Balandžio-birželio mėnesiais Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai ištyrė, o Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros prokurorai perdavė į Šiaulių apygardos, Klaipėdos ir Kauno miestų apylinkės teismus 6 baudžiamąsias bylas. Šiose bylose 22 asmenims pateikti įtarimai dėl sukčiavimo, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo, dokumentų klastojimo ir neteisėtos įmonės veiklos organizavimo. Bendra valstybės biudžetui padaryta žala sudaro daugiau nei 705 tūkst. litų.
FNTT atliktuose ikiteisminiuose tyrimuose nustatyta, kad įtariamieji nelegaliai iš įvairių asmenų supirkdavo kurą ir kitus naftos produktus. Naudojantis neva licencijas prekiauti naftos produktais turinčių įmonių buhalterijos dokumentais būdavo išrašomos PVM sąskaitos faktūros. Tokiu būdu nelegaliai supirktieji naftos produktai buvo legalizuojami ir parduodami realiai veikiančioms įmonėms. Pastarosios naftos produktus realizuodavo mažmeninėje rinkoje.
Klaipėdos miesto apylinkės teismui perduotoje baudžiamojoje byloje įtarimai pareikšti 7 asmenims. Jiems inkriminuojamos 202 nusikalstamos veikos. Atskleista, kad nuo 2002 metų kovo iki gruodžio mėn. šios organizuotos grupės nariai, naudodami suklastotus buhalterinės apskaitos dokumentus, įforminę nelegaliai įgytų naftos produktų pardavimą, apgaule įgijo 172 371 Lt pridėtinės vertės mokesčio, kuriuos turėjo sumokėti į valstybės biudžetą.
Tam pačiam teismui perduota ir kita baudžiamoji byla, kurioje 7 asmenų grupė, klastodama dokumentus, neteisėtai pasisavino 135 280 Lt pridėtinės vertės mokesčio. Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo atskleistos 99 nusikalstamos veikos. Išaiškinta organizuota grupė visoje Lietuvoje supirkdavo naftos produktus, statybines medžiagas ir kitas prekes, suklastojusi buhalterinės apskaitos dokumentus, prekes ir produktus realizuodavo kitoms įmonėms.
Kauno miesto apylinkės teismui FNTT ir Generalinės prokuratūros pareigūnai perdavė baudžiamąją bylą, kurioje įtarimai dėl sukčiavimo, neteisėtos įmonės veiklos organizavimo ir vykdymo, dokumentų klastojimo pareikšti 3 asmenims. Nusikaltimus tyrę pareigūnai atskleidė 46 nusikalstamas veikas. Atskleista, jog nuo 2002 m. balandžio iki lapkričio mėn. Vilniaus ir Kauno miestuose veikę asmenys nelegaliai įgydavo naftos produktus, suklastodami buhalterinės apskaitos dokumentus, ir juos realizuodavo. Vykdant nusikalstamą veiklą buvo pasisavinta 253 912 Lt Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.
Atliekant šiuos ikiteisminius tyrimus buvo nustatyta, kad šiose minėtose trijose organizuotose grupėse įtariamieji buvo pasiskirstę vaidmenimis. Vieni iš nepažįstamų asmenų visoje Lietuvoje nelegaliai supirkdavo įvairius kiekius dyzelinių degalų, mazuto ir kitokių naftos produktų, kiti ieškodavo įmonių, turinčių buhalterinės apskaitos dokumentus, tačiau nevykdančių jokios ekonominės veiklos. Kartais organizuotos grupės nariai šių įmonių savininkams pažadėdavo ir sumokėdavo tam tikrą procentą už buhalterinės apskaitos dokumentų panaudojimą.
Šiaulių apygardos teismui perduotos 3 baudžiamosios bylos, kuriose įtarimai pareikšti 5 asmenims. Išaiškinta, jog įtariamieji, veikę Mažeikiuose ir Tauragėje, 2004 m. vasario mėnesį iš valstybės biudžeto pasisavino daugiau nei 144 tūkst. Lt.
Pasak baudžiamąsias bylas tyrusių pareigūnų, neteisėta prekyba naftos produktais yra viena rizikingiausių verslo sričių, kurioje sukčiaujama pasisavinant pridėtinės vertės mokestį.
Kategorijos
- Aplinkosauga
- Augintiniai
- Ekonomika
- Informacinės technologijos
- Interjeras
- Įvairenybės
- Justicija
- Kinas
- Kultūra
- Laisvalaikis
- Lietuvoje
- Medicina
- Mityba
- Mokslas
- Moterims
- Nuomonė
- Pasaulyje
- Politika
- Psichologija
- Receptai
- Renginiai
- Šeima ir namai
- Specialistai konsultuoja
- Sportas
- Statyba
- Švietimas
- Transportas
- Vaikai
- Vyrams
- Žiniasklaida