Senų namų gyventojai moka už oro šildymą

Vakar uostamiestyje pradėtas šildymo sezonas sukėlė nepasitenkinimo bangą. Žmonės piktinasi ne dėl to, jog jis įjungtas per anksti ir jau kitą mėnesį teks daugiau mokėti – pykstama dėl „nuogų“ vamzdžių, kurie šildo orą.

„Kur dedami mūsų pinigai? Mokame už oro šildymą, nes vamzdžiai nuogut nuogutėliai. Žiemą už 57,75 kv. butą aš moku netoli 300 litų. Aš tai pavadinčiau oficialiai įteisintu reketu“, – teigia S. Šimkaus gatvės 12 name gyvenantis Česlovas Levickas.

„Turbūt mūsų šilumos ūkį aptarnaujanti „Lamberta“ mano, jog esame melžiamos karvės“, – pyktį liejo pensininkas ir II grupės invalidas. Pasak vyriškio, per šešerius metus ši bendrovė iš namo gyventojų už šildymo sistemos priežiūrą iš gyventojų surinko apie 59 tūkst. Lt. Už vieną kvadratinį metrą mokama po 16 Lt.

Nuogi vamzdžiai

Anot Č. Levicko, dar prieš pradedant šildyti kreiptasi į AB „Klaipėdos energija“ ir prašyta neišduoti parengtinio akto šiam šildymo sezonui. „Tačiau pralaimėjome – aktas išduotas. Taigi ir šią žiemą šildysime orą“, – apmaudo neslėpė klaipėdietis.

„Klaipėdos energijos“ atstovai „Vakarų ekspresui“ patvirtino, jog minėtas aktas S. Šimkaus g. 12 namui išduotas, tačiau padaryta pastaba.

„Šiame name iš tiesų yra nemažai problemų. Kiauras stogas, palėpėje neizoliuoti vamzdynai. Tačiau stabdyti šildymo mes neturime teisės. Tai būtų galima daryti tik tokiu atveju, jei du trečdaliai namo gyventojų sutiktų, jog nebūtų įjungtas šildymas“, – sakė Pastatų šilumos įrenginių grupės specialistė.

Reikia milijonų

UAB „Vitės namų valdos“ direktorius Arvydas Mikalajūnas taip pat pripažino, jog minėtame name yra problemų, tačiau šios nesančios tokios didelės.

„Namas yra senos statybos, todėl reikia nemažų investicijų. Mes savo darbą atliekame ir tvarkome, kiek turime lėšų. O dėl prastos vamzdynų izoliacijos turi atsakyti namą aptarnaujanti šilumos tiekimo įmonė „Lamberta“.

Pastarosios direktorius Jonas Kondratas sakė puikiai žinantis S. Šimkaus gatvės 12 namo bėdas. Pasak jo, šis namas iš tiesų yra apgailėtinos būklės.

„Kai mes perėmėme šildymo priežiūrą, matėme, kokios būklės yra rūsiai ir palėpės. Čia verkiant reikia kapitalinio remonto. Tačiau mūsų bendrovė vykdo šilumos priežiūrą, o ne atlieka kapitalinį remontą.

Gyventojams reikia kreiptis į namų valdų administratorių, steigti bendriją, rinkti pinigus ir keisti vamzdynus bei jų izoliaciją. Atstatyti izoliacijas kainuotų apie 60 tūkst. Lt, o supuvusių vamzdynų keitimas – milijonus. Gyventojai teisūs – šiuo metu ten yra šildomas oras“, – sakė „Lambertos“ direktorius.

Galima ir skųstis, ir skųsti

Kita bėda, kamuojanti dalį klaipėdiečių – karšto vandens cirkuliacija. Į redakciją atėjusi ponia Dana pasakojo, jog atsukus karšto vandens čiaupą porą minučių bėga šaltas vanduo, o, pasak moters, skaitiklis juk sukasi.

Anot AB „Klaipėdos energija“ Šilumos tiekimo departamento direktoriaus Leonardo Jokubausko, taip yra dėl to, kad name arba visai nėra cirkuliacinių siurblių, arba jie yra sugedę.

„Šias bėdas turi spręsti šilumos ūkio prižiūrėtojai, – sakė jis. – Gyventojai turi kreiptis į juos aptarnaujančią įmonę ir išsakyti problemas. Galiu patarti kreiptis ir į mus – ištirsime, kas negero vyksta jūsų šilumos ūkyje. Be to, galima rašyti skundą Energetikos inspekcijos Klaipėdos padaliniui, kuris tikrina prižiūrinčiųjų šilumos ūkį darbą.“

Ingrida Albrechtienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Nuomonė su žyma , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.