Šarvuotų durų kainą lemia spyna

Šarvuotomis durimis prekiaujančių bendrovių atstovai teigia, jog perkant šį gaminį svarbu išsirinkti patikimą įmonę, nes į tai, kas yra durų viduje, nepažvelgsi.

Pasak bendrovės „Asmodas” direktoriaus Andriaus Klopoto, kai kurie šarvuotų durų gamintojai taupo metalą ir jų viduje nedaro pertvarų. Dėl to bėgant laikui akmens vata, kuria užpildomas durų vidus, gali sukristi, o tada pablogėja garso ir šilumos izoliacija.

Bendrovės „Perimetras” direktoriaus Andrejaus Vorobjovo teigimu, kuo pigesnės durys, tuo jose mažiau profilių, ir konstrukcija ne tokia tvirta. O nesąžiningi gamintojai durų vidaus gali apskritai neužpildyti akmens vata tiek, kiek reikia.

Būtinai reikia matuoti

Durų kaina priklauso nuo apdailos, konstrukcijos, bet labiausiai – nuo jose įmontuotų spynų, jų saugumo rodiklių.

Pasak A. Klopoto, visoms į Lietuvą įvežamoms spynoms daromi atrakinimo testai.

„Neatrakinamų spynų nėra, klausimas – tik specialistų sugaištamas laikas, įrankiai ir sukeliamas triukšmas”, – pabrėžia jis.

Brangesnių durų, priešingai nei ekonominio tipo, spynos suleidžiamos į metalą, yra papildomų guminių tarpinių, dėl kurių garso ir šilumos izoliacija geresnė.

Pasak A. Klopoto, daugelis pirkėjų teiraujasi, ką daryti pametus raktus. Jei spyna paprasta – tiesiog keičiama širdelė, o su seifinėmis kyla daugiau problemų. Tik nedaugelio gamintojų spynos gali būti išimamos neardant durų, o taip yra ir pigiau, ir patogiau.

Beje, A. Klopotas taip pat pastebi, kad šarvuotų durų per dieną ar dvi pagaminti neįmanoma, o jei įmonė taip žada, tikriausiai ims duris iš sandėlio.

„Jei durys imamos iš sandėlio, gali netikti – jei bus per didelės, teks koreguoti sieną, o jei per mažos – liks tarpai”, – pabrėžia pašnekovas.

Anot jo, net ir to paties daugiabučio, ypač senos statybos, visų butų durys gali būti skirtingos, todėl visada reikia važiuoti išmatuoti.

A. Vorobjovas pataria atkreipti dėmesį ir į vyrius – jei jie be guolių, durys gali nusėsti.

Lauko – kitokios

Šarvuotoms durims gali būti suteikiama trejų metų garantija, statomoms lauke – vienerių.

„Nereikia tikėti, jei sakoma, kad lauko durims bus suteikta 5-10 metų garantija, nes net didieji Europos gamintojai lauko durims ilgesnės nei vienerių metų garantijos nesuteikia. Lauko durys kitaip dažomos, kitoks yra gruntas, dažai – atsparesni atmosferos poveikiui nei butų durų, tačiau visiškai atsparių medžiagų nėra. Kas kelerius metus jas vis tiek reikia perdažyti. Žinoma, priklauso ir nuo to, kaip durys eksploatuojamos – geromis sąlygomis jos gali nepasikeisti ir per penkerius metus, o gali ir po žiemos negerai atrodyti. Svarbu, kad virš lauko durų būtų stogelis”, – sakė A. Klopotas.

Beje, A. Vorobjovas pastebi, jog lauke šarvuotų durų ne visada reikia – svarbiausia, kad jos būtų gražios, šiltos ir atsparios atmosferos poveikiui. Brangūs saugumo mechanizmai individualių namų duryse gali būti neracionalu – piktadariai įlips pro langus.

O į daugiabučius neverta statyti labai brangių, kelis tūkstančius litų kainuojančių durų – užtenka ir pigesnių.

Renkantis šarvuotas duris tenka kliautis pardavėjo sąžiningumu, todėl patariama prašyti gamintojo garantijų, atliktų bandymų rezultatų, taip pat domėtis, ar seniai įmonė dirba – pasitaiko, kad dar garantiniu laikotarpiu duris reikia tvarkyti, o jas pardavusios įmonės jau nebėra.

Giedrė Norvilaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.