Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) yra susirūpinusi LR Seimo nutarimu atidėti įstatymo pataisų dėl draudimo rūkyti viešose vietose priėmimą.
LSAS, atsižvelgdama į tai, jog didžioji visuomenės dalis – (74 proc.) sąmoningai pasisako už draudimą rūkyti viešose vietose ir akcentuodama siūlomų pataisų tikslą – mažinti tabako vartojimą, priverstinį kvėpavimą tabako dūmais bei apsaugoti dabartinę ir būsimąsias kartas nuo kenksmingo tabako poveikio sveikatai ir aplinkai bei neigiamų socialinių ir ekonominių padarinių, pritaria LR Seimo narės Birutės Vėsaitės siūlymui uždrausti rūkyti restoranuose, kavinėse, baruose, klubuose bei kitose viešose vietose, o minėtose patalpose siūlyti įrengti rūkymui skirtas vietas.
Siekiant atkreipti LR Seimo narių dėmesį į nemalonų poveikį, kurį rūkymas viešose vietose sukelia aplinkiniams žmonėms, šiandien specifinio kvapo (rūkalų) vokuose buvo išplatintas atviras kreipimasis į LR Seimo narius, valdžios institucijų atstovus , kuriuo LSAS kviečia LR Seimo narius prisijungti prie Lietuvos studentų ir sveikos bei pilnavertės visuomenės prioritetui, skirti ypatingą dėmesį sprendžiant rūkymo viešose vietose problemą.
„Nėra jokios abejonės, jog rūkymas kenkia ne tik patiems rūkantiems, tačiau ir aplinkiniams. Daugelis šalių jau išsprendė šią problemą daug diskusijų sukėlusiu tačiau itin veiksmingu būdu, visiškai uždrausdamos rūkyti viešose vietose, tad labai tikimės, kad Seimo nariai neliks abejingi išsakytam studentų susirūpinimui dėl Lietuvos žmonių sveikatos” – teigia LSAS prezidentas Viačeslavas Palkevičius.
Pažymime, kad Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, jauno amžiaus rūkančiųjų skaičius pastaruoju metu ženkliai išaugo. 89 procentai 15 metų berniukų ir 73 procentai 15 metų mergaičių teigia, jog yra bandę rūkyti. 27 procentai šio amžiaus berniukų ir 11 procentų mergaičių teigia, jog rūko kasdien. Keturi penktadaliai rūkalių teigia, jog pradėjo rūkyti nesulaukę 18 – 20 metų.