Muštynių byloje – ir Seimo nario pavardė

50 metų parlamentaro Antano Boso, kuris dar neseniai buvo minimas kaip galimas žmogžudystės užsakovas, pavardė vėl pasirodė policijos bylose.

Tolimojo plaukiojimo kapitono diplomą turintis 32 metų klaipėdietis Andrejus Fokinas policijai įteiktame pareiškime nurodė, kad jį sumušė trys vyrai, kurių vienas – Seimo narys A.Bosas.

Jūrininkas prieš porą savaičių lankėsi Taikos prospekte esančiame bare „Medinava“. Konfliktas įvyko jam išėjus į lauką. Trys vyrai ėmė prie jo kabinėtis, grasinti, o po to užpuolė ir sumušė. Jūrininkas teigė į muštynes nesivėlęs.

„Aršiausias mušeika, prie „Medinavos“ daužęs tuščiu alaus bokalu man per galvą, buvo A.Bosas. Vėliau aš jį atpažinau iš nuotraukos laikraštyje ir nurodžiau tai policijai“, – nė kiek neabejodamas, jog nukentėjo nuo politiko, „Lietuvos rytą“ tikino A.Fokinas.

Sumuštasis kreipėsi į medikus

Apie šį incidentą klaipėdietis iškart pranešė policijai, bet prie baro atvykę pareigūnai jo skriaudėjų neberado.

Medikai A.Fokinui diagnozavo lengvus kūno sužalojimus – jam buvo nuskeltas priekinis dantis, sumušta kakta, nugara, rankos, kojos.

Toliau tirs prokurorai

„Esame užfiksavę tokį incidentą, nukentėjusysis iš tikrųjų nurodė, jog prie „Medinavos“ jį sumušė A.Bosas ir dar du nenustatyti vyriškiai“, – jūrininko žodžius patvirtino šį įvykį tyrusio Klaipėdos 3-iojo policijos komisariato vadovas Piotras Kolyška.

A.Fokiną ir dar vieną liudytoją apklausę policijos tyrėjai visą surinktą medžiagą perdavė Klaipėdos apylinkės prokuratūrai, kuri priims galutinį sprendimą.

„Ikiteisminis tyrimas nepradėtas, nes lengvų sužalojimų patyrusio A.Fokino skriaudėjas yra žinomas.

Pagal įstatymus nukentėjusieji tokiais atvejais privataus kaltinimo tvarka kreipiasi į teismą dėl žalos atlyginimo“, – tvirtino Klaipėdos policijos vadovas Benonas Ivanauskas.

Iš policijos komisariato atsiųstos medžiagos Klaipėdos apylinkės prokuratūros darbuotojai vakar dar neatvertė ir negalėjo pasakyti, ar dėl A.Fokino sumušimo bus pradėtas oficialus ikiteisminis tyrimas.

„Ką tik gavau tą medžiagą, dar nesuspėjau su ja susipažinti.

Kasdien persiunčiama keliasdešimt bylų dėl panašių viešosios tvarkos pažeidimų“, – „Lietuvos rytui“ sakė bylą, kurioje figūruoja ir A.Boso pavardė, tiriantis uostamiesčio prokuroras Arvydas Navickas.

A.Boso pavardė neišgąsdino

Paklaustas, ar prokuratūrai nebaugu tirti kriminalinį įvykį, per kurį nukentėjęs žmogus smurtavimu kaltina Lietuvoje gerai žinomą verslininką ir politiką, A.Navickas atsakė: „Nė kiek. Politikos vėjai prokurorų darbui jokios įtakos neturi“.

Panašiai pasakojo ir muštynes prie „Medinavos“ užfiksavusio Klaipėdos 3-iojo policijos komisariato vadovas P.Kolyška: „Mums tai – eilinė byla, ir tolesnė jos eiga niekuo nesiskirtų, jei nukentėjusysis būtų nurodęs kitus, visuomenei mažiau žinomus asmenis“.

Tiktai B.Ivanauskas suabejojo, kad A.Bosas viešoje vietoje galėtų kelti tokias riaušes, alaus bokalu trankyti priešininką: „Pasitaiko panašių žmonių. Ar negalėjo būti taip, kad klaipėdietį sumušęs vyras yra kaip du vandens lašai panašus į A.Bosą“.

Ikiteisminis tyrimas dėl A.Fokino sumušimo galėtų būti pradėtas tik tuo atveju, jeigu paaiškėtų, kad incidento kaltininkai jūrininką užpuolė ir bandė su juo susidoroti iš chuliganiškų paskatų.

Seimo narys viską neigia

„Lietuvos rytui“ A.Bosas tvirtino apie muštynes prie „Medinavos“ nieko negirdėjęs, žinąs tik šio baro pavadinimą, bet niekada ten nebuvęs.

„Naktiniuose baruose nesilankau. Ar nukentėjęs žmogus atsimena, kada buvo sumuštas, ar gali tiksliai nurodyti datą“, – kalbėjo A.Bosas, prisiminęs, jog Klaipėdoje su savo sūnumi paskutinį kartą vakarieniavo savaitgalį prestižiniame restorane „West Side“.

Konflikto pradžia – tualete

A.Fokino nurodytas incidentas įsiplieskė rugsėjo 14 dieną, prieš pat vidurnaktį.

Į „Medinavą“ atėję jūrininkas tenorėjo išgerti arbatos.

Vyras tikino nerūkąs, negėręs alkoholio, todėl ir tą vakarą buvęs visiškai blaivus.

„Užsisakęs arbatos, nuėjau į tualetą nusiplauti rankų. Tuo metu ten užsuko jau gerokai įkaušęs žemaūgis vyras ilgais plaukais. Rankoje jis laikė nugertą alaus bokalą“, – prisiminė A.Fokinas.

Jūrininkas nusistebėjo, kodėl ilgaplaukis vyras paliko praviras bendro tualeto duris. Šiam tokia pastaba nepatiko. Persimetę keliomis užgauliomis replikomis vyrai išsiskyrė.

Reikalavo pamokyti „tą gaidį“

„Man atnešė arbatos prie baro, kur sėdėjo tualete sutiktas vyriškis. Jis karštligiškai maigė savo mobilųjį telefoną. Vengdamas konflikto, nuėjau prie laisvo staliuko“, – pasakojo A.Fokinas.

Incidentas vėl plykstelėjo, kai išėjęs iš baro jūrininkas sutiko tą patį vyrą, kuris jam siūlė neskubėti, išgerti daugiau arbatos. Pasak A.Fokino, su alaus bokalu rankose svirduliavęs vyras jį apliejo.

„Tada dar nežinojau, kad tai – A.Bosas. Nors jis manęs atsiprašė, pasakiau, kad dabar jau bus problemų. Paskambinau policijai, bet niekas neatsiliepė. Netrukus pasirodė dar du vyrai. Vienas jų bandė raminti ilgaplaukį“, – pasakojo A.Fokinas.

Iš baro eidamas prie gretimoje stovėjimo aikštelėje palikto savo automobilio „Mercedes-Benz“, už nugaros A.Fokinas išgirdo keiksmus ir raginimus: „Reikia pamokyti tą gaidį“.

Labiausiai siautėjo ilgaplaukis

„Paspartinęs žingsnį, net nėjau prie savo mašinos, o įsėdau laisvą taksi automobilį, bet nesuspėjau užtrenkti durelių. Iš paskos mane atsivijusi trijulė pripuolė prie mašinos ir ėmė mane talžyti.

Labiausiai įtūžęs buvo tas ilgaplaukis. Švaistydamasis stikliniu alaus bokalu, jis tikriausiai norėjo mane užmušti“, – tvirtino A.Fokinas.

Muštynės nutrūko, kai automobilio variklį paleidęs taksistas nuo „Medinavos“ išvažiavo į Taikos prospektą. Nuvykę į policijos komisariatą vyrai papasakojo apie incidentą.

Diena ir naktis skiriasi?

Tą patį prie „Medinavos“ jam galvą alaus bokalu trankiusį ilgaplaukį vyriškį A.Fokinas vėliau atpažino iš nuotraukos uostamiesčio dienraštyje.

Taksistas patvirtino nurodyto incidento aplinkybes.

„Nustebau sužinojęs, jog mušeika – oficialus valdžios atstovas, parlamentaras. Matyt, jo gyvenimas dieną ir naktį labai skiriasi.

Ten, prie „Medinavos“, jis elgėsi lyg kraujo ištroškęs vampyras“.

Paklaustas, ar vyras ilgais plaukais negalėjo būti koks nors kitas, A.Bosą primenantis žmogus, A.Fokinas nusišypsojo: „Jo veidą, kūno sudėjimą įsidėmėjau, šimtu procentų atsakau už savo žodžius“.

Pavadino nužudymo užsakovu

Grėsmingi kaltinimai A.Bosui – ne pirmi pastaruoju metu. Politiku tapusio verslininko pavardė jau buvo sušmėžavusi mįslingų kriminalinių įvykių fone.

Pasikėsinimo į klaipėdiečio verslininko Igorio Udovickio gyvybę byloje vienas įtariamųjų buvęs policijos agentas Dainius Jankus bei jo bendrininkai per pirmines apklausas kaip samdomos žmogžudystės užsakovą buvo įvardiję A.Bosą.

Vėliau A.Boso elnyne prižiūrėtoju dirbęs D.Jankus išsigynė ankstesnių parodymų, teigdamas, jog apkalbėti parlamentarą jį esą privertė Klaipėdos kriminalistai, grasinę uždaryti į bendrą kamerą su jį pažįstančiais nusikaltėliais.

Gediminas Pilaitis

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Muštynių byloje – ir Seimo nario pavardė"

  1. Donatas

    antanai as tave tikiu kad esi nekaltas man yra 12 metu ar galėtum man duoti truputi pinigu ant keturačio nes dabar neturiu piningų 😥

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.