Pensininkę sužalojęs italas atsisveikinti su pinigais neskuba

Vakarų Europai priskiriamos šalies pilietybė nėra garantija, kad kaltasis užsienietis geranoriškai atlygins padarytą žalą. Tuo įsitikino klaipėdietė pensininkė, pernai uostamiestyje partrenkta automobilio, kurį vairavo Italijos pilietis. Atėjus metui padengti gydymo išlaidas, paaiškėjo, jog italas yra beturtis.

Praėjusių metų gruodžio 27-ąją, apie 7 val., Taikos prospekte, pėsčiųjų perėjoje, automobilis BMW partrenkė 70-metę Julijoną Baranauskienę.

Mašiną, priklausančią uostamiesčio gyventojai Rasai Meškienei, vairavo 37 metų amžiaus italas Džiovanis Forelis (gim. 1967 m.). Vairuotojas formaliai buvo blaivus, nors jo kraujuje rasta 0,33 prom. alkoholio. Per avariją BMW savininkė sėdėjo šalia jo.

Sužalota, sąmonės netekusi senutė buvo paguldyta į ligoninę. Medikai jai diagnozavo daugybę lūžių: abiejų kojų, rankos, galvos.

Liudytojų, galinčių papasakoti įvykio aplinkybes, nėra – tik vienas netoli gyvenantis vyras pasakojo pro virtuvės langą matęs, kad automobilis trenkėsi į pėsčiąją.

Šių metų rugpjūčio pradžioje Klaipėdos apylinkės teisme vyko pirmasis teismo posėdis. Jame Dž. Foreliui buvo pareikštas kaltinimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo avarijos metu.

Nukentėjusioji kaltinamajam tuo metu buvo pateikusi 30 tūkst. litų neturtinės ir 2 445 litų materialinės žalos civilinį ieškinį.

Senutės sveikata vis negerėjo, o papildoma teismo medicininė ekspertizė parodė, jog J. Baranauskienei per avariją buvo padaryti sunkūs sužalojimai. Atitinkamai perkvalifikuotas ir kaltinimas Dž. Foreliui.

Po avarijos J. Baranauskienė mėnesį praleido ligoninėje, o grįžus namo jos dirbantis sūnus buvo priverstas motinai samdyti ateinančias slaugytojas. Tris mėnesius senutę pasikeisdamos slaugė dvi moterys – joms už tai sumokėta 1 680 litų.

Praėjus metams po avarijos J. Baranauskienei vis dar reikia artimųjų pagalbos. Ji sunkiai vaikšto, skauda lūžusią ranką. Gydytojai net rekomenduoja atlikti dar vieną operaciją.

J. Baranauskienė neturi reikiamų 10 000 litų rankos sąnario protezui, tad nežinia, kiek dar laiko gali tekti laukti eilėje kompensuojamam protezui gauti. Be to, dėl patirtos traumos J. Baranauskienei sutriko atmintis, ji dažnai kenčia galvos skausmus.

Todėl rugsėjo pradžioje nukentėjusioji patikslino civilinį ieškinį. Dabar jis siekia 45 tūkst. litų.

„Mano kojos buvo sulaužytos keturiose vietose, galvoje liko randai, negaliu pajudinti rankos. Lovoje praleidusi penkis mėnesius ir likusi suluošinta visam gyvenimui, niekaip negaliu atgauti bent jau gydymo išlaidų „, – skundžiasi J. Baranauskienė.

Kaltinamasis po įvykio nukentėjusios neaplankė ir neskyrė pinigų net būtiniausiems vaistams. Pas ligoninėje gulėjusią J. Baranauskienę apsilankė tik R. Meškienė.

10 tūkst. litų užstatas už Dž. Forelį sumokėtas R. Meškienės vardu. Šią sumą moteris paskolinusi pinigų neturėjusiam kaltinamajam. Italų kalbos vertėja dirbanti R. Meškienė teismo posėdžiuose dalyvauja kaip Dž. Forelio vertėja.

Buhalterio specialybę turintis Dž. Forelis savo kaltę pripažįsta, tačiau atlyginti nuostolių neskuba.

Pirmajame posėdyje, anot J. Baranauskienės, italas siūlęs susitarti gražiuoju, t. y. paimti 10 tūkst. litų, tačiau moteris nesutiko. Vėliau kaltinamasis teismui pateikė dokumentus, jog niekur nedirba, nuosavo turto neturi, gyvena pas savo motiną.

Kitas teismo posėdis planuojamas gruodžio viduryje. Jis įvyks, jei į posėdį iš Italijos atvyks kaltinamasis. Paskutinis teismo posėdis buvo atidėtas dėl jo ligos.

Manoma, jog jei teismas Dž. Forelį pripažins kaltu, jam teks atlyginti civilinį ieškinį.
Žaneta Skersytė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Pensininkę sužalojęs italas atsisveikinti su pinigais neskuba"

  1. Aleksas

    O kur privalomasis civilinės atsakomybės draudimas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.