„Žalgiris” patyrė pirmąją nesėkmę

Eurolygos varžybose Kauno „Žalgiris” išvykoje rezultatu 65:80 nusileido Atėnų AEK (Graikija) krepšininkus ir turnyre patyrė pirmąją nesėkmę.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo kauniečiai, kurie po Darjušo Lavrinovičiaus metimo buvo priekyje 9:4. Po to „Žalgiris” kurį laiką nedideliu skirtumu pirmavo, o Dariaus Šilinskio taiklūs baudų metimai lietuviams suteikė 7 taškų persvarą (19:12). Vis dėlto AEK spurtavo 7:0 ir išlygino rezultatą – 19:19. Pirmąjį kėlinuką taikliu metimu užbaigė Simonas Serapinas – 23:19.

Antrąjį ketvirtį dvitaškiu iš po krepšio pradėjo D.Šilinskis (25:19). Kiek vėliau, po Vido Ginevičiaus metimo, rezultatas tapo 29:23. 4 minučių atkarpą Atėnų komanda sužaidė 12:1 ir įgijo 5 taškų pranašumą – 37:32, o „Žalgiris”, kiek sėkmingiau sužaidęs kėlinuko pabaigą, sumažino skirtumą iki 2 taškų. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo AEK pirmaujant 38:36.

Trečiojo ketvirčio pradžioje graikai spurtavo 7:0 ir buvo priekyje 45:36. D.Lavrinovičius pelnė 2 taškus, tačiau AEK ir toliau demonstravo kokybišką krepšinį, tuo tarpu „Žalgiris” klydo. Kiek vėliu kauniečiai taip pat spurtavo 7:0 ir sumažino skirtumą iki 4 taškų – 47:51. Vis dėlto S.Rimacas pelnė 3 taškus, o į tai Paulius Jankūnas atsakė dviem taikliais baudų metimais. Trečiasis kėlinukas baigėsi AEK turint 8 taškų pranašumą – 60:52.

Paskutiniajame ketvirtyje, po Larry Ayuso tritaškio, deficitas siekė 3 taškus ir kurį laiką komandos žaidė apylygiai. Kėlinuko pabaigoje pražangų limitą išnaudojo D.Lavrinovičius bei P.Jankūnas, o AEK tuo metu pirmavo 68:60. Kauniečiai pelnė 2 taškus (62:68), bet S.Rimaco tritaškis dar labiau sukomplikavo situaciją. Pačioje rungtynių pabaigoje graikai pasinaudojo dažnomis „Žalgirio” klaidomis ir iškovojo solidžią pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė T.Coppenrathas – 21 taškas (7 atk. kam.), S.Rimacas – 14, M.Pelekanos – 11.

„Žalgirio” ekipoje išsiskyrė L.Ayuso – 13 taškų (4 per. kam.), D.Lavrinovičius – 11 (6 atk. kam., 5 klaidos), D.Šilinskis – 10 (10 atk. kam.), P.Jankūnas – 9, R.Freemanas – 8.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .