Krepšininkas sulaukė ir komplimentų, ir kritikos

Stovykloje Čikagoje dalyvaujantį M.Andriuškevičių palankiau įvertino NBA specialistai nei žiniasklaida

Lietuvoje savaitgalį suskubta pranešti JAV spaudoje pasirodžiusią informaciją, jog kaunietis Martynas Andriuškevičius labai blogai pasirodė Čikagoje vykstančioje jaunųjų krepšininkų, siekiančių patekti į NBA, stovykloje. Tačiau vakar interneto svetainė HoopsHype.com jau pateikė ir kitokių, gerokai palankesnių lietuvio įvertinimų. 19-metį 219 cm ūgio M.Andriuškevičių lydintis krepšinio agentūros „Interperformances“ atstovas Virginijus Bulotas įsitikinęs, kad žalgirietis Čikagoje pasirodė pagal savo galimybes.

Lietuvis tapo derybų objektu

„Interpretacijos“, – taip V.Bulotas įvertino kai kuriuos M.Andriuškevičiaus kritikų teiginius. Jo manymu, gerokai svarbesnės yra NBA klubų atstovų nuomonės, kurių dauguma – palankios Martynui.

„Pagrindinėje peržiūroje birželio 9 dieną dalyvavo 200-250 NBA klubų vadovų, trenerių, skautų. Toks vaizdas, be abejo, suvirpino Martyno širdį, bet jaudulį jis greitai įveikė. Peržiūra truko apie 50 minučių, jos metu nebuvo jokių pertraukų, viskas vyko dideliu greičiu su labai trumpomis pertraukėlėmis, metant tik po du baudų metimus. Martynas, vienintelis iš peržiūroje dalyvavusių aukštaūgių, tritaškius metė nuo NBA tritaškių linijos. Po šios peržiūros labai daug klubų trenerių ir vadybininkų gerai įvertino Martyno pasirodymą, asmeniškai aš išgirdau labai gerų atsiliepimų. Agentui Herbui Rudojui skambino keli klubai ir tarėsi dėl susitikimų pokalbiui apie Andriuškevičių“, – pasakojo V.Bulotas.

Pasak jo, H.Rudojui skambino „Toronto Raptors“, „Utah Jazz“, „Orlando Magic“, „Los Angeles Lakers“, „Indiana Pacers“ klubų atstovai.

Simpatijas rodo Jutos klubas

Kitą dieną po pirmosios peržiūros buvo atliekami kiti individualūs bendrojo fizinio pasirengimo testai bei matavimai.

„Atliekant šiuos testus prie manęs priėjo keli NBA treneriai ir neslėpė nustebimo dėl kai kurių komentarų. Jų teigimu, pernelyg kritiški Martyno pirmosios peržiūros dienos komentarai visiškai neatitinka tikrovės“, – sakė V.Bulotas.

M.Andriuškevičių asmeninių pusryčių buvo pakvietę „Toronto Raptors“ generalinis vadybininkas, taip pat – „Utah Jazz“ generalinis vadybininkas bei vyriausiasis treneris Džeris Sloanas. Jie norėjo asmeniškai susipažinti su lietuviu bei trumpai pristatyti savo klubų strategiją bei planus artimiausiems metams.

„Jutos treneriui labai patiko Martynas. Didžioji dauguma specialistų Martyno galimybes NBA naujokų biržoje vertina neblogai ir sako, kad jis tikrai turi būti pašauktas pirmajame dešimtuke“, – teigė V.Bulotas.

Vakar M.Andriuškevičius susitiko su žaidėjų asociacijos atstovais, klausė paskaitos, kaip išvengti įvairių pagundų ir tykančių pavojų, tapus NBA žaidėju.

Galimybės – didelės

Vakar HoopsHype.com jau pasirodė informacija, kad M.Andriuškevičius nepraleido savo šanso, sutvirtino NBA klubų vadybininkų bei trenerių tikėjimą juo ir turi daug galimybių būti pašauktas NBA naujokų biržos pirmajame rate.

„Nepasirodžiau blogai, bet ir nepuikiai“, – taip save įvertino M.Andriuškevičius.

Tačiau tai, kad „Žalgirio“ vidurio puolėjas turi daug galimybių tapti aukšto lygio krepšininku, teigė ne vienas žinomas NBA specialistas.

„Šis krepšininkas – neblogas. Jis yra aukštas ir gali neblogai pataikyti. Tačiau Martynas turėtų suprasti, kad aikštėje vyksta kova, todėl nereikia labai nusiminti, jeigu kartais nepasiseka. Jis bus geras krepšininkas, jeigu tik pripras prie NBA greičio ir spartos“ – sakė „Dallas Mavericks“ generalinio vadybininko asistentas Keitas Grantas.

„Portland Trail Blazers“ skautas Džonas Gabrielis: „Manau, lietuvis labiau tinka žaisti krašto puolėju nei „centru“. Jis turi geras rankas ir greitas kojas. Nors krepšininkas yra aukštas, jis gerai juda. Martynas neabejotinai gali tapti aukšto lygio žaidėju, todėl jo galimybės NBA naujokų biržoje vertinamos taip aukštai“.

„Phoenix Suns“ trenerio asistentas Markas Aivaronis: „Ūgis ir subtilumas kalba už patį krepšininką. Jis turi gerą metimą ir neblogą šuolį. Tik klausimas, kaip komandos įsivaizduoja Andriuškevičiaus tobulėjimą: ar jos leistų žaidėjui kelis metus tobulėti Europoje, ar iškart leistų į NBA aikštę. Mačiau lietuvį pirmą kartą, tačiau likau patenkintas jo pasirodymu“.

„Milwaukee Bucks“ vadybininkas Laris Harisas: „Martynas yra geras žaidėjas. Jo žaidimo stilius panašus į puolėjo, bet tik ne į „centro“. Jam patinka žaisti veidu į žaidėją. Martyno kūnas dar turi subręsti, kol kas jis yra per plonas, tačiau silpnumą atperka meistriškumu ir tai intriguoja žmones“.

„Washington Wizards“ vadybininkas Ernis Grunfeldas: „Nematau nė 15 krepšininkų NBA naujokų biržoje, kurie turėtų geresnę viršutinę kūno dalį. Judrus devyniolikmetis lietuvis turi snaiperio savybių ir geras rankas“.

„Dallas Mavericks“ krepšinio operacijų prezidentas Donas Nelsonas: „Jis yra aukštas ir gali gerai pataikyti. Martynas panašus į Riką Smitsą. Jis turėtų sustiprinti kūną. Visada bus įdomu išgirsti, kaip sekasi šiam jaunuoliui, manau, jo laukia puiki ateitis“.

Jėgas biržoje išbandys keturi lietuviai

Stovykloje Čikagoje dalyvauja dar vienas lietuvis – Mindaugas Katelynas, tačiau jis sportuoja pagal kitokią programą – daugiau rungtyniauja.

NBA naujokų biržoje, be M.Andriuškevičiaus ir M.Katelyno, taip pat dalyvaus JAV studijuojantis Linas Kleiza ir paskutinysis paraišką pateikęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas 22 metų 209 cm ūgio Povilas Čiukinas.

Paraišką naujokų biržai yra pateikęs dar vienas žalgirietis – Paulius Jankūnas, tačiau žada ją atsiimti. Šiuo metu puolėjas yra išvykęs į jaunųjų talentų stovyklą Trevize (Italija), kuri taip pat sulaukia didžiulio NBA atstovų dėmesio.

NBA naujokų birža vyks Niujorke birželio 28 dieną. Į ją žada atvykti „Cleveland Cavaliers“ vidurio puolėjas Žydrūnas Ilgauskas, kad moraliai padėtų M.Andriuškevičiui.

Dovilė Kamarauskienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.