ES kreipia žvilgsnį į pramonę

Europos Sąjungos (ES) pramonės sektorius privalo keistis, kitaip turės susitaikyti su pasekmėmis, remdamasi tinklapiu „Eubusiness” praneša ELTA.

Trečiadienį ES įmonių ir pramonės komisaras Giunteris Ferhoigenas (Guenter Verheugen) pristatė naują planą, kuris turėtų padėti Europos pramonės sektoriui. Anot G. Ferhoigeno, naujame plane nebelieka vietos senamadiškai intervencinei politikai.

„Europos pramonė turi visuomet vienu tašku pirmauti. Naujasis planas turėtų mums padėti nuspėti būsimus pokyčius, kad jiems atėjus mes būtume pasirengę, – sakė komisaras. – Tačiau jei pramonė nenori paisyti mūsų rekomendacijų, negalime ją priversti keistis. Tikimės, kad dauguma pramonės šakų priims tinkamą sprendimą”.

Naujajame strateginiame ES plane daugiausia dėmesio ketinama skirti intelektinės nuosavybės apsaugai, darbuotojų kvalifikacijai bei konkurencingumui. Didžiausias dėmesys bus kreipiamas į kelias pramones šakas, įskaitant farmacijos, chemijos, gynybos ir tekstilės, kur reikia ryškiausių pokyčių.

G. Ferhoigenas pabrėžia, kad ES rinka išlieka konkurencinga, tačiau turi numatyti būsimus iššūkius. „Jeigu kalbėsime apie konkurencingumą, Europoje neskamba pavojaus varpai, tačiau vis dėlto esama potencialių grėsmių iš kitų pasaulio šalių, pavyzdžiui, Azijos, kur konkurencingumas sparčiai auga”, – sakė jis.

Į naująjį ES pramonės sektoriaus gerinimo planą taip pat bus įtraukos jau ankščiau Europos Komisijos paskelbtos priemonės, kuriomis siekiama gerinti priėjimą prie ES fondų inovacijoms skatinti, supaprastinti įstatymų bazę bei rengti smulkaus verslo plėtrą skatinančias strategijas.

G. Ferhoigenas sakė, kad naujasis planas, kuriam savaitinio susitikimo metu pritarė kiti Europos Komisijos nariai, yra „naujas požiūris” į pramonės sektorių, kuriam tenka 20 proc. Europos bendrojo vidaus produkto.

„Mes esame įsitikinę, kad Europa negali išsiversti be klestinčio pramonės sektoriaus, nuo kurio priklauso ne tik paslaugų sektorius, bet ir milijonai itin kvalifikuotų europiečių, – teigė ES įmonių ir pramonės komisaras. – Tačiau tai nereiškia, kad mes ketiname saugoti Europos pramonę nuo konkurencijos. Konkurencija padėtis pramonei stiprėti, pačios įmonės sako, kad nori didesnės konkurencijos”.

Europos verslo sektorius pasveikino naująjį planą, ypač tai, kad pramonės svarba pripažįstama tuo metu, kai daugiausia kalbama apie paslaugų sektoriaus plėtros skatinimą.

„Komisija pripažįsta, kad dėl strateginių ir ekonominių priežasčių ES būtina turėti stiprią pramonę bazę”, – sakė Europos verslo lyderiams atstovaujančios grupės UNICE prezidentas Ernestas Antuanas Seljeras (Ernest-Antoine Seilliere).

2005-10-06 08:04

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.