Klaipėdoje rengiami kursai alkoholikų vaikams

Vienuolika uostamiesčio paauglių kiekvieną ketvirtadienį mokosi, kaip susitaikyti su problema, kuri vos prieš mėnesį atrodė neįveikiama.

Šie vaikai lanko Klaipėdos vaiko krizių centre (VKC) rengiamus kursus, kurie skirti nepilnamečiams, augantiems šalia alkoholikų tėvų.

Gegužės-rugpjūčio mėnesiais VKC vykdo programą „Linas“. Jos metu socialiniai darbuotojai ir psichologai veda užsiėmimus vaikams iš problemiškų šeimų. Tai, kad į pasimatymus su VKC darbuotojais nepilnamečiai ateina net keliomis valandomis anksčiau, tik patvirtina praktinę užsiėmimų naudą.

Per 18 ketvirtadienių iš ypač sudėtingų šeimų atrinkti 10-13 metų vaikai turės išmokti svarbiausių dalykų – išreikšti jausmus, emocijas ir konfliktus, pasidalinti savo sunkumais bei įžvalgomis. Galų gale jie bus mokomi geriau suprasti gyvenimą ir atsisakyti kaltės dėl geriančių tėvų jausmo.

Kiekvieną savaitę su vaikais bendraujančios psichologė Viktorija Rubavičiūtė ir socialinė darbuotoja Jorūnė Zakarauskaitė neslepia, kad peržengti uždarumo barjerą pavyksta tik po keleto susitikimų.

„Jie ateina įsitempę ir vieni kitų nepažinodami. Pirmųjų užsiėmimų metu tik piešiame, juokaujame ir kalbamės apie kasdienius, buitinius dalykus – mokyklą, kiemą, draugus. Po trejeto ar daugiau susitikimų provokuojame juos atvirumui. Jau dabar jie daro tai, ko niekada sau neleistų klasėse ar kiemuose. Vaikai garsiai ir atvirai kalba apie nuo alkoholio priklausančius savo artimuosius,“ – sako V. Rubavičiūtė.

VKC programa finansuojama iš miesto biudžeto. Užsiėmimai bus rengiami kartą per metus. Psichologė Viktorija ir socialinė darbuotoja Jorūnė bandys kviestis ir paauglių tėvus, kurie sutiko vaikus leisti į kursus.

„Bandėme jiems subtiliai paaiškinti mūsų pasimatymų esmę. Nė vienas iš tėvų nepasakė „ne“, o visi pakviesti vaikai kursus tebelanko. Maža to, kartu įkalba ateiti ir savo draugus, kurie taip pat gyvena alkoholikų šeimose. Beje, ne visos šeimos asocialios. Yra tokių, kuriose girtauja vienas iš tėvų, nors užima pakankamai aukštas pareigas, turi normalų darbą.

Klaipėdoje programa „Linas“ vykdoma pirmą kartą. VKC šią programą perėmė iš ją sukūrusių švedų. Neįprastas pavadinimas kilęs iš švediško berniuko vardo „Linus“. Šis vaikas – vienos televizijos laidos veikėjas, kuris susipainiojęs vidiniame pasaulyje, pamažu ir tyliai praranda viltį gyventi.

Programa „Linas“ skirta būtent tokiems vaikams. Pasibaigus kursams, jų lankytojams VKC durys neužsivers. Jau dabar nepilnamečiai užsirašo į eilę individualiems pasimatymams su psichologe Viktorija.

Vaida Zubrauskaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.