Pimąją taurės dieną – nelengvos favoritų pergalės

Trečiadienį prasidėjęs 2005 metų Konfederacijų taurės turnyras turbūt pranoko lūkesčius – pirmąją atidarymo dieną per du susitikimus buvo pelnyta net 10 įvarčių, be to A grupės rungtynėse netrūko ir intrigos bei permainingos kovos.

Visgi didesnių netikėtumų užfiksuota nebuvo. Argentina rezultatu 2-1 gana nelengvai palaužė Tuniso pasipriešinimą, o Vokietija turėjo paplušėti ir rezultatyviame mače 4-3 nugalėjo Australijos rinktinę.

Rytoj kovas pratęs B grupės varžybos. 19 valandą prasidės Japonijos ir Meksikos tarpusavio susitikimas, o 21:45 Pasaulio čempionė Brazilija susikaus su Europos čempione Graikija.

Argentina 2 – 1 Tunisas

33′ [1 – 0] Juan Roman Riquelme (11m.)

57′ [2 – 0] Javier Pedro Saviola

72′ [2 – 1] Haykel Guemamdia (11m.)

Rungtynių pradžioje gana netikėtai Tunisas daugiau kontroliavo kamuolį ir 17 minutę už vartiniko pražangą prieš H.Guemamdia į Argentinos vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, bet I.Mhadbebi smūgiavo pro šalį ir neišnaudojo puikios progos.

Visgi toks epizodas nesutrikdė argentiniečių, kurie po truputį perimė iniciatyvą ir 33 minutę teisėjas R.Rosetti skyrė antrą 11 metrų baudinį, tik šį kartą į Tuniso vartus, ir J.R.Riquelme jį realizavo išvesdamas savo komandą į priekį.

Antrajame kėlinyje Argentina kontroliavo žaidimą ir antrąjį įvartį pasiekė 57 minutę, kai po L.Galetti perdavimo kamuolį į vartus nukreipė J.Saviola. Tačiau Tunisas nepasidavė ir netrukus suklydus vartininkui G.Luxui geros galimybės neišnaudojo H.Benachouras, pasiuntęs kamuolį šalia virpsto.

Afrikos čempionai toliau kovojo ir 72 minutę Luxas baudos aikštelėje vėl pargriovė H.Guemamdia. Teisėjas skyrė dar vieną baudinį, ir šį kartą jį emęsis realizuoti pats Guemamdia nesuklydo. Tunisiečiams pavyko sušvelninti rezultatą, tačiau to nepakako ir jiems teko pripažinti varžovų pergalę.

Vokietija 4 – 3 Australija

17′ [1 – 0] Kevin Kuranyi

21′ [1 – 1] Josip Skoko

23′ [2 – 1] Per Mertesacker

31′ [2 – 2] John Aloisi

60′ [3 – 2] Michael Ballack (11m.)

88′ [4 – 2] Lukas Podolski

90+2′ [4 – 3] John Aloisi

Kaip ir prieš tai vykusiame mače, favoritais nelaikyti australai pradėjo mačą drąsiai, bet į priekį 17 minutę išsiveržė turnyro šeimininkė Vokietija – A.Friedricho smūgiuotą kamuolį į vartus nukreipė K.Kuraniy.

Tokia vokiečių persvara išsilaikė vos keturias minutes, nes netrukus prie jų vartų buvo skitas baudos smūgis ir suklydus gyvatvorei įvartį pelnė J.Skoko. Gražus atakuojantis bei permainingas futbolas tęsėsi, ir dar po dviejų minučių Vokietija vėl pirmavo, kai baudos aikštelėje kamuolį gavęs P.Mertesackeris stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą.

Nepaisant dar vieno praleisto įvarčio australai toliau žaidė savo žaidimą ir dar kartą nustebindami oponentus išlygino rezultatą – po puikaus perdavimo prieš vartininką atsidūręs J.Aloisi smūgiavo tiksliai į vartų kampą.

Vokiečiams reikėjo pergalės ir po pertraukos jie užspaudė varžovus. Iš pradžių Australijos ekipą gelbėjo vartininkas, tačiau sužaidus valandą M.Ballackas nuo 11 metrų žymos trečią kartą išvedė šeimininkus į priekį.

Iki mačo pabaigos likus dviems minutėms pergalę Vokietijai užtvirtino L.Podolskis – G.Asamoah perdavė kamuolį kulnu M.Ballackui, šis įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko tikslų perdavimą Podolskiui, kuris iš kelių metrų smūgiavo taikliai.

Einant pridėtiniam laikui vokiečiai atsipalaidavo ir rezultatą sušvelninti dar sugebėjo J.Aloisi, bet tai didesnės įtakos neturėjo – Vokietija Konfederacijų taurės turnyre vis tiek šventė pirmąją pergalę.