Mini pasaulio burtai

Į Lietuvą atkeliavo legendinių traukinių ir automobilių modeliai

Sostinėje duris atvėrė nauja žaislų parduotuvė, kurios pagrindiniais lankytojais greičiausiai bus piliečiai, dėvintys solidžius kostiumus ir paprastai už pirkinius mokantys „auksinėmis” kreditinėmis kortelėmis. Įspūdingoje salono „Mini pasaulis” ekspozicijoje puikuojasi pačių egzotiškiausių automobilių modeliukai, važinėja miniatiūriniai elektroniniai traukinukai, pakerintys užkietėjusius kolekcininkus ir kainuojantys tiek, kiek nenaujas tikras automobilis.

Ekskursija į vaikystę

„Mini pasaulio” vadovė Gabrielė Kačkutė, pasakodama apie sprendimą imtis veiklos šioje verslo nišoje, pripažino, kad viskas prasidėjo nuo elektroninio traukinuko jos tėvų namuose.

„Galvodamas apie dovaną anūkui tėtis išrinko traukinuką, o vėliau prasitarė, kad toks žaislas buvo neišsipildžiusi jo paties vaikystės svajonė. Dėl šios priežasties netrukus mums „labai” prireikė papildomų bėgių, pervažų, stočių ir kitos geležinkelio „infrastruktūros”, kurios Lietuvoje nebuvo įmanoma gauti. Pradėjus ieškoti šių daiktų, kilo idėja pamėginti užmegzti ryšius su šių specifinių žaislų gamintojais. Kadangi artimiausias jų atstovas buvo Taline, kalba dėl bendradarbiavimo mezgėsi sklandžiai”, – pasakojo G.Kačkutė.

Pašnekovės patvirtino, kad praktiškai visų analogiškų modeliukų salonų pagrindiniai klientai būna brandaus amžiaus žmonės, azartiškai besinaudojantys galimybėmis savo rankomis ir pagal savitą sampratą sukurti miniatiūrinį pasaulį.

„Taip yra ir Vokietijoje, kur aplankėme daugybę analogiškų parduotuvėlių, ir Austrijoje, ir kitose šalyse, turinčiose solidžią tikrų geležinkelių istoriją. Įsigijus bazinį geležinkelio rinkinį, prie jo galima jungti įvairias atšakas, statyti stotis, depus, viadukus, organizuoti skirtingų „krovinių” pervežimus ir t.t.”, – tvirtino „Mini pasaulio” vadovė.

Jos teigimu, toks projektas suburia visą šeimą, nes darbo čia pakanka ir patiems mažiausiems (rekomenduojama žaisti vyresniems nei 3 metų vaikams), ir tėvams, paprastai besirūpinantiems elektronine žaidimo dalimi ar šio pasaulio apsodinimu „miškais”.

G.Kačkutė patikino, kad jau 125 metus gyvuojanti Vokietijos kompanija LGB, gaminanti vienais geriausių Europoje laikomus traukinių modelius, siūlo preciziškai tikslias tikrų garvežių, dirbusių konkrečiuose maršrutuose, kopijas. Dar daugiau, su „Mini pasauliu” bendradarbiavimo sutartį pasirašiusios LGB traukiniai gali važinėti kieme nutiestais bėgiais, yra atsparūs lietui ir panašiems atmosferos kaprizams.

Džeimso Bondo kolekcija

Greta LGB ir kiek paprastesnių, daugiau vaikų žaidimams skirtų, „Fleischmann” traukinukų, „Mini pasaulio” salone bus siūlomi CMC kompanijos automobilių modeliukai. G.Kačkutė žadėjo kolekcininkams pateikti 1:43 ir 1:18 dydžio mašinas, kurių negamina kiti garsūs šio rinkos segmento žaidėjai. Mažesnieji keturračiai čia kainuos apie 98 litus, o didesnieji – apie 300 litų.

„Tarkim, pas mus bus galima rasti visus agento Džeimso Bondo superautomobilius, kuriais jis yra kovojęs su blogiukais nuo pat šio herojaus pasirodymų kino ekranuose”, – intrigavo salono šeimininkė.

Jos teigimu, jei kurio nors ypatingo modelio „Mini pasaulis” neturės savo sandėliuose, iš katalogų užsakyti automobiliukai bus pristatyti ilgiausiai per 4 savaites. Ilgiau gali užtrukti tik rankomis gaminamų modeliukų atgabenimas.

Rinka ribota

Klausiama, kiek prekybą tokiomis specifinėmis prekėmis galima laikyti verslu, o kiek žaidimu, Gabrielė pripažino, kad, jos žiniomis, kol kas Lietuvoje yra tik apie 15 žmonių, turinčių ir nuolat tobulinančių savas miniatiūrinio geležinkelio sistemas. Kur kas daugiau entuziastų kolekcionuoja automobilių modeliukus.

Vienas garsiausių šios srities entuziastų, tituluočiausias šalies ralio meistras ir vienas sėkmingiausių autoverslininkų Stasys Brundza, pasakodamas apie savo kolekciją, teigė, jog įsigyti visų tikrų jį dominančių automobilių būtų neįmanoma dėl milžiniškos tokios technikos kainos. Tuo tarpu perkant 1:8 ar panašaus dydžio modelį galima pamaloninti akį ne tik įspūdingu kėbulą kūrusių dizainerių darbu, bet ir su didinamuoju stiklu apžiūrėti modelio variklio skyrių ir netgi įvertinti salono apdailos kokybę.

Renaldas Gabartas

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.