Italų stilistai Masimas ir Džovanis Stefano, dirbantys Londone ir Paryžiuje, lietuviams pademonstravo šukuosenas, kurias profesionalai priskirtų aukštajai madai, o praeiviai gatvėje tikriausiai net neatsigręžtų – tokios jos paprastos. Rekomenduojamos plaukų spalvos – kuo natūralesnės, be ryškesnių akcentų, o įvairiaspalvės sruogelės paskelbtos nepageidautinomis.
Viršelių stilistas
Džovanis Stefano iš namų Italijoje išvažiavo mokytis į Paryžių būdamas devyniolikos. Tuomet jis galvojo tik apie šešių savaičių kursus, nes kirpėjo profesija neatrodė tapsianti pagrindinė. Jis ja susidomėjo atsitiktinai, per vasaros atostogas uždarbiaudamas kirpykloje. Tačiau vaikinas pakliuvo geriems mokytojams – jo dėstytojai vėliau įkūrė garsiąją Vidal Sassoon akademiją. Paskui Džovanis stažavosi Londone, Niujorke ir vėl sugrįžo į Paryžių. Jau daug metų šiame mieste yra jo namai.
Dabar Džovanis dirba su modeliais, kurių nuotraukos spausdinamos ELLE, „Marie Claire”, „Self” ir kitų populiarių žurnalų viršeliuose. Drauge su broliu Masimo jis įkūrė firmą „Propaganda hair”, kuri rengia seminarus visame pasaulyje. Pasirašę kontraktą su plaukų priežiūros priemonių gamintoja „Davines” jie pristato madų tendencijas naudodami būtent tas priemones. Pasaulinio garso stilistai, rengiantys pasirodymams modelius, demonstruojančius „Ungaro”, „Y.Yamamoto”, Dolce&Gabana”, „Stela Mcartney”, „Givenchy”, „Giorgio Armani” drabužius, atvyko į Lietuvą po ilgokų derybų.
Propaguoja natūralumą
„Laukėme jų net vienuolika mėnesių, nes darbais perkrautas abiejų brolių grafikas. Jie ką tik vedė seminarus Maskvoje, parskrido į Londoną ir – vėl į lėktuvą. Masimas prasitarė, kad didžiausia jo svajonė būtų įkalbėti draugę pagimdyti vaiką, tačiau ši, žinodama, kiek jis būna namie, nesiryžta”, – sako bendrovės „Emblika” direktorius Arvydas Čilinskas.
„Jie iškart pasakė, kad nesitikėtume drastiškų šukuosenų, nes dabar kita mados tendencija – viskas turi būti kuo natūraliau. Man įdomiausia buvo jų parodyta technologija, kuri labai palengvina kirpėjo darbą. Plaukai kerpami taip, kad krenta atskiromis sruogomis ir visai nereikia jų „suvesti” į tam tikrus taškus, kaip anksčiau buvome mokomos”, – dalijasi įspūdžiais kirpėja Dalia Juškaitė.
Tuo tarpu abu broliai kruopščiai fotografuoja Lietuvoje sukurtus modelius ir kažką komentuoja tarpusavyje. Paprašyti praktinių rekomendacijų, sako: „Dabar reikia orientuotis į 1920-ųjų stilių, kai moterys ėmė trumpai kirptis plaukus. Visa, kas tuomet buvo atrasta, dabar jau tapo klasika. Tereikia prisiminti griežtomis lygiomis linijomis kirptus plaukus arba papurusias garbanotas galvutes. Jei plaukai tamsūs, tai jų spalva praktiškai lygi – ties šaknimis nėra kitokio atspalvio. Jokių ryškių sruogelių”.
Kino žvaigždžių įvaizdis
Įvairiaspalves sruogeles kuriam laikui siūloma išvis pamiršti, o šukuosenos taip pat turės grįžti prie aiškesnių formų ir griežtesnių linijų. Labai patogi mada, kai buvo galima vos ne pačiai nusikirpti į akis lendantį plaukų kuokštą ar ilgėliau nedažyti ataugančių plaukų, nueina nuo scenos. Jei plaukai šviesūs – ir jų šaknys turi tokios būti, jei tamsūs, tai ir kirpčiukai tokie, o ne šviesėjantys.
„Renkantis spalvas taip pat vertėtų prisiminti praeitį, kai nebuvo tokių įdomių atspalvių plaukų dažų kaip dabar. Makiažas vėl turi būti labai kruopštus, o lūpos – ryškios. Odos spalva – gana šviesi, tačiau nebūtina pudruotis visai baltai, kaip kadaise. Tuomet kontrasto principas buvo labai populiarus – nebyliojo kino žvaigždės lūpas dažėsi juodai. Šukuosenose vis ryškės asimetrija”, – vienas per kitą pasakoja Džovanis ir Masimas.
Jų nuomone, geriausia, jei moteris kasmet pakeičia savo įvaizdį, pradedant drabužiais, o baigiant plaukų spalva ir šukuosenos stiliumi.
Daiva Valevičienė
Tavo draugas labai senu paziuru, 😡 Ir is vis reikia myleti ne blondines,o pati zmogu.Neisivaizduoju tokios sukuosenos 😯 kaip uodega.Keiskis,ir pati nustebsi kaip galima nebrangiai ir graziai atrodyti.Nereikia brangiu grozio salonu 🙂