėti įtakos emigracijos mažinimui.

Priimtame dokumente siūloma ypatingą dėmesį skirti bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių profesiniam orientavimui, aukštojo mokslo sistemos reformai, studijų kreditavimo sistemos tobulinimui, profesinių mokyklų moksleivių ir aukštųjų mokyklų studentų integravimui į darbo rinką.

Parlamentarų duomenimis, nuolatiniam gyvenimui iš Lietuvos į užsienį išvykstančių asmenų, tarp kurių didžiausią dalį sudaro jauni žmonės, skaičius grėsmingai didėja: 2002 m. išvyko 3 664 vyrai, 3 422 moterys, 2003 m. – 5 173 vyrai, 5 859 moterys, 2004 m. – 7 112 vyrai, 8 053 moterys.

2005-12-16 10:01

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.