„Smiltynės perkėlos” keltams – vėl nauja vieta

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdyje žadama svarstyti naują pasiūlymą dėl AB „Smiltynės perkėla” keltų iškėlimo iš Danės upės.

Nors pagal 2002 metais patvirtintą planą keltus planuota iškelti į Šiaurės ragą, prie 26-osios krantinės, užvakar vykusiame Uosto tarybos posėdyje Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija buvo įpareigota išnagrinėti galimybes senosios perkėlos keltus perkelti į kitą krantą – 27-ąją krantinę, kuria naudojasi Kruizinių laivų terminalo operatorė AB „Klaipėdos laivų remontas” (KLR).

Pastarąją idėją iškėlė pati bendrovė KLR. Jos direktorius Alvydas Butkus sako, jog būtų protinga kurti bendrą kompleksą ir kruizinių laivų keleiviams, ir žmonės, keltais besikeliantiems į Smiltynę.

Tikimasi, jog kooperuojantis dviem įmonėms, tokio modernaus keleivių aptarnavimo komplekso įrengimas kiekvienai iš jų kainuotų pigiau.

Siekiant įgyvendinti šią idėją, 27-ąja krantinę reikėtų modernizuoti ir pritaikyti keltams. Lėšų ieškotų ir KLR, tačiau, kadangi ši krantinė priklauso Uosto direkcijai, ji galėtų skirti lėšų jos rekonstrukcijai.

A. Butkaus teigimu, keltai, švartuojami prie 27 krantinės, netrukdytų laivybai. Problema tik kiltų, jei reikėtų švartuoti iškart du keltus, todėl manoma, jog rezervinį laivą reikėtų laikyti KLR teritorijoje.

AB „Smiltynės perkėla” direktorius Algirdas Žukauskas „Vakarų ekspresui” patvirtino, jog bendrovė šiam variantui pritaria. Be to, pasak direktoriaus, planuojama sukaupti lėšų ir įsigyti greitaeigį keltą, kuris plukdytų tik žmones.

„Jeigu įsigytume greitaeigį keltą, talpinantį 800 žmonių, kuris plaukios šaudykliniu principu, kuriam nereikės sukinėtis, tai ir jo vieno, manau, visiškai užtektų”, – sakė A. Žukauskas.

Jis sutinka, kad kartu su KLR jie sukurtų neblogą infrastruktūrą keleiviams.

„Tačiau mes nesiruošiame būti posūnio vietoje. Mūsų teritorija yra geroje vietoje. O ir lėšų gauti dabar – ne problema, galima imti kreditą. Dar žiūrėsime, kokios sąlygos mums bus pasiūlytos, bet manau, kad jeigu norime gražiai viską susitvarkyti, turime vienytis”, – sako A. Žukauskas.

Dalia Bikauskaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.