Nežiūrint į tai, kad šiandieninė būsto pasiūla, palyginti su paklausa, yra labai nedidelė, būsimi naujakuriai sostinėje nelinkę pirkti nekilnojamojo turto iš pirmo pasitaikiusio statytojo. Brangiai mokėti sutinkama tik už patikimos ir gerai žinomos bendrovės pastatytą būstą.
Tokias išvadas padarė viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „TNS Gallup”, atlikusi tyrimą apie nekilnojamojo turto rinką, statybos bendrovių bei nekilnojamojo turto agentūrų žinomumą Vilniaus mieste. Pasirodo, kad vilniečiai žino iš ties nemažai statybos įmonių bei nekilnojamojo turto agentūrų. Tačiau labiausiai žinoma jiems yra statybų bendrovė „Ranga IV” bei nekilnojamuoju turtu užsiimanti kompanija UAB „Ober-Haus” nekilnojamasis turtas.
Kaip labiausiai žinomą, bendrovę „Ranga IV” spontaniškai 19.9 procento visų apklaustųjų. O vardinant statybos įmonių pavadinimus, bendrovę „Ranga IV”, kaip žinomiausią statytoją prisiminė net 54 procentai visų apklausos dalyvių. Tarp žinomiausių statybos bendrovių taip pat atsidūrė bendrovės „Hanner”, „Eika” ir „Kausta”.
Tyrimas apie nekilnojamojo turto rinką ir statybos bendrovių žinomumą buvo atliktas siekiant išsiaiškinti, ar vilniečiai artimiausiu metu ketina pirkti bei parduoti nekilnojamąjį turtą, kokį turtą jie nori pirkti ar parduoti, kurioje sostinės vietoje nekilnojamasis turtas labiausiai traukia pirkėjus.
Taip pat norėta sužinoti, kokias statybų bendroves geriausiai žino būsimi būsto pirkėjai, ar jiems svarbu, iš kurio statytojo perka būstą, kaip renkasi rekomendacijas apie turto pardavėjus.
Tyrimą atlikusi „TNS Gallup” taip pat išsiaiškino, kokias nekilnojamojo turto agentūras vilniečiai žino geriausiai. Čia neabejotinu lyderiu tapo nekilnojamojo turto agentūra „Ober-Haus”.
Kaip žinomiausią, „Ober-Haus” agentūrą daugiausia vilniečių nurodė spontaniškai. Vardinant agentūrų pavadinimus, „Ober-Haus” vardas taip pat buvo labiausiai įsiminęs daugeliui apklausos dalyvių.
Agentūros vardas įsimintinas neatsitiktinai. „Ober-Haus” yra didžiausia nekilnojamojo turto bendrovė, dirbanti Baltijos šalyse ir Lenkijoje nuo 1994 metų. Daugiau nei trisdešimtyje įmonės biurų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dirba virš 300 nekilnojamojo turto ekspertų.
Viena iš pagrindinių priežasčių kodėl apklausos dalyviai, kurie naudojosi, naudojasi ar planuoja naudotis nekilnojamojo turto agentūros paslaugomis, pasirinktų konkrečią nekilnojamojo turto agentūrą, yra platus nekilnojamojo turto objektų pasirinkimas.
Nekilnojamojo turto agentūros pasirinkimą lemia ir draugų, pažįstamų rekomendacijos, matyta reklama spaudoje, internete ar televizijoje. Agentūros pasirinkimą lemia ir jos vardo žinomumas.
Gyventojams taip pat yra svarbu, kiek reikia mokėti už agentūrų paslaugas.
Vilniečius nekilnojamojo turto agentūrų paslaugomis naudotis skatina tai, kad jos atlieka nekilnojamojo turto vertinimą bei padeda surasti reikalingą nekilnojamojo turto objektą arba klientą turimam turtui pirkti.
Didesnė dalis pasinaudojusiųjų nekilnojamojo turto agentūrų paslaugomis buvo jomis patenkinta ir jei prireiktų – kitą kartą rinktųsi tą pačią agentūrą. Remiantis šio tyrimo duomenimis daugiau kaip 17 proc. vilniečių, planuojančių įsigyti butą ar namą, būsto paieškos ar pardavimo rūpesčius yra linkę patikėti nekilnojamojo turto agentūroms.
Didžioji dalis pasirengusių investuoti į nekilnojamąjį turtą ketina pirkti butus. Tik nedidelė dalis norėtų pirkti individualius ar sublokuotus namus, žemės sklypus bei sodybas.
Būtent butams išsirinkti norima išgirsti kuo daugiau rekomendacijų. Vilniečiams, ketinantiems pirkti naujos statybos butus, labai svarbu žinoti, kas tuos butus pastatė. Teigiamai į šį klausimą atsakė 36 procentai visų apklaustųjų. O visiškai numojančių ranką į tai ar statytojas žinomas, ar ne nebuvo nė vieno.
Dažniausiai informacijos apie perkamą ar parduodamą nekilnojamąjį turtą ieškoma laikraščiuose bei kitokiuose spaudos leidiniuose (60 proc. visų vilniečių, ketinančių įsigyti/parduoti nekilnojamąjį turtą). Todėl didelę įtaką čia daro įvairūs atsiliepimai apie bendrovės patikimumą, jos darbo kokybę.
Antras pagal populiarumą informacijos šaltinis apie perkamą bei parduodamą nekilnojamąjį turtą – internetas. Čia informacijos ieško 57,3 proc. visų vilniečių, ketinančių įsigyti/parduoti nekilnojamąjį turtą. Bet ne mažiau svarbios ir draugų bei pažįstamų rekomendacijos. Jomis vadovaujasi net 50,2 proc. vilniečių, kurie ketina įsigyti/parduoti nekilnojamąjį turtą.
Dauguma vilniečių nekilnojamojo turto pirkimo jau neįsivaizduoja be banko paskolos. Apklausos rezultatai rodo, kad kreditus iš bankų imtų net 84,8 proc. visų būstą ketinančių pirkti gyventojų. Tuo tarpu 13,6 proc. būstą įsigytų savo lėšomis.
UAB „Ober-Haus”