A. Šarono sūnus prisipažino kaltas skandalingoje neteisėto partijų finansavimo byloje

Izraelio premjeras Arielis Šaronas (Ariel Sharon) antradienį prisipažino kaltas neteisėto partijų finansavimo byloje, galinčioje apsunkinti Izraelio vadovo politinę ateitį.

Omris Šaronas (Omri Sharon) – įstatymų leidėjas ir vienas svarbiausių savo tėvo patarėjų, anksčiau tvirtino, kad ketina gintis. Jis kaltintas sukčiavimu, priesaikos sulaužymu, tarnybinių įgaliojimų viršijimu. Didžiausia O. Šaronui gresianti bausmė – 7 metai kalėjimo.

Nors premjerui A. Šaronui jokių kaltinimų nepateikta, skandalas apsunkina jo politinę padėtį. Jo sūnaus prisipažinimas, jog 1999 metų rinkimų kampanijos metu buvo sukurtos fiktyvios bendrovės, per kurias buvo gaunami užsienio rėmėjų pinigai, labai sustiprina opozicijos padėtį.

Izraelyje politinės partijos negali būti finansuojamas užsienio valstybių piliečių lėšomis.

Pats A. Šaronas atmetė bet kokias sąsajas su nelegaliu valdančiosios „Likud” partijos finansavimu ir pareiškė, kad visais finansiniais klausimais rūpinosi du jo sūnūs.

Kitais metais Izraelyje turėtų įvykti pirmalaikiai rinkimai, nes po pasikeitimų koalicinės Darbo partijos vadovybėje ji paskelbė paliekanti valdančiąją daugumą.

2005-11-15 11:17

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.