Netikėta atomazga

Nustatyta asmenybė jaunuolio, aptikto sekmadienio paryčiais be gyvybės ženklų S.Dariaus ir S.Girėno gatvės griovyje apsivertusiame automobilyje.

Kaip jau rašėme, jokių dokumentų pas velionį nerasta, o bandant nustatyti jo asmenybę pagal metalo laužo krūva virtusio „Ford Escort“ valstybinius numerius, paaiškėjo, kad šis automobilis priklauso už puskilometrio nuo tragedijos vietos – J.Kumpio gatvėje gyvenančiam I grupės invalidui. Pastarasis tik po policijos skambučio teigia apsižiūrėjęs, kad praviri po namu esančio garažo, kuriame jis laikė savo fordą, vartai. Nebebuvo ir dar devintą vakaro garaže stovėjusio automobilio.

Fordo savininkas dienraščiui teigė, kad vagyste įtariantis prieš savaitę jo namuose savo aštuonioliktąjį gimtadienį šventusios kartu su motina gyvenančios savo dukters svečius. Pastaroji, vienos Vilijampolės vidurinės mokyklos abiturientė, dienraščiui taip pat patvirtino, kad negalinti garantuoti už visus pokylio dalyvius. Toks įtarimas kilo dėl to, kad neaptikta jokių laužimosi į garažą žymių. Fordo savininkas įsitikinęs, kad jo namo lauko durims pritaikytas raktas, kurio dublikatą ar ruošinį jam buvo galima pasigaminti per minėtą pokylį.

Tačiau ši versija subliūško nustačius sudaužytame forde aptikto velionio asmenybę. Paaiškėjo, kad tai – aštuoniolikmetis Andrius Š. iš priešais esančio to paties J.Kumpio gatvės namo.

Pirmadienį žuvusiojo palaikus morge atpažino artimieji. Vakar viena iš velionio giminaičių dienraščiui pasakojo, kad aštuoniolikmečio pradėta ieškoti tik sekmadienio vakare. Jis buvo dingęs nuo šeštadienio vakaro, kai išėjo pas draugus. Nieko panašaus iki tol nebuvę, todėl pradėta skambinti į ligonines bei policiją.

Žuvusiojo tėvai pareigūnams teigė netikintys, kad jų sūnus galėjo pavogti automobilį. Anot tėvų, negalėjo Andrius jo ir vairuoti: aštuoniolikmetis neturėjo vairuotojo teisių.

„Kažkas jį pakišo, – vakar dienraštį tikino ir jau minėta žuvusiojo giminaitė. – Garantuoju, kad su šiuo įvykiu susiję ir daugiau asmenų, kurie galėjo duoti Andriui nurodymą kažkur nuvairuoti jų pavogtą automobilį“. Kaip argumentas pateikti du sekmadienio skambučiai į Andriaus telefoną. Jo kažkas intensyviai ieškojo.

Tačiau, kaip jau rašyta, pareigūnai įsitikinę, kad apsivertusiame forde daugiau asmenų negalėjo būti. Jie paprasčiausiai negalėjo likti nesužaloti, juolab išsiropšti patys iš metalo laužo krūva virtusio automobilio. Žuvusiojo kūną, atvertę fordą, sugebėjo ištraukti tik ugniagesiai gelbėtojai.

„Tiriame visas įmanomas versijas“, – tvirtina teisėsaugininkai, turėdami galvoje ir galimą vagystės inscenizaciją. – Tačiau jeigu bus nustatyta, kad automobilį pavogė pats žuvusysis, tyrimas bus nutrauktas“.

Policijos turima Andriaus Š., besimokiusio vienos Kauno vakarinės mokyklos dvyliktoje klasėje, dosjė – įspūdingas: nors tik vasarą jam sukako aštuoniolika, jaunuolis figūravo įvairiose (vagysčių, plėšimo, išžaginimo) bylose, kai kuriose iš jų buvo ir suimtas. Tiesa, Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai tvirtina, kad į jų akiratį šis aštuoniolikmetis patekęs nebuvo.

Greta Čižinauskaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.