Lietuvoje laukiama UNESCO pasaulio paveldo komiteto sesijos

Pirmą kartą Lietuvoje vyksianti UNESCO pasaulio paveldo komiteto 30-oji sesija trečiadienį aptarta Ministro Pirmininko Algirdo Brazausko susitikime su UNESCO generaliniu direktoriumi Koičiru Macura (Koichiro Matsuura).

Paryžiuje viešintis A. Brazauskas pokalbyje informavo, kad Lietuva pasirengusi priimti šį svarbų UNESCO renginį, tik antrą kartą rengiamą Rytų ir Vidurio Europoje. Kitų metų vasarą Vilniuje vyksiančiai jubiliejinei Pasaulio paveldo komiteto sesijai pirmininkaus Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Ina Marčiulionytė.

UNESCO generalinis direktorius K. Macura pažadėjo atvykti į Vilnių dalyvauti Pasaulio paveldo komiteto jubiliejinėje sesijoje. Generalinis direktorius pasidžiaugė, kad Lietuva, viena iš pirmųjų ratifikavusi Nematerialaus paveldo apsaugos konvenciją, yra aktyvi narė, iš kurios mokosi kitos valstybės. K. Macura pabrėžė, kad ratifikavimo laukia kitos ne mažiau svarbios UNESCO Povandeninio paveldo ir Kultūros įvairovės konvencijos.

UNESCO generalinis direktorius pasveikino Lietuvą, išrinktą į UNESCO Vykdomąją tarybą, ir išreiškė įsitikinimą, kad Lietuva bus aktyvi šios tarybos narė. Atsisveikindamas UNESCO generalinis direktorius paprašė A. Brazauską perduoti Prezidentui Valdui Adamkui, kuris yra ir UNESCO geros valios ambasadorius, UNESCO pasaulinę ataskaitą „Žinių visuomenės link”.

Sprendimas surengti kitą UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesiją 2006 metų liepą buvo priimtas šią vasarą Pietų Afrikoje įvykusioje minėto komiteto sesijoje. Į kartą per metus vykstančią UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesiją susirenka per 600 dalyvių iš daugiau kaip 100 valstybių.

Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą yra įtrauktas Vilniaus senamiestis, Kuršių nerija ir Kernavės kultūrinis rezervatas, o į UNESCO Nematerialaus ir žodinio paveldo sąrašą įrašyta Lietuvos kryždirbystė ir trijų Baltijos valstybių dainų švenčių tradicija.

Šią vasarą įvykusioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesijoje į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Struvės dienovidinis lankas, einantis per Lietuvą ir dar devynias Europos valstybes.

2005-11-24 10:16

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.