Po garsių krikštynų – detektyvinė istorija

Vilniaus mero Artūro Zuoko vaikų krikštynų atgarsiai pasiekė Lukiškių kalėjimą. Nuosprendžio už grotų laukiantis Arnoldas Kriskis pasipiktino apkaltintas vaizdo kasetės, kurioje įamžinta ši ceremonija, vagyste.

„Tegul man nepriskiria to, ko nepadariau. Manęs nedomina nevertingi daiktai. Aš imu tik tai, ką paskui galėsiu parduoti. Iš Zuoko namų išsinešiau daug visokiausių daiktų, tačiau kasetės tarp jų tikrai nebuvo“, – tvirtino už vagystę iš politiko namų bausmę jau atlikęs 24 metų A.Kriskis.

Neseniai A.Zuoko žmona Agnė spaudai teigė neturinti garsių krikštynų vaizdo įrašo ir nuotraukų, nes juos išsinešęs vagis.

Skandalo metu – seni kadrai

Vilniuje, Šv.Onos bažnyčioje, prieš penkerius metus vykusioje ceremonijoje sostinės mero penkiamečio sūnaus Domanto Zuoko krikštatėviai buvo pats prezidentas Valdas Adamkus ir jo žmona Alma.

Prieš pusantros savaitės šių krikštynų vaizdai buvo parodyti vienoje TV3 televizijos laidoje.

Ta diena buvo permaininga Vilniaus merui A.Zuokui. Seimo nariai balsavo ir pritarė komisijos išvadoms – jos yra nepalankios korupcija įtariamam sostinės vadovui, vadinamajam „abonentui“.

Tą patį vakarą televizijos žiūrovai išvydo šventinius kadrus iš krikštynų.

Šis sutapimas paskatino „Lietuvos rytą“ pasidomėti, kokiu būdu dingusi kasetė atsidūrė televizijoje ir pasiekė eterį sudėtingu A.Zuokui metu.

Klajonės versijų labirinte

A.Zuokienė prieš pat televizijos laidą „Lietuvos rytui“ teigė, kad jų šeima neturi kasetės su krikštynų vaizdais, tad negalėjo perduoti jos televizijai.

Mero žmonos tvirtinimu, ši kasetė dingo per vagystę – praėjus savaitei po jos vaikų krikštynų.

„Dabar kasetė atsirado. Kokiomis aplinkybėmis tai atsitiko, nežinau. Nebūtų Artūras meras, matyt, nebūtų ir iki šiol atsiradusi“, – prieš pusantros savaitės spėliojo A.Zuokienė.

Tuo tarpu A.Zuokas televizijos laidos kūrėjams esą yra teigęs, kad krikštynos nebuvo filmuojamos, tik fotografuojamos.

„Tai, kad kasetę gavome, buvo visiškas atsitiktinumas.

Vienas žmogus, kurio pavardės atskleisti tikrai negaliu, prasitarė, kad ją turi“, – mįslingai kalbėjo TV3 laidos prodiuseris Virginijus Gaivenis.

Prezidentas V.Adamkus oficialiai nekomentavo laidos, kurioje buvo parodyti garsių krikštynų kadrai.

Vienų šaltinių duomenimis, šalies vadovas privačiame pokalbyje teigė turįs kasetę su krikštynų vaizdais. Tuo tarpu prezidento spaudos atstovė Rita Grumadaitė šią savaitę tokią informaciją neigė.

Įvykių datos nesutampa

Skirtingos Zuokų pateiktos versijos apie mįslingą vaizdo medžiagos atsiradimą televizijoje – ne vienintelis nesutapimas krikštynų kasetės istorijoje. „Lietuvos rytas“ išsiaiškino, jog ceremoniją ir vagystę skiria ne savaitė, kaip teigė A.Zuokienė, o daugiau kaip metai.

Šv.Onos bažnyčios krikštų knygoje įrašyta, kad Domantas ir Gabrielė Zuokai buvo krikštijami 2000 metų gegužės 26-ąją. Tuo tarpu vagis politiko namuose apsilankė 2001 metų birželio 8 dieną.

Tarp dingusių mero daiktų, be vaizdo įrašo, esą buvo ir fotoaparatas su nespėta išryškinti krikštynų juostele. Remiantis Zuokų pateikta vagystės versija, per metus mero šeima nesurado laiko išimti iš fotoaparato ir išryškinti šitokio svarbaus šeimos įvykio juostelės.

Taikinys – turtuolių namai

Už šiemet įvykdytus nusikaltimus Lukiškių kalėjime-tardymo izoliatoriuje nuosprendžio laukiančio A.Kriskio pavardė yra žinoma ne vienai Vilniaus garsenybei.

Šis jaunas vyras yra apvogęs ne tik A.Zuoko, bet ir populiarios televizijos laidų vedėjos Editos Mildažytės, solidžių verslininkų Mindaugo Marcinkevičiaus ir Viktoro Žakaičio namus.

Šio vagies pėdsakai taip pat liko Ukrainos, Belgijos ambasadorių rezidencijose, prabangiame viešbutyje „Šekspyras“ ir kitose sostinės vietose.

Parodymai – skirtingi

Iš A.Zuoko namų vagis išsinešė jubiliejinių monetų kolekciją, brangų rankinį laikrodį, mobilųjį telefoną, piniginę su joje buvusiais pinigais ir banko kortelėmis, delninį kompiuterį, diktofoną, fotoaparatą.

„Kasetė? Kokia kasetė?“ – nustebo A.Kriskis, iš „Lietuvos ryto“ išgirdęs, kad Zuokai po vagystės esą pasigedo ir juostos, kurioje buvo nufilmuotos garsiosios jų vaikų krikštynos.

Iškart po vagystės Zuokai į policiją nesikreipė. Parodymus pareigūnams jie davė vėliau, kai A.Kriskis buvo sulaikytas už kitą nusikaltimą. Apklausiamas jis prisipažino apvogęs ir mero namus.

Tada A.Zuokas ir jo žmona Agnė prarastų daiktų sąraše kasetės nepaminėjo.

Jūratė Kiliulienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.