Žemaitijos gyventojams – modernus medicinos centras

Praėjusį penktadienį, Kretingai švenčiant jos įkūrėjo didiko Chodkevičiaus 445 gimimo metines, šimtas margaspalvių balionių pakilo iš vienos gražiausių šio miestelio vietų – Akmenos upelio slėnio šlaito – ženklas, kad šią garbingą dieną čia oficialiai atidarytas naujas modernus „Northway“ medicinos centro filialas.

„Tai svarbus įvykis ne vien Žemaitijai, bet ir visai Lietuvai“, – iškilmingos ceremonijos metu sakė prof. Vladas Algirdas Bumelis, padaręs tai, ką daugelis politikų deklaruoja vien žodžiais – priartinęs kaimą prie miesto. Juk ne tik Kretingos, bet ir kitų Žemaitijos miestelių ir kaimų gyventojai nuo šiol galės gauti ne prastesnio lygio medicinos pagalbą kaip sostinės ar kitų didžiųjų miestų gyventojai.

Prieš ketverius metus mirus Kretingoje garsiam veterinarui Vladui Bumeliui, Akmenos šlaite J. Basanavičiaus g. 80, liko dvi sukrypusios bakūžės. Keturi Bumelių palikuonys svarstė, ką daryti su tėvų sodyba. Sodybai restauruoti reikėjo lėšų.

Idėja įkurti čia šiuolaikišką medicinos centrą kilo V. Bumelio sūnui šioje vietoje gimusiam ir užaugusiam prof. V. A. Bumeliui, Lietuvoje atstovaujančiam britų kapitalo kompanijai „Northway Holding“.

„Problemų buvo daug, bet žingsnis po žingsnio jas įveikėm“, – sakė profesorius, prisiminęs nelengvū projekto realizavimo istoriją. Tačiau pavyko – be britų kapitalo kompanijos, projektą parėmė Vilniaus bankas, pritrauktos ir privačios lėšos. Mažam miesteliui būdingas problemas padėjo įveikti meras Valerijonas Kubilius. Investuotojai tikisi, kad įdėti milijonai sugrįš po 8 -10 metų.

Visų tų pastangų rezultatas – senojoje Bumelių sodyboje, slėnio šlaite, pacientus priimantis modernus „Northway“ medicinos centras. Šalia jo – restauruotas jaukus medinis namelis. Autentiškos Bumelių sodyboje liko kelios obelys, visa kita neatpažįstamai pasikeitė, pagražėjo. Tiesa, liko, pasak centro vadovų, ir „Bumelių aura, kuri vers medikus gerai dirbti“.

Tai dar vienas sėkmingas UAB „Northway medicinos centrai“ plėtros etapas. Pirmasis medicinos centras jau daugiau nei pusmetį veikia Vilniuje, S. Žukausko g. 19.

Komandą rinko atsakingai

Nors naujas medicinos centras Kretingoje dirba tik keletą savaičių, jame jau prisiregistravo 230 pacientų. Jie ateina patys, nekviečiami, nešaukiami, sužavėti personalo dėmesingumo, kvalifikacijos, jaukios aplinkos, geros diagnostinės bei gydomosios įrangos.

Beje, atidarymo ceremonijos metu pacientų skaičius dar labiau išaugo – centre prisirašė ne vienas svečias, apžiūrėjęs jaukias ir modernias centro patalpas.

Tačiau ne vien įranga gali didžiuotis Kretingos filialas, jau spėtas praminti Bumelio klinika. Darbuotojų komandą rinkusi šio centro vadovė gydytoja Jolanta Baronienė pažymėjo, jog visi jie – ne tik puikūs specialistai, bet ir krašto žmonių kasdienybę bei problemas pažįstantys žmonės.

„Jaučiame labai didelę atsakomybę ir darbu turime atiduoti skolą už pasitikėjimą mumis. Jokia reklama, o tik atsidavęs darbas pacientų labui įtikins bendruomenę, jog esame verti Bumelio klinikos vardo“ , – sakė gydytoja J. Baronienė. Beje, akušere ginekologe centre dirbanti klaipėdiškė Salomėja Naujokaitienė – prof. V. Bumelio sesuo.

„Nėra privačios ir valstybinės medicinos – yra medicina, padedanti žmogui“, – sakė UAB „Northway medicinos centrai“ generalinis direktorius prof. Vytautas Basys. – Toks centras – oficiali medicinos įstaiga, kur žmogus gali susimokėti išdidžiai ir garbingai, be nusižeminimo ir vokelių. Kita vertus, mokamos paslaugos žmogų drausmina, priverčia susirūpinti savo sveikata daug anksčiau“.

Šventė svečiams

Į centro atidarymo šventę sugužėjusius svečius dovanomis – skėčiais su „Northway“ simbolika, širdelėmis bei rožėmis pasitiko Alekso Mažono pantomimos teatro mimai.

Lauko paviljone įvyko iškilmingoji centro atidarymo dalis. Generalinis direktorius prof. V. Basys, įteikdamas vadovei J. Baronienei dovaną – gydomąją eukaliptinę vantą, linkėjo ja gerai išperti personalą, kad šis dirbtų atsidavęs.

Negailėjo linkėjimų bei pagyrimų sveikatos apsaugos viceministras Rimantas Šadžius, Seimo narys Virgilijus Domarkas, Kretingos meras V. Kubilius. „Būsim ne konkurentai, o kolegos“, – linkėjo ir įvairių medicinos įstaigų vadovai.

Kai centro vadovei statybininkų atstovas įteikė simbolinį raktą ir buvo perkirptas mimų laikomas simbolinis kaspinas, ant stiebo prie medicinos centro fasado iškilo „Northway“ vėliava. Iškilmingą momentą pažymėjo konfeti patrankos ir į dangų pakilusi oro balionų puokštė.

Kai svečiai apžiūrėjo centro pastatą, jie pakviesti į lauko paviljoną vakarienės. Juos džiugino Sauliaus Šiaučiulio vadovaujamas Klaipėdos džiazo kvartetas.

Pirminė priežiūra – nemokama

Medicinos centras Kretingoje siūlo universalias aukščiausios kokybės įvairaus lygio medicinos paslaugas.

Pažymėtina, jog už šeimos gydytojo paslaugos pacientai čia nemoka – kaip ir valstybiniame sektoriuje, tiek sveikatos priežiūra, tiek pirminiai tyrimai atlyginami iš teritorinių ligonių kasų.

Čia pat dirba ir patyrę antrinio lygio specialistai – ginekologas, neurologas, endokrinologas, reumatologas, gastroenterologas, chirurgas, vaikų kardiologas, otorinolaringologas. Tačiau, žada centro vadovai, esant paklausai, bus kviečiami ir kiti reikalingi specialistai. Svarbiausia – kad pacientas čia gautų visas jam reikalingas paslaugas, kvalifikuotas konsultacijas.

Ligoms diagnozuoti centre įrengta šiuolaikinė laboratorija, kurioje tiriamas kraujas, šlapimas, nustatomas gliukozės ir cholesterolio kiekis, atliekami biocheminiai, bakteriologiniai ir imuninės sistemos tyrimai. Viso organizmo tyrimus specialistai atlieka modernia rentgeno aparatūra, echoskopine bei endoskopine įranga. Nustačius diagnozę, paskiriamas gydymas ir sudaroma reabilitacijos programa.

Čia pat, „Northway“ medicinos centre, pacientas ir gydomas, ir reabilituojamas. Dienos chirurgijos skyriaus specialistai netrukus čia atliks antrinio lygio ambulatorines operacijas. Po operacijos pacientai vienvietėse ar dvivietėse palatose galės praleisti parą, stebimi specialistų. Po to jie bus atiduodami šeimos gydytojų globai.

O reabilitacijos poskyryje sveikatą padės pataisyti kvalifikuoti kineziterapeutai, masažuotojai, ergoterapeutai, fizioterapeutai, psichikos sveikatos specialistai.

Laukiami iš visos Žemaitijos

Pacientų susidomėjimas naujuoju centru parodė, jog aukštos kokybės medicinos paslaugų poreikis yra didžiulis. Todėl šis centras neapsiribos vien Kretingos miestu – tapti jo pacientais gali ir kitų Žemaitijos vietų gyventojai.

Užsiregistruoti čia galima ne tik pačiame centre, bet ir telefonais 8 445 70078. Informacijos galima rasti tinklalapyje www.kretinga.nmc.lt

Genovaitė Privedienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.