Linksmybes mėgstantys britai – jau Kaune

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį miesto naktiniuose klubuose ir baruose apsilankę anglų turistai nesulaukė lietuvaičių dėmesio

Turistų iš Didžiosios Britanijos antplūdžio dar teks palaukti, tačiau pavienių anglų grupelių Kauno naktiniuose klubuose ir baruose jau galima sutikti.

Praėjusį savaitgalį Kaune besilinksminę britai negailėjo komplimentų antrajam šalies miestui, nors kai kurie sunkiai vertė liežuvį, matyt, nuo didelio kiekio pačių išgirto lietuviško alaus.

Renkasi pigias šalis

Tarptautiniame Kauno oro uoste Karmėlavoje iš Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair” lėktuvo „Boeing 373 800” vis dažniau išlipa ir britų turistų grupelės, dažniausiai vyrai.

Dalis jų iš karto skuba į Kauno viešbučius, o vėliau ir miesto naktinius klubus.

Kai kurie anglai dar prieš atvykdami į mūsų šalį išgirsta apie gerą lietuvišką alų, dailias moteris ir draugiškus žmones.

Gerokai prieš vidurnaktį Kaunas ištuštėja, žmonės būriuojasi tik prie fontano, kai kurių naktinių klubų.

„Ką tik mūsų klube buvo keli britai, tačiau kol kas klubas – apytuštis, todėl jie išėjo kitur”, – atvirai kalbėjo „City Metro” apsaugininkas. Tie penki vyrai patraukė į Senamiestį. Vilniaus gatvėje įsikūrusiame bare „Avilys” britai – dažni svečiai. Ir šeštadienio vakarą alų litrais geriantys penki vyrai negalėjo likti nepastebėti.

Iš anglų kūno sudėjimo buvo matyti, kad alus – mėgstamiausias jų gėrimas.

„Jūs tikrai neklystate, – patvirtino detektyvu Londone dirbantis Filas Ričerdsas. – Ypač lietuviškas, jis tikrai skanus”. Kai užsiminėme, jog rengiame reportažą apie į Kauną atvykstančius britų turistus, vyrai išsyk paragino prisėsti šalia.

Britai gėrė po antrą alaus bokalą ir džiaugėsi, kad jis nėra brangus. „Nėra ko slėpti, renkamės tas šalis, kuriose viskas gerokai pigiau nei Didžiojoje Britanijoje”, – vienas per kitą aiškino britų turistai.

Merginos nerodė dėmesio

Prekybos įmonę Londone turintis Džeremis Kindžeris sakė su draugų kompanija keliaujantis kiekvieną mėnesį. Vyrai dažniausia skrenda pigių skrydžių kompanijų lėktuvais.

„Buvome Bratislavoje, Rygoje, Lenkijos miestuose. Tokiose kelionėse galime atsipalaiduoti, pamatyti kitas šalis”, – sakė D.Kindžeris. Kaune vyras, kaip ir jo draugai, lankėsi pirmą kartą, todėl neslėpė mažai žinoję apie antrą pagal dydį šalies miestą.

„Prieš kelionę šiek tiek informacijos aptikome internete. Iš jos galėjome susidaryti įspūdį, kad Kaune nenuobodžiausime”, – sakė britai. Jie įsitikino, kad kalbos apie puikų lietuvišką alų ir žavias moteris nėra laužtos iš pirštų. „Aišku, kad atvykome to, ko ir kiti, tačiau kol kas kaunietės mums nerodo išskirtinio dėmesio”, – kiek nusivylę atrodė turistai iš Didžiosios Britanijos.

Vėlyvą šeštadienio vakarą „Avilyje” jie neužsibuvo, apsilankė ir kituose baruose bei naktiniuose klubuose, taip paneigdami Kauno miesto turizmo informacijos centro direktoriaus Sigito Sidaravičiaus nuogąstavimus, jog miesto naktinis gyvenimas britams gali pasirodyti neįdomus.

Anksčiau S.Sidaravičius stebėjosi, kad į padidėjusį naktinių pramogų išsiilgusių turistų antplūdį pasyviai reaguoja miesto naktiniai klubai.

„Skurdokas naktinis gyvenimas gali nesudominti britų”, – sakė S.Sidaravičius. Tačiau britams pramogų užteko. „Aišku, dieną sutikome gerokai daugiau žmonių, bet ir naktį yra ką veikti”, – eidamas šokti su išvaizdžia lietuvaite, negalėjo atsidžiaugti pilvotas svečias iš Didžiosios Britanijos.

Jaučiasi saugūs

Vyrai apie pusiaunaktį iš Senamiesčio patraukė į Laisvės alėją. Eidami Kauno gatvėmis jie sakė besijaučiantys saugūs. „Norite pasakyti, jog Kaune nesaugu, bet kol kas sutikome tik draugiškus žmones. Visi dalija patarimus, šypsosi”, – tikino britai.

Kiek anksčiau kai kurios aktyvaus poilsio rengimo agentūros kaip vieną didžiausių antrojo šalies miesto trūkumų nurodė nesaugumą, tačiau iki šiol Kaune nebuvo užpultas nė vienas britų turistas. „Nejaugi ketinate mane sumušti”, – kvatojo F.Ričerdsas. Jis su draugais apsistojo „Takiosios Neries” viešbutyje. Vadinasi, pasiteisino šio viešbučio direktoriaus sumanymas steigti specialų autobusų maršrutą nuo Tarptautinio Kauno oro uosto iki viešbučio.

Nors miesto viešbučiai kol kas nejaučia didelio britų susidomėjimo, tačiau pastebima, kad kelios tarptautinės kelionių agentūros pradėjo derybas dėl nuolaidų jų klientams. „Ir mes pasirašėme sutartis su keliomis britų kompanijomis, jų klientai viešbutyje galės gyventi pigiau”, – sakė „Takiosios Neries” generalinis direktorius Sigitas Godelis. Savaitgalį Kaune sutikti britai viešbučius rezervavosi būtent per tokias kelionių agentūras.

Pinigais nesišvaisto

Kai išsiskyrėme su penkių britų kompanija, užsukome į „Čili” piceriją. Joje – vos vienas turistas. Susidarė įspūdis, kad į Kauną atvykęs turistas gerokai išalkęs. Ant jo stalo – net keturios įvairių patiekalų prikrautos lėkštės. „Atvykau pavalgyti, – nė nebandė slėpti vienas į Kauną atskridęs britas. – Pas jus viskas gerokai pigiau, todėl ir valgau”.

Kelias dienas Kaune ketinęs praleisti britas atrodė išsigandęs, jis atsisakė prisistatyti ir fotografuotis. „Nuleiskite fotoaparatą, aš žinau savo teises”, – ranka veidą slėpė britas. O paklaustas, gal nuo ko nors slapstosi, britas dar labiau įtūžo: „Atvažiavau pailsėti, o ne atsakinėti į kvailus klausimus”.

Ilsėtis jis žadėjo aktyviai – naktiniuose klubuose ir restoranuose. „Muziejai ir teatras manęs nedomina, Lietuvoje būsiu vos kelias dienas”, – paaiškino be sustojimo valgęs anglas.

Kauno restoranų ir naktinių klubų atstovai sako, kad daugelis britų nėra labai išlaidūs. „Retas per vakarą išleidžia daugiau nei 100 litų. Daugiausia geria alų ir kitus svaigiuosius gėrimus”, – kalbėjo klubo „Metelica” kasininkė Gina.

Išlaidūs nebuvo ir iki paryčių naktiniame klube su draugų kompanija besilinksminę Džeremis ir Filas. „Tačiau Kaune puikiai leidžiame laiką”, – gerokai įraudę ir įkaušę džiaugėsi praleisti savaitgalio į Kauną atvykę turistai iš Didžiosios Britanijos.

Remigijus Jurgelaitis

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.