„Mokyklon? Pakeliui“ telefonu – beveik šimtas pranešimų apie pamokų nelankančius vaikus

Nuo rugsėjo 1 d. Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotos akcijos „Mokyklon? Pakeliui!“ nemokamu telefonu 8 800 10118 paskambino per 550 asmenų. Beveik 100 skambučių buvo apie vaikus, kurie pamokų metu nebuvo mokykloje.
Daugiausia skambučių buvo sulaukta apie jaunuolius, kurie lanko mokyklą nereguliariai, t.y. linkę pabėgti iš vienos ar kelių pamokų. Su šiais mokiniais dirba socialiniai pedagogai, juos ir jų tėvus konsultuoja pedagoginės psichologinės tarnybos.
„Vaikas pajutęs aplinkinių dėmesį, socialinio pedagogo pagalbą, susimąsto, pakeičia savo nuomonę apie pamokų lankymą ir tuo pačiu įpareigoja šeimą jausti didesnę atsakomybę už savo vaiką“, – papasakojo Šilutės rajono švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Nemanienė.

Dalis skambučių yra apie šešiolikmečius ar netgi aštuoniolikmečius norinčius sugrįžti į mokyklas.
Savivaldybių specialistai jiems rekomenduoja artimiausias suaugusiųjų ar jaunimo mokyklas, kuriose jie galėtų įgyti pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą. „Jaunimo mokyklos – tai mokyklos, kurios padeda mokiniams, dėl įvairių priežasčių negalintiems lankyti įprastos mokyklos, „neiškristi“ iš mokymo sistemos. Šiose mokyklose ir mažiau motyvuotas moksleivis randa sau priimtiną mokymosi būdą“, – pabrėžė Švietimo ir mokslo ministerijos Socialinės politikos departamento vyr. specialistas Algimantas Šimaitis.
Buvo skambučių ir mokytojų, kurie norėtų, kad vaikas tęstų mokymąsi, tačiau pats pilnametis jaunuolis to nenori. Taip pat tėvai pageidautų pagalbos motyvuoti vaikus ar netgi juos nuvesti į mokyklas. Neretai skambučiai rodo ir sunkią vaiko šeimos padėtį.
„Gavome žinutę dėl vienos penkiolikmetės ir jos broliuko, kad motina jais nesirūpina, o vaikai nelanko mokyklos. Tuoj pat susisiekta su mokyklos vadovu ir socialine pedagoge bei savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriumi. Specialistai apsilankė šeimoje, bendravo su mama ir mergaite. Motina papasakojo apie šeimos sunkumus – vienai sunku auginti vaikus, dirba prekybos centre nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro, tačiau užtikrino, kad vaikai mokyklą lankys. Mokyklos socialinė pedagogė pasirūpino vaikų nemokamu maitinimu“, – papasakojo Marijampolės sav. Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vanda Pangonienė.
Pasak vyriausijo specialisto Algimanto Šimaičio, nemokamas telefonas, kurį suteikė akcijos rėmėjas AB „Lietuvos telekomas“, tapo puikiu įrankiu padedančiu specialistams mokykloms gauti informacija tiesiai iš neabejingos visuomenės.
Pasiektas pagrindinis akcijos tikslas – bendruomenės nariai, kaimynai įsitraukė į ministerijos pasiūlytą mokyklos ir visuomenės bendradarbiavimą – visuomenė neliko abejinga iniciatyvai – jau sulaukta nemažai skambučių, gauta informacijos apie mokyklas nelankančius vaikus.
Visi nemokamu telefonu gauti kontaktiniai duomenys persiunčiami savivaldybių atstovams, kurie patys susisiekia su mokykla, vaiku ar mokinio tėvais arba perduoda duomenis socialiniams darbuotojams.
„Ypač džiugina, kad nemažai mokyklų įsijungė į akciją ir savo mokyklose organizavo naujokų priėmimo renginius, dalis mokyklų surengė atvirų durų dienas tėvams ar šventes mokytojams“, – sako Mokinių parlamento atstovas Antonas Nikitinas.

Dalis skambučių buvo apie asmenines problemas, pvz.: į kurią mokyklą turėtų eiti vaikas, kas atsakingas mokykloje už popamokinius užsiėmimus, kaip gauti mokyklos baigimo pažymėjimo dublikatus ir pan.

Lietuvos savivaldybių švietimo skyrių pateiktais duomenimis, mokyklų nelanko apie 550 vaikų. Švietimo ir mokslo ministerija, stengdamasi sudaryti geresnes sąlygas ir paskatinti kuo didesnę dalį jaunimo įgyti išsilavinimą, įgyvendina nemažai įvairių projektų. Mokyklose įvesti socialinių pedagogų etatai, įgyvendinama moksleivių pavėžėjimo programa „Geltonasis autobusas“. Taip pat mokyklos organizuoja popamokinę veiklą, vaikai iš socialiai remtinų šeimų gauna nemokamą maitinimą.
Švietimo ir mokslo ministerija, trečius metus organizuoja akciją „Mokyklon? Pakeliui!“. Akcijos „Mokyklon? Pakeliui!“ tikslas – paskatinti visuomenę prisidėti pritraukiant į mokyklą jos nelankančius arba ne nuolat lankančius vaikus.

Akcija vyks iki spalio 31 d.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.