Šalia ligoninių bus daugiabučių namų kvartalas

Teritorijų planavimo komiteto nariai pritarė pakeistam teritorijos tarp Klaipėdos miesto ligoninės ir LDK Butigeidžio dragūnų bataliono Liepojos pl. 5 detaliajam planui. Čia ketinama statyti daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalą.

Šios teritorijos pirmasis detalusis planas buvo parengtas prieš keletą metų. Jame buvo numatyta 70 sklypų gyvenamojo kvartalo statybai. Kvartalas turėjo ir sąlyginį pavadinimą „Amsterdamas“- cituojant tuometinio Klaipėdos mero Eugenijaus Gentvilo frazę „kodėl klaipėdiečiai negali gyventi kaip Amsterdame“.

„Kvartalo pavadinimas tikrai keisis,- sakė vienas dabartinio detaliojo plano autorių, bendrovės „A 405″ vadovas architektas Saulius Plungė. – Galbūt jis vadinsis Šarlotės kvartalu, nes čia buvo Šarlotės dvaras“.

Pakeista koncepcija

S.Plungės žodžiais, pakeista ir kvartalo koncepcija. Atsisakyta mažaaukštės statybos. Tam būta dviejų priežasčių – kol atsirado pirkėjas, įsigijęs sklypą aukcione, žemės kaina labai padidėjo. Be to, sklypas esąs pelkėje, tad paskaičiuota, jog prireiks didžiulių investicijų į infrastruktūrą. Todėl nuspręsta čia statyti daugiabučius gyvenamuosius namus.

Gyvenamieji namai bus keturių ir šešių aukštų, suprojektuoti keli devynių aukštų vertikalūs akcentai. Namuose numatyta iki 600 butų. Kvartale taip pat bus vaikų darželis bei pradinė mokykla. Čia praeis ir dviračių takas, kurį numatyta sujungti su pagrindiniu į Girulius vesiančiu dviračių taku. Bus įrengtos vaikų žaidimų, sporto ir poilsio aikštelės.

Per kvartalą eis viena pagrindinė gatvė, prie kurios numatyta daug automobilių stovėjimo vietų. Pirmą kartą Klaipėdoje jos planuojamos taip, kad būtų galima kuo daugiau „nukrauti“ kiemus. Projektuotojai rėmėsi skandinavų patirtimi – ten panašiuose kvartaluose automobiliai statomi abipus pagrindinės panašių gyvenamųjų kvartalų gatvės. Beje, vietų automobiliams numatyta ir po daugiabučiais namais.

Šalia Liepojos plento bus statomi visuomeninės ir komercinės paskirties pastatai. Čia turėtų iškilti 2000 kv. m prekybos centras su buitinių paslaugų kompleksu, taip pat numatyta statyti viešbutį. Be to, bus ir pirminės sveikatos priežiūros centras, projektuojama sporto salė.

Sprendžiamos transporto srauto problemos

Kvartalo projektuotojai numatė, jog čia susidarys nemažas srautas automobilių – rytais ir vakarais judės apie 700 transporto priemonių. Spręsdami transporto srauto problemas architektai konsultavosi su Vilniaus Gedimino technikos universiteto specialistais. Pastarieji patarė įrengti reguliuojamą sankryžą ties projektuojama Klaipėdos gatvės, vedančios į Tauralaukį, tąsa. Gatvės tęsinys turėtų kirstis su Liepojos plentu piečiau „Lukoil“ degalinės.

Palei būsimąjį kvartalą lygiagrečiai Liepojos plentui projektuojama gatvė, kuri „surinks“ iš kvartalo važiuosiančius automobilius ir „išleis“ juos per reguliuojamą sankryžą. Antra reguliuojama sankryža atsiras prie LDK Butigeidžio dragūnų bataliono pagrindinių vartų. Čia numatoma sankryža su Šiltnamių gatve. Taip išspręsti transporto srautų problemą svarbu dar ir todėl, kad Liepojos plentas tampa nebe priemiestiniu plentu, o bendramiestinės reikšmės gatve su abipus jos susiformuosiančiais gyvenamaisiais kvartalais.

Beje, VGTU specialistai rekomenduoja papildomą gatvę palei Liepojos plentą tiesti nuo pat Labrenciškių pro projektuojamą Medelyno gyvenamąjį kvartalą. Turėtų būti dar viena reguliuojama Plytinės sankryža. Tada per tris reguliuojamas sankryžas į Liepojos plentą išvažiuotų transportas iš Labrenciškių, ligoninių miestelio bei naujojo kvartalo.

Livija Grajauskienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.