Naująjį Orleaną nusiaubė naujas „uraganas” – L. Džeimsas

NBA čempionate trečiadienį buvo sužaista net keturiolika rungtynių. Lietuvos krepšinio aistruolių dėmesio centre buvo susitikimas Klivlende, kur susitiko vietos „Cavaliers” su Naujojo Orleano „Hornets” krepšininkai.

„Kavalieriai” su Žydrūnu Ilgausku priešakyje įveikė Arvydo Macijausko klubą rezultatu 109:87 (35:19, 31:28, 25:21, 18:19).

Žinia, Naujojo Orleano miestas ne taip seniai nukentėjo nuo uragano Katrina. Užvakar šio miesto krepšininkus aikštelėje nusiaubė naujas „uraganas”, kurio vardas Lebronas Džeimsas. Šis žaidėjas į „Hornets” krepšį įmetė net 31 tašką ir nepaliko varžovams jokių vilčių laimėti. Ž. Ilgauskas per 25 min. pelnė 12 taškų (dvitaškiai 5/10, baudos 2/4), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. A. Macijauskas per 6 min. taškų nepelnė (dvitaškiai 0/1, tritaškiai 0/1), tik atkovojo vieną kamuolį.

Sėkmingai NBA pirmenybes pradėjo Čikagos „Bulls” komanda su Dariumi Songaila, namie per pratęsimą 109:105 (20:28, 20:31, 28:30, 30:9; 11:7) įveikę Šarlotės „Bobcats” krepšininkus. Trečiajame kėlinyje svečiai pirmavo net 25 taškų skirtumu – 70:45. Tačiau „buliai” sugebėjo pavyti varžovus. Pratęsimą lėmė D. Songailos pataikytas tritaškis metimas, likus žaisti 5,1 sek. Beje, tai buvo pirmasis taiklus Dariaus tritaškis NBA pirmenybėse. Iki pratęsimo pabaigos likus 8 sek. lietuvis pataikė abu baudos metimus ir įtvirtino „Bulls” pergalę 109:105. Starto penkete rungtynes pradėjęs D. Songaila per 23 min. pelnė 11 taškų (2/7, 1/1, 4/4), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Na, o trečiadienį Šarūno Jasikevičiaus klubas Indianos „Pacers” svečiuose 90:78 (20:22, 27:21, 24:20, 19:15) įveikė Orlando „Magic” krepšininkus. Stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje debiutavęs lietuvis per 18 min. pelnė 5 taškus (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 1/4). Šarūnas dar atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Antrąjį pralaimėjimą NBA čempionate patyrė Lino Kleizos klubas Denverio „Nuggets”, trečiadienį namie per pratęsimą 97:99 (28:26, 22:22, 17:20, 22:21; 8:10) nusileidęs Los Andželo „Lakers” komandai. Pergalingus du taškus, likus žaisti 0,6 sek., „Lakers” ekipai pelnė Kobė Brajantas. Jis iš viso surinko 33 taškus. L. Kleiza nerungtyniavo.

Kitų trečiadienio rungtynių rezultatai: Toronto „Raptors” – Vašingtono „Wizards” 96:99, Niū Džersio „Nets” – Milvokio „Bucks” 96: 110, Bostono „Celtics” – Niujorko „Knicks” 114:100 (per pratęsimą), Mempio „Grizzlies” – Majamio „Heat” 78:97, Detroito „Pistons” – Filadelfijos „76ers” 108:88, Minesotos „Timberwolves” – Portlendo „Trail Blazers” 90:86, Hiustono „Rockets” – Sakramento „Kings” 98:89, Jutos „Jazz” – Dalaso „Mavericks” 93:82, Sietlo „SuperSonics” – Los Andželo „Clippers” 93:101 „Golden State Warriors” – Atlantos „Hawks” 122:97.