Tarakono batone kratosi ir kepėjai, ir prekybininkai

Batone tarakoną radęs klaipėdietis sako, kad dabar nei jis, nei jo žmona visai nebenori valgyti duonos, tačiau kepėjai tvirtina, jog tikimybė, kad vabzdys pateko į batoną jų įmonėje, yra nulinė.

Robertas Jančukas atnešė į redakciją prieš savaitę viename uostamiesčio prekybos centrų pirktą ir iš pakuotės dar neišimtą batoną su tarakonu.

Kaip šis parazitas galėjo ten patekti, neaišku, nes nei kepyklos, nei prekybos centro atstovai dėl to atsakomybės neprisiima.

Batoną pagaminusios bendrovės komercijos direktorė Kazė Kaupienė atmeta galimybę, kad šis parazitas pateko į batoną jų kepykloje, o apie nepatenkintą pirkėją sako, kad jis jau kone šantažuoja bendrovę.

Netikėtas radinys

R. Jančukas sakė nepastebėjęs, kad nuo lentynos pietinėje miesto dalyje esančiame prekybos centre paėmęs batoną, sykiu perka dar ir tarakoną.

Nemalonų radinį batone vyras teigia aptikęs tik grįžęs į namus. Tuomet R. Jančukas sako paskambinęs nemokamu gamintojo – „Klaipėdos duonos” kokybės telefonu. Anot klaipėdiečio, atsiliepusi moteris nenorėjo patikėti, kad tarakonas į batoną pateko kepykloje.

„Ji sakė, kad tarakonas turbūt parduotuvėje į pakuotę įlindo. Bet juk pakuotė sandariai uždaryta. Man nekyla abejonių, kad toks batonas į parduotuvę atkeliavo iš kepyklos”, – įsitikinęs į redakciją kreipęsis skaitytojas.

Pasijuto šantažuojami

„Klaipėdos duonos” komercijos direktorė K. Kaupienė, iš dienraščio išgirdusi apie klaipėdiečio nepasitenkinimą, patikino, kad ši situacija jai jau gerai žinoma. „Šis vyriškis mus jau šantažuoja dėl to batono, – tvirtino K. Kaupienė. – Nori už tai pinigų.”

Bendrovės atstovės žiniomis, kaip kompensacijos žmogus pareikalavo 1 000 ar 2 000 litų.

„Tačiau kai jo paprašėme, kad jis mums batoną atneštų parodyti – mums juk reikia pasižiūrėti, ar tarakonas yra įkeptas, ar ne – žmogus nesileidžia į kalbas”, – stebisi K. Kaupienė.

Vis dėlto net ir neapžiūrėjusi batono komercijos direktorė atmeta galimybę, kad parazitas galėjo patekti į gaminį kepykloje. K. Kaupienė patikino, kad duonos kepimo procesas yra itin atidžiai stebimas, laikomasi visų saugumo reikalavimų. Gamybos patalpos yra periodiškai dezinfekuojamos pagal sutartį, pasirašytą su parazitus naikinančia įmone.

„Tarakonų pas mus nėra. Apskritai aš tokį nusiskundimą girdžiu pirmą kartą”, – teigė K. Kaupienė.

„Kaip ir kur tarakonas pateko į batoną – ginčo klausimas, – pridūrė ji. – Nesvarbu, kad batonas supakuotas, juk tai lipdukas: atspaudi – atidarai, užspaudi – uždarai. Gal tarakonas ten pateko parduotuvėje, o gal – pirkėjo namuose.”

Pasiūlė sausainių

R. Jančukas neigia ėmęsis šantažo prieš „Klaipėdos duoną”. „Tai netiesa, pinigų neprašiau. Aš tik paklausiau, ką jie tokioje situacijoje man, kaip nukentėjusiam pirkėjui, gali pasiūlyti. O darbuotoja atsakė galinti tik pakeisti batoną ir dar nebent kokių sausainių pridėti”, – sakė vyriškis.

R. Jančukas neneigia nesutikęs nunešti batono į bendrovę. Atsisakęs, nes iš pokalbio su darbuotoja suprato, kad batonas iš jo bus paimtas. „Nuogąstavau, kad tuo viskas ir pasibaigtų – kaip tada įrodysi, buvo tarakonas ar nebuvo”, – teigė R. Jančukas.

K. Kaupienė „Vakarų ekspresą” patikino, kad pirkėjas gali atnešti batoną be baimės – jo paimti neketinama, tik apžiūrėti. Tai sužinojęs R. Jančukas žadėjo apsilankyti įmonėje.

Prekybininkai: „Tai neįmanoma”

Kad tarakonas galėjo patekti į batoną parduotuvėje, ją valdančios bendrovės atstovė ryšiams su visuomene Raminta Stanaitytė-Česnulienė kategoriškai nesutinka.

„Nei teoriškai, nei praktiškai neįmanoma, kad tarakonas į produktą būtų patekęs mūsų parduotuvėje”, – pažymėjo ji.

„Visų pirma, gaminys buvo supakuotas, o tarakonas – pakuotės viduje. Antra – parduotuvę reguliariai prižiūri speciali kompanija, kuri rūpinasi vabzdžių naikinimu – tarakonai nė karto nebuvo pastebėti”, – pridūrė R. Stanaitytė-Česnulienė.

Gamyba kontroliuojama

Kitos uostamiesčio kepyklos „Javinė” vyr. technologė Jūratė Godelienė pritaria „Klaipėdos duonos” atstovei, jog tikimybė, kad į gaminį pateks koks nors „svetimkūnis”, yra išties labai maža. Tiksliau, anot jos, tai beveik neįmanoma.

„Visi gaminiai kepami kruopščiai prižiūrint. Įmonėje sukurta atitinkama kontrolės sistema, kurioje numatytos labai efektyvios priemonės tokiems dalykams išvengti, patalpos dezinfekuojamos nuo parazitų”, – sakė J. Godelienė.

„Javinės” darbuotoja teigė, kad jų įmonė tokių skundų nėra gavusi.

Giedrė Petkevičiūtė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.