P. Pleskovas – antrasis Europos čempionato etape

Klaipėdietis lenktynininkas Paulius Pleskovas tapo Europos automobilių kroso čempionato ketvirtojo etapo prizininku. Jis užėmė antrą vietą. Čempionato etapas vyko Latvijoje, Bauskės mieste. Varžybose dalyvavo 18 lenktynininkų iš 10 šalių.

28 metų sportininkas laikomas perspektyviu ir talentingu automobilių lenktynininku. „Pernai viename šio čempionato etapų Paulius užėmė trečią vietą. Latviai juokauja, kad ateityje ruošiamės tapti etapo nugalėtojais”, – sakė sportininko treneris jo tėvas žinomas lenktynininkas Vladas Pleskovas.

Pasak P. Pleskovo, trasa kaip niekad buvo sunki, puresnė ir labiau ištižusi nei pernai: „Nežinia kam privežė smėlio. Pradėjo lyti, daugelis mašinų ėmė klimpti. Nemažai lenktynininkų apsivertė, taip pat kolega iš Lietuvos Arvydas Galinis”. Nors kvalifikaciniuose važiavimuose prieš varžybas P. Pleskovas užėmė tik aštuntą vietą, jis neiškrito iš trokštamojo dešimtuko. „Per „kvalifikaciją” blogiau važiavau todėl, kad varžovų mašinos buvo galingesnės. O vėliau varžybose, kai kelias pablogėjo, aš ir dar keli lenktynininkai išsiveržėme į priekį. Pergalę lėmė ne variklio galingumas, bet piloto meistriškumas ir intuicija”, – sakė P. Pleskovas.

Pirmojo važiavimo pradžioje visos mašinos susigrūdo krūvoje, daugelis iškart įklimpo grunte. Tuoj pat paaiškėjo lenktynių favoritai, kurių jau niekas nebepavijo. Tai pirmą vietą iškovojęs Rustamas Minichanovas (sportininkas ir kartu Tatarstano Respublikos ministras pirmininkas!), Paulius Pleskovas ir maskvietis Sergejus Kvašninas, užėmęs trečią vietą. Daugkartinis Europos čempionas vokietis Helmutas Vildas užėmė ketvirtą vietą.

P. Pleskovas važiavo pernykščiu automobiliu „Ford Puma RS Coswort”, kurio variklis su turbina. Mašina 95 proc. skiriasi nuo standartinės „Pumos”, nuolat pertvarkoma ir rengiama naujoms lenktynėms.

R. Minichanovas važiavo unikalia „Puma”, kuri Tatarstano premjerui kainavo 0,5 mln. eurų. Autokroso lenktynininkai sėdėjo prie pertvarkytų „Renault Clio”, „Toyota Corolla”, „Mitsubishi Colt”, „Ford Focus”, „Volkswagen Polo” (H. Vildo automobilis) vairo. Kai kurių automobilių varikliai neturėjo turbinų, todėl mašinos tapo lengvesnės ir manevringesnės.

Valerijus Rajevskis

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.