Vieną rusiškų vaistų „Korvalol” buteliuką per Panemunės kelio postą vežusiam bei jį deklaravusiam 38 metų Klaipėdos gyventojui Askoldui Moonsonui – dideli nemalonumai.
Už tai, kad per valstybės sieną neturėdamas leidimo gabeno širdį raminančių vaistų, kainuojančių 99 centus, šio vyriškio atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Įvykis nagrinėjamas Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriuje.
Klaipėdos apygardos prokuratūros nutarimu A.Moonsonui paskirta kardomoji priemonė – paimtas pasas.
Pagal Baudžiamojo kodekso 199-ojo straipsnio antrąją dalį už stipriai veikiančių, narkotinių, psichotropinių medžiagų arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų pirmtakų gabenimą neturint leidimo numatomas laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų.
„Korvalol” sudėtyje yra psichotropinės medžiagos fenobarbitalio.
Sesers likimas – toks pat
A.Moonsonas pasakojo, jog užpraeitą pirmadienį važiavo iš Kaliningrado srities į Lietuvą per Panemunės kelio postą.
Lietuvos muitininkai kažkodėl sakė nepraleisią jo ir pasiūlė sukti atgal. Pareigūnai aiškino, jog klaipėdietis veža per daug maisto produktų.
Vyras pasiūlė viską suskaičiuoti, parodė parduotuvių čekius ir tikino, kad neviršija leistinų normų.
„Tada muitininkai iškratė visą automobilį, visas rankines. Net nemaniau, jog tokių problemų sukels vienintelis vaistų „Korvalol” 25 mililitrų buteliukas. Juolab kad jis jau buvo atkištas ir naudojamas, – susijaudinęs kalbėjo A.Moonsonas. – Pareigūnai pasakė, kad jame yra psichotropinės medžiagos, ir pradėjo rašyti aktus.
Mane tiesiog ištiko smūgis – juk to vaisto reikia man pačiam. Prieš keletą metų kreipiausi į gydytojus dėl aukšto spaudimo, širdies permušimų.
Lengvai raminantis, kraujagysles plečiantis „Korvalol” man padeda.
Beveik visada šių vaistų turiu automobilyje”.
Įtariamasis buvo beveik visiškai išrengtas, apieškotas, bet daugiau nieko neteisėta nerasta. Lygiai tokia pat dalia laukė ir kartu važiavusios A.Moonsono sesers. Moteris taip pat turėjo nusipirkusi vieną „Korvalol” buteliuką.
Įtariamas sunkus nusikaltimas
Iš Klaipėdos buvo iškviesti muitinės pareigūnai. Jie palydėjo brolį su seserimi į uostamiestį.
Čia abu klaipėdiečius apklausė Muitinės kriminalinių nusikaltimų skyriaus tardytojas.
„Buvau nustebęs – „Korvalol” supakavo į plastiko maišelius tarsi kokį hašišą ar marihuaną. Man pasakė, kad padariau labai sunkų nusikaltimą. Bausmė – nuo 3 iki 10 metų nelaisvės”.
Kitą dieną paskirta kardomoji priemonė – iš abiejų klaipėdiečių paimti pasai ir neleista išvykti iš Klaipėdos.
„Nieko nesuprantu, juk aš visus pirkinius ir „Korvalol” buteliuką deklaravau, nieko neslėpiau ir staiga aš tapau nusikaltėliu!” – piktinosi A.Moonsonas. – Tuos vaistus visi pensininkai vartoja, vadinasi, ir jie kontrabandininkai.
Naktimis nebemiegu, spaudimas dar labiau pakilo – už buteliuką vaistų, kainuojančių 99 centus, man grasina 10 metų kalėjimo. Iš kur tokie įstatymai?”
Pradėta 15 ikiteisminių tyrimų
Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriaus viršininkas Telesforas Šimkus „Lietuvos rytui” aiškino, kad asmenims, per valstybės sieną vežantiems vaistus, kurių sudėtyje yra psichotropinių medžiagų, reikia turėti Sveikatos apsaugos ministerijos leidimą.
Neturint leidimo, nepriklausomai nuo kiekio gresia baudžiamoji atsakomybė.
Pareigūno teigimu, tokia tvarka įsigaliojo tik šiemet. Apie ją žmonės buvo nuolat informuojami.
T.Šimkus teigė, kad Panemunės poste įvažiuojant į Rusiją yra informacinė lenta, kur viskas išsamiai paaiškinta, nurodyta, jog nusižengusiųjų laukia ne administracinė, o baudžiamoji atsakomybė.
Šįmet Panemunės kelio poste muitinės pareigūnai jau sulaikė nemažai asmenų, kurie neteisėtai gabeno rusiškus vaistus.
Tarp dažniausiai pasitaikančiųjų – „Korvalol”, „Validol”, „Erinit”, „Alochol”, „Tetraciklin”, „Fenazepam”.
Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriuje dėl vaistų gabenimo ir kontrabandos pradėta 15 ikiteisminių tyrimų.
Aušra Pilaitienė
Vat kur saunus musu budriuju pareigunu darbas. Turiu dar mociutes vaistu maiseli, tai dabar nezinau kaip sunaikinti. Aisku galima ismesti i konteineri, bet jeigu pareigunai patikrins mane kieme? O dar pirstu antspaudai…Siaubas, patarkite ka daryti? Niekad stengiuosi nepazeisti istatymu, o dabar tai bus man deme visam gyvenimui, gyvensiu pastovios baimes apimtas, nes sunaikinti negaliu, nes bijau. Zmones, bukite budrus, jus apsupo kontrabandininkai. Jeigu norite gauti ordina ar premija uz kontrabandininku gaudyma, atlikite pensininku rankiniu poemi, ten galite rasti didziulius kiekius draudziamu medziagu. O kita vertus, visiems pensininkams reikia skirti apsauga, nes jie gali tapti narkomanu taikiniu.
Na as tai dziaugiuosi istrukes is to beprotnamio pavadinimu Lietuva.
Veziausi daug vaistu i Siaures Amerika niekas neprisikabino. Cia del vieno buteliuko vaistu. Reikejo kysi duoti to ir lauke pasenieciai.
perskaicius sytrapsni susidaro nuomone kad pasienyje budi labai zemo intelekto jeigu galima butu pavadinti” zmones” iki kokio absurdo daejom reiketu tokius bukagalvius vviti lauk reiketu nepamirsti kad ira ir zmogiskumo istatimas tai va kaip kovojame su kontrabanda gaudidami senukus tikrai surinksime milijarda tikrai geda lietuvosvyriausybei kad tokie dalykai dedasi