2004-ųjų pavasarį sostinėje (Kalvarijų g.) duris atvėręs „New York Club”, kuriame tarpusavyje puikiai dera ir teatro, ir klubinė kultūra, netrukus pakvies į savo trečiojo sezono atidarymą. Vienintelis tokio pobūdžio klubas Lietuvoje naujame sezone savo lankytojams ketina pateikti daug staigmenų. Pirmoji jų lauks jau sezono atidarymo vakarą spalio 14-ąją – vienintelis Lietuvoje šansonų atlikėjos iš Japonijos Lunos Komatsubaros pasirodymas kartu su garsių Lietuvos džiazo muzikantų grupe.
Vilniaus klubas „New York Club” jau ne sykį stebino savo lankytojus užsienio žvaigždžių pasirodymais. Tiesa, svečiai iš Tekančios saulės šalies į klubą atvyksta pirmąsyk. Geriausios Japonijos dainininkės titulą 1997 metais pelniusios atlikėjos pasirodymas „New York Club” scenoje ypatingas ir tuo, kad jis yra įtrauktas į Europos Sąjungos ir Japonijos bendradarbiavimo programą.
Kartu su geriausiais mūsų šalies džiazo muzikantais japonė „New York Club” pristatys specialiai Lietuvos publikai parengtą populiarių Europos ir Japonijos autorių dainų repertuarą. Scenoje jai akompanuos ir atliks keletą savo originalių kompozicijų Lietuvos džiazo muzikos žvaigždė Dainius Pulauskas (klavišiniai), kuriam talkins nemažiau žinomi Lietuvoje ir už jos ribų džiazo korifėjai: Leonidas Šinkarenka (bosinė gitara), Eugenijus Janavičius (gitara), Linas Būda (perkusija), Valerijus Ramoška (trimitas).
Klubo atidarymo vakaras su Luna Komatsubara turėtų tapti švente tikros muzikos mylėtojams, išsiilgusiems romantiškos atmosferos, kurią sukuria ši garsi Japonijos atlikėja kartais lyginama su bene garsiausia visų laikų šansonų atlikėja Edith Piaf. Koncerto perliukais taps ir tokie Lunos Komatsubaros atliekami ir Lietuvoje gerai žinomi pasauliniai hitai kaip „Che sara” ar „Volare”, susilaukę ir Paryžiaus publikos pripažinimo.
„New York Club””klubo su teatro siela” savastį ir programų formatą stengsis išlaikyti visą naująjį sezoną – čia bus tęsiami ypatingo populiarumo tarp lankytojų sulaukę projektai bei pristatomi nauji. Ne paslaptis, kad 2005- ųjų metų sezone lankytojų laukia daug staigmenų ir siurprizų, kuriuos kruopščiai planuoja „New York Club” kolektyvas.
Vienu iš tokių turėtų tapti dar praėjusio sezono pabaigoje pristatytas ir didelio pasisekimo sulaukęs Juditos Leitaitės muzikinis projektas „Renkuosi meilę!”. Šiame projekte žinoma operos solistė kartu su tango muzikos ansambliu „4Tango” atlieka „auksinius” XX-ojo amžiaus šlagerius. Projekte „Renkuosi meilę!” dainininkei bei muzikantams talkina ir šokėjų grupė.
Be abejonės, klubo repertuare išliks ir kiti populiarūs „New York Club” projektai. Vienas iš tokių – „Mano sielos netylančios stygos”, kuriame pagrindinė rolė tenka dainininkui Povilui Meškėlai, kuris čia jausmingai atlieka rusiškus romansus ir, žinoma, aktoriui bei režisieriui Algirdui Latėnui, kuris šiame muzikiniame spektaklyje išmoningai apipina romansus rusų poeto Sergejaus Jesenino eilėmis.
Žinoma, sunku įsivaizduoti naujo sezono repertuarą be spektaklio „Urvinis žmogus”, nuo pat premjeros surenkančio sausakimšą „New York Club” salę.
Vienintelis spektaklio herojus, mėginantis įvairiausius „nesusikalbėjimus” aiškinti iš urvinio žmogaus ir XXI amžiaus pozicijų, yra „standartinis” vyras. Jis dirba ir tinginiauja, rūpinasi šeima ir drybso ant lovos, myli savo žmoną ir dažnai klausia savęs – kodėl jiedu taip dažnai kalba ta pačia kalba, bet lieka vienas kito nesupratę?
„Urvinį žmogų” daugiau kaip prieš dešimtmetį JAV sukūrė aktorius ir teatro prodiuseris Robas Beckeris. Svarbiausią spektaklio idėją jis apibūdina taip: „Vyrai ir moterys vieni kitus supranta skirtingai. Dvi lytys – tai lyg dvi skirtingos kultūros, turinčios savitų tradicijų ir ritualų. Gal dėl to, kad nuo pat seniausių laikų vyrai ir moterys vystėsi skirtingai: vyrai medžiojo žvėris, o moterys rinko vaisius ir žoles”.
1996 metų pavasarį pirmą kartą pastatytas Brodvėjuje, „Urvinis žmogus” čia buvo parodytas daugiau kaip 700 kartų ir tapo ilgiausiai scenoje išbuvusiu vieno aktoriaus spektakliu per visą Brodvėjaus istoriją. Šiuo metu „Urvinis žmogus” rodomas beveik 30-yje valstybių visuose žemynuose, o 2005 metais premjeros numatytos dar daugiau kaip dešimtyje Europos šalių ir Japonijoje.
Lietuvoje, o tiksliau „New York Club”, įvyko net dvi skirtingos šio spektaklio premjeros.
Iš pradžių didžiulio populiarumo visame pasaulyje sulaukusio monospektaklio lietuviškąją versiją režisavo žinomas aktorius Kostas Smoriginas, o „Urvinio” rolę atliko Dainius Kazlauskas. Vėliau projekto prodiuseriai pateikė eksperimentą – režisierius su aktoriumi apsikeitė vietomis. Be abejonės, žiūrovai vienodai šiltai priėmė abu atlikimus. Nors vieną „Urvinį žmogų” pamačiusieji būtinai užsimanydavo pamatyti ir kitą, kad galėtų palyginti vaidmenimis besikeičiančių puikiai Lietuvoje žinomų aktorių vaidybą. Šio populiaraus projekto prodiuseriai prasitarė, kad „Urvinio žmogaus” gerbėjai gali sulaukti staigmenų ir naujame sezone. Gal net ir dar vieno „Urvinio”. Ką gi, intriguojantis trečiasis muzikinio teatro-klubo „New York Club” sezonas prasideda…