Lietuvos radijo stotyse jau skamba naujai susikūrusios grupės „Blic” kūrinėlis „Neapolietiška dainelė”. Jį atlieka gabus 14-18 metų jaunimas, užaugęs Klaipėdos dainos studijoje „Keberiokšt”.
Iki šiol „Keberiokšt” sudarė labai skirtingo amžiaus nariai: nuo trejų iki aštuoniolikos metų.
Anot vyriausiojo grupės nario – 18-mečio Justino Antanaičio, kolektyvas panoro ko nors naujo. „Blic” atsirado, vyresnius negu 14 metų studijos narius atskyrus nuo jaunesnių.
„Šiemet mūsų yra aštuoni: šešios merginos ir du vaikinai. Tie, kuriems kitais metais sukaks 14, taip pat pateks į „Blic”, – sakė vaikinas.
Grupė „Blic” turi tik startinę amžiaus ribą, todėl šiuo metu vyriausias jos narys Justinas tikisi, kad po keleto metų, sulaukęs dvidešimties ar daugiau, nebus išstumtas iš grupės…
Neriboja repertuaro
„Blic” nariai jau džiaugiasi pirmosiomis pergalėmis popmuzikos fronte.
„Šiandien mūsų dainą jau groja uostamiesčio radijo stotys, taip pat „Lietus” ir „Radiocentras”.
Tai „Neapolietiška dainelė”, kuri šįmet pelnė didžiulį pasisekimą vokalinės muzikos festivalyje „Laumės juosta” – iš jo parsivežėme pagrindinį prizą”, – džiaugėsi aštuoniolikmetis.
Daina, Justino teigimu, pretenduoja tapti grupės vizitine kortele bei hitu.
Beje, vaikinas sakė, jog grupės atsiradimą iš dalies ir paskatino teigiamas radijo stočių požiūris.
Iš vaikiškų dainelių „Blic” vaikinai ir merginos jau yra išaugę.
Anot keturiolikmetės Justinos, jie nesistengia orientuotis į konkrečią klausytojų auditoriją, norėtųsi, kad grupės dainos patiktų bet kokio amžiaus žmonėms, o jų pačių amžius turėtų traukti paauglius.
Vienu muzikos stiliumi jie neapsiriboja.
„Mes nevengiam repo, roko, popmuzikos. Dainuojam ir lietuvių liaudies dainas. Gana daug dainų dainuojam angliškai”, – kalbėjo mergina.
Justino nuomone, dainų ir stilių įvairumas reikalingas, kad „Blic” nebūtų tapatinami su Lietuvos popmuzikos padangėje įsižiebusiomis žvaigždutėmis.
„Mes nedainuojame tiktai „popso” ar tiktai repo. Nenorime būti lyginami su kitomis grupėmis ar solistais. „Blic” tikslas yra turėti savo klausytojus”, – teigė vaikinas.
Kol kas nė vienas iš narių nesijaučia sukūręs tokią dainą, kad išdrįstų ją pasiūlyti grupei. Tie, kurie jau yra mėginę kurti patys, dar nesijaučia tokie tvirti, kad galėtų savo dainas viešinti.
Tad tekstus dainoms kuria jų vadovė. Nemaža repertuaro dalis, paauglių teigimu, yra tiesiog senos geros dainos.
Muzika nevargina
„Repeticijų dažnumas ir trukmė priklauso nuo to, kokiam koncertui ruošiamasi. Kartais užtrunkam valandą, kartais ilgiau.
Dažniausiai šios repeticijos vyksta kartu su visais dainos studijos „Keberiokšt” nariais”, – pasakojo Jūratė.
Repeticijos keturiskart per savaitę, koncertai „Blic” nariams nepabosta.
Rasa tikino, kad, parėjusi namo, ji būtinai įsijungia muziką – nuo jos niekada nepavargsta.
Pasak Ingridos, dažnos repeticijos netrukdo mokslams.
„Kol kas viską spėju laiku, nėra jokių prieštaravimų nei iš mokytojų, nei iš tėvų”, – sakė mergina.
„O man dainavimas yra kur kas svarbiau nei mokslai, – pareiškė Justinas. – Mokytojos, išgirdusios tokius žodžius, kartais supyksta…
Nepaisydamas šitokios savo nuomonės, stengiuosi viską suderinti, ruošiuosi abitūros egzaminams.
Baigęs mokyklą, norėčiau studijuoti režisūrą arba aktorystę, tačiau jokiu būdu nežadu pasitraukti iš „Keberiokšt” būrio.”
Keturiolikmetė Jūratė taip pat tikisi savo gyvenimą susieti su muzika.
„Kitais metais žadu stoti į S. Šimkaus konservatoriją. Ar žadu kada atsiskirti nuo grupės ir pradėti dainuoti kaip solistė? Aš ir dabar kartais dainuoju viena, lankau solo pamokas. Galima viską suderinti”, – įsitikinusi mergina.
Eglė Maslauskaitė