Giedriaus Gusto pamokos klaipėdiečiams

Klaipėdos „Neptūnas” pralaimėjimu pradėjo Baltijos krepšinio lygos čempionatą, jis penktadienį namuose nusileido Rygos „Barons/LU” komandai – 108:113 (31:18, 23:27, 27:31, 27:37). Net 28 taškus Latvijos ekipoje pelnė lietuvis Giedrius Gustas.

Praleista per daug taškų

„Neptūno” klubo treneris amerikietis Dinas Murėjus prieš sezoną tikino, kad sieks paversti komandą geriausiai besiginančia lygoje. Tačiau pirmasis mačas vyko visiškai ne pagal planą – svečiai iš Latvijos pelnė net 113 taškų, palaidodami Klaipėdos komandos galimybes pasiekti pergalę.

„Kiekvienąkart, pelnę 108 taškus, turėtume laimėti. Tačiau šįsyk varžovai pasinaudojo mūsų problemomis: Marko Mazuro trauma, pražangomis. „Barons” žaidė gerai ir nusipelnė pergalės”, – konstatavo „Neptūno” treneris D.Murėjus.

Išbarstė persvarą

Jonas Elvikis atidarė šio sezono „Neptūno” taškų kraitį. Daugiausiai jo, Vaido Pečiuko bei amerikiečio M.Mazuro pastangomis klaipėdiečiai pirmąjį kėlinį sėkmingai atakavo krepšį ir susikrovė dviženklį pranašumą: 24:14, 31:18.

Toliau draskydami varžovų gynybą klaipėdiečiai antrojo kėlinio viduryje turėjo įgiję 16 taškų pranašumą – 44:28. Tačiau jo išlaikyti nepavyko – iki didžiosios pertraukos skirtumas sumenko iki 9 taškų – 54:45.

Lietuviai inicijavo spurtą

„Neptūną” parklupdė lietuviai. Antroje mačo pusėje sužibėjo „Barons” užsieniečiai iš Lietuvos: Žydrūnas Urbonas bei Giedrius Gustas. Ž.Urbonas trečiąjį ketvirtį pradėjo dviem tritaškiais, o G.Gustas dvitaškiu išlygino rezultatą – 56:56.

Įpusėjus ketvirčiui Klaipėdos ekipa liko be vienintelio vidurio puolėjo – buvo prakirsta lūpa M.Mazurui. Jis besibaigiant ketvirčiui buvo išvestas į rūbinę. Visgi ir be jo „Neptūnas” sugebėjo atitrūkti – trečiojo kėlinuko pabaigoje susigrąžino 7 taškų pranašumą – 81:74.

Liko be aukštaūgių

Į aikštę M.Mazuras grįžo. Nuo ketvirtojo kėlinio pradžios amerikietis aikštėje bėgiojo su pleistru ant lūpos. Tuo tarpu J.Elvikis taikliu dvitaškiu ir bauda padidino „Neptūno” persvarą iki 9 taškų – 85:76.

Visgi tuomet šeimininkų puolimas sustojo: latviai laimėjo atkarpą 19:5 ir išsiveržė į priekį 95:90. Tačiau tuo „Neptūno” bėdos nesibaigė – penktąsias pražangas gavo Vitalijus Stanevičius ir M.Mazuras, tad uostamiesčio komanda liko su vienu puolėju – Audriumi Mineikiu, turėjusiu keturias pražangas.

Žemi „Neptūno” žaidėjai nesugebėjo nieko priešpastatyti varžovų puolimui, priešininkai išsaugojo pranašumą iki mačo pabaigos. Šeimininkai bandė gelbėtis baudomis, tačiau „Barons” žaidžiančiojo trenerio Ainaro Bagatskio ranka nesudrebėjo nė karto.

Teisėjų nekaltino

„Pralaimėjome dėl daug pramestų baudų, be to, keli krepšininkai iškrito dėl surinktų penkių pražangų. Taip pat įtakos mūsų žaidimui turėjo M.Mazuro trauma”, – po rungtynių tikino D.Murėjus. Visgi jis nesiruošė dėl pražangų kaltinti teisėjų. „Nemanau, kad dėl to kalti teisėjai. Nereikia visko versti ant jų.”

Mačo „Neptūnas” vos nebaigė keturiese. Dėl asmeninių pražangų žaisti nebegalėjo J.Elvikis, V.Stanevičius, M.Mazuras bei Marius Kasiulevičius. Iš likusių penkių žaidėjų net trys turėjo po keturias asmenines pražangas, tad jei nors vienas jų būtų gavęs penktąją, uostamiesčio ekipa būtų turėjusi žaisti keturiese.

Iš viso „Neptūno” komanda surinko 34 komandines pražangas, o „Barons” ekipa buvo nubausta 31 kartą. Trys latvių ekipos žaidėjai buvo priversti baigti mačą anksčiau dėl išnaudoto pražangų limito.

„Neptūnas” – „Barons” 108:113. „Neptūnas”: Džeromas Kolemanas – 29 taškai (6/13 tritaškių, 5 rezultatyvūs perdavimai), Vaidotas Pečiukas – 27 (8 atkovoti kamuoliai), Jonas Elvikis ir Markas Mazuras (11 atkovotų kamuolių) – po 17, Marius Kasiulevičius – 7 (1/8 tritaškių), Vitalijus Stanevičius – 6, Audrius Mineikis – 4, Irmantas Milišauskas – 1, Osvaldas Kurauskas.

„Barons”: Giedrius Gustas – 28, Ainaras Bagatskis – 24, Žydrūnas Urbonas – 22 (15 atkovotų kamuolių), Fredis Ovensas – 15, Michailas Anisimovas – 9.

Antrąsias BBL rungtynes „Neptūnas” žaidė vakar Latvijoje su Valmieros „Lačplėša alus”.