Nužudymo mįslės raktą slepia liudininkai

Bylos, kuri iškelta dėl jauno palangiškio nužudymo, liudininkas skundžiasi pablogėjusia atmintimi. Jo artimųjų teigimu, liudininką grasinama nužudyti.

Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjama byla, kurioje 24 metų Kalnupės gatvės gyventojas Olegas Loveneckis kaltinamas 22 metų palangiškio Žyginto Valiulio nužudymu.

Ž. Valiulis praeivių buvo rastas žiauriai sumuštas ir subadytas praėjusių metų gegužės 16-ąją Klaipėdoje, prie mokyklos „Svetliačiok“ Baltijos prospekte.

Medikai jam konstatavo galvos sumušimą, durtines žaizdas nugaroje ir šlaunyje, buvo sutrupinti rankos pirštai. Atviras kaukolės lūžis neleido išgyventi – po kelių dienų, taip ir neatgavęs sąmonės, vaikinas mirė Reanimacijos skyriuje.

Vakar teismo posėdyje liudininkas Aleksandras Orlovas skundėsi atminties sutrikimais. Jam sunkiai sekėsi atsakinėti į teisėjo bei prokuroro klausimus. Savo nekalbumą vaikinas aiškino tuo, jog taip pat buvęs sumuštas bei ilgai gydęsis.

Anot A. Orlovo, lemtingąją dieną jo namuose Debreceno gatvėje linksminosi būrys jaunuolių. Jis sumanęs pasikviesti ir tame pačiame name butą besinuomojusį Ž. Valiulį bei jo draugę.

Porai atėjus, keli draugai A. Orlovo, Ž. Valiulio bei dar dviejų vaikinų paprašę nueiti prie vieno baro ir padėti išsiaiškinti konfliktą, kilusį dėl merginų. Eidami jie sutikę O. Loveneckį bei būrį jaunuolių.

A. Orlovas susikivirčijęs su O. Loveneckiu bei pradėjęs muštis. Liudininkas tikina, kad po smūgio į smilkinį jis praradęs sąmonę, ir nuo tada daugiau nieko apie šį įvykį neatsimenantis. Iki šiol nėra žinoma, kaip Ž. Valiulis atsidūrė prie mokyklos Baltijos prospekte.

Vakar A. Orlovą apklausęs teisėjas paskelbė, kad teismo raštinėje lankėsi šio liudininko tėvas ir teigė, jog sūnus nenori duoti parodymų, nes jį grasinama nužudyti. Pats vaikinas tai kategoriškai neigia.

Beje, apie tai, kad tėvas ir sūnus Orlovai dar iki teismo lankėsi prokuratūroje bei domėjosi galimybe atsisakyti liudininko statuso, vakar teismui sakė ir prokuroras. Anksčiau A. Orlovas teistas už muštynes, jam buvo pareikšti ir kaltinimai dėl automobilio pagrobimo, tačiau nukentėjusysis pareiškimą atsiėmė.

Kaltinamasis O. Loveneckis neigia savo kaltę bei atsisako duoti parodymus tvirtindamas, jog byla sufabrikuota. Jis žada prašnekti tik tada, kai bus apklausti visi liudininkai.

Ž. Valiulio tėvai yra įsitikinę, kad kažkuris iš įvykio liudininkų slepia tiesą.

Žaneta Skersytė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.