Anglija išplėšė pergalę prieš Argentiną

Šeštadienį Pasaulio stadionuose vyko 13-a tarptautinių draugiškų rungtynių, kuriose rungtyniavo didžioji dalis į planetos pirmenybes jau patekusių rinktinių – vienos jos išbandė savo jėgas tarpusavyje, kitos pasirinko kelialapio į Vokietiją neiškovojusius varžovus.

Viename iš trijų šeštadienį įvykusių didžiųjų valstybių mūšių Ženevoje susitiko senų sąskaitų turinčios Anglijos ir Argentinos rinktinės. Pietų amerikiečiai išsiveržė į priekį 34-ąją minutę kai po M.Rodriguezo perdavimo pasižymėjo H.Crespo, tačiau už penkių minučių anglų supertalentas W.Rooney išlygino rezultatą.

Antrajame kėlinyje sužaidus aštuonias minutes Argentina vėl pirmavo po W.Samuelio tikslaus smūgio galva, ir kai jau atrodė, kad rungtynės taip ir baigsis, darbo ėmėsi Anglijos rinktinės puolėjas M.Owenas – 87 minutę jis gavęs S.Gerrardo perdavimą galva rezultatą išlygino, o paskutinėmis mačo akimirkomis įmušė dar kartą ir išplėšė pergalę savo komandai.

Iki Pasaulio čempionato finalinio turnyro pradžios likus 208 dienoms pasitikėjimo savo jėgomis įgavo ir Italijos rinktinė, Olandijoje rezultatu 3-1 įveikusi ne pačios stipriausios sudėties šios šalies reprezentacinę komandą. Nors svečiai atsilikinėjo 38 minutę pasižymėjus R.Babeliui, po trijų minučių šeimininkų persvarą panaikino A.Gilardino, o pirmojo kėlinio pabaigoje R.Vlaaras pasiuntė kamuolį į savo vartus. Po pertraukos italų persvarą padidino ir pergalę 49 minutę užtvirtino L.Toni.

Trečioje milžinų dvikovoje Prancūzija savo sostinėje Paryžiuje priemė savo amžiną priešininkę ir kaimynę Vokietijos rinktinę. Grubiomis pražangomis pasižymėjusiame pirmajame kėlinyje, dominavo vokiečiai, o geriausių progų įmušti neišnaudojo buvo abiejų komandų puolėjai T.Henry ir L.Podolskis, tuo tarpu antrajame vyko atviras žaidimas, bet nei M.Ballackas, nei D.Cisse įmušti nesugebėjo, taigi mačas baigėsi be įvarčių.

Taip pat dar vyko du Pasaulio čempionate dalyvausiančių komandų susitikimai: Portugalija namuose rezultatu 2-0 įveikė Kroatiją, o Švedija du kartus atsigavo po praleistų įvarčių prieš Pietų Korėją ir sužaidė lygiosiomis 2-2. Pasaulio čempionė Brazilija išvykoje nepasigailėjo Jungtinių Arabų Emyratų ekipos ir įmušė jai aštuonis įvarčius be atsako, Dramblio Kaulo Krantas įveikė Rumuniją, tuo tarpu Škotija ir JAV sužaidė lygiosiomis.