Išleista knygelė „Privataus miško tvarkymas išsaugant biologinę įvairovę”

Šį mėnesį išleista pirmoji lietuvių autorių parengta knygelė apie privačių miškų tvarkymą, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas biologinės įvairovės išsaugojimui

Per pastaruosius metus Lietuvoje buvo parengta nemažai metodinės literatūros, skirtos miškų ūkio aktualijoms aptarti bei supažindinti privačius miško savininkus su elementariomis miškininkystės žiniomis. Tačiau tik dabar pasirodė pirmasis specializuotas leidinys „Privataus miško tvarkymas išsaugant biologinę įvairovę”, skirtas tiems privačių miškų savininkams, kurie nori mišką pažinti plačiau, nei įprasta.

Miško savininkų požiūris į biologinės įvairovės palaikymą ir apsaugą miškuose dar tik pradeda formuotis. Ne paslaptis, kad į biologinių vertybių apsaugą privačiuose miškuose kreipiamas nepakankamas dėmesys. Todėl VšĮ „Miškų studijų centras”, vykdydamas projektą „Darnaus miškų ūkio ir biologinės įvairovės apsaugos principų mokymas privatiems miško savininkams” bei rengdamas mokymo kursus ir seminarus privatiems miškų savininkams išleidęs šią knygelę ketina nemokamai ją dalinti privatiems miškų savininkams savo organizuojamų mokymo kursų ir seminarų metu visoje šalyje.

Knygelę „Privataus miško tvarkymas išsaugant biologinę įvairovę” parašė du gerai žinomi miškų ūkio ir aplinkosaugos specialistai, Aidas Pivoriūnas ir Petras Kurlavičius. Aidas Pivoriūnas parašė pirmąją knygelės dalį apie privačių miškų tvarkymą, o Petras Kurlavičius – apie biologinės įvairovės apsaugą juose. Knygelė parengta taip, kad joje galima rasti informacijos apie pačius miško savininkus, miškų ūkio ir medžioklės, medienos prekybos, miškotvarkos projektų rengimo ir organizavimo apsektus, biologinę įvairovę. Be to, privatūs miškų savininkai ras atsakymus į tokius klausimus, kaip ir kodėl turi būti miškas atsodinamas bei kertamas, kodėl bus svarbu ateityje miškus sertifikuoti, ir svarbiausia – supažindinsime su Darnaus miškų ūkio samprata ir pateikiam daug patarimų ir praktinių pavyzdžių, kaip galima išsaugoti biologinę įvairovę miškuose.

VšĮ „Miškų studijų centras” direktorė Jolanta Banevičienė sako: „Tikimės, jog ši knygelė bus naudinga visiems, kas nori miškuose ūkininkauti darniai, ekologiškai, saugant ir palaikant biologinę įvairovę. Nors biologinė įvairovė Lietuvos miškuose daug kur vis dar turtinga, bet ji yra atsidūrusi rimtame pavojuje. Turime nepamiršti, kad kai kurias šiame leidinyje siūlomas gamtosaugines priemones pradėjus taikyti dabar, pilnai jos bus įdiegtos mūsų miškuose tik maždaug per 100 metų. Todėl labai svarbu jas diegti ne formaliai, o su meile ir atsakomybe prieš būsimas kartas”.

Pasak J.Banevičienės, yra žinoma, kad privatiems miško savininkams reikia patarimų knygelių, kurios gali pasitarnauti kaip mokomi priemonė miškų ūkio mokymo kursų metu. Todėl manome, kad šis leidinys bus gera mokymo priemonė.

Projekto „Darnaus miškų ūkio ir biologinės įvairovės apsaugos principų mokymas privatiems miško savininkams” pagrindinis rėmėjas yra Jungtinių Tautų vystymo programos Pasaulio aplinkos fondo Mažųjų projektų programa (JTVP PAF MPP, angl. United Nations Development Programme Global Environment Facility Small Grants Programme, GEF SGP), taip pat privačių miškų girininkijų tinklas „Jungtiniai miškai”.

Viešoji įstaiga „Miškų studijų centras” rengia mokymo medžiagą, projektus Europos Sąjungos struktūriniams fondams įsisavinti, organizuoja mokymo kursus ir seminarus darnaus miškų ūkio, biologinės įvairovės ir aplinkosaugos srityse, atlieka mokslinius tyrimus bei teikia konsultavimo paslaugas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.