Lapkričio 14-24 dienomis Skopjėje, buvusioje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje, rengiamose tarptautinėse pratybose dalyvaus trys Lauko pajėgų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo karininkai ir vienas puskarininkis iš Lietuvos.
Partnerystės taikos labui programos dvasioje rengiamose pratybose mokysis beveik 20 NATO, Partnerystės taikos labui programoje dalyvaujančių šalių ir prie Viduržemio jūros dialogo prisijungusių valstybių atstovai.
Pratybose dalyvaus kariškiai iš JAV, Kanados, Ispanijos, Austrijos, Kroatijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Kazachstano, Moldavijos, Šveicarijos, Ukrainos, Izraelio, Jordanijos. Stebėtojus į pratybas planuoja atsiųsti Rusija, Serbija ir Juodkalnija, Bosnija ir Hercegovina, Jungtiniai Arabų Emyratai.
Kariškiai sudarys tarptautinės brigados štabą ir mokysis NATO atsako į krizes operacijų planavimo ir vykdymo procedūrų, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
Tokių štabo mokymų tikslas – didinti NATO ir NATO partnerių karių sąveiką taikos palaikymo bei humanitarinės pagalbos operacijoms.
2005-11-13 09:50