Patikslintas 2005 m. pirmojo ketvirčio BVP išaugo 5.6 procento

Statistikos departamentas praneša, kad patikslintas 2005 m. pirmojo ketvirčio bendrasis vidaus produktas (BVP), įvertinti išlaidų ir pajamų komponentai. Rezultatai gavus papildomos ketvirtinės statistinės informacijos rodo, kad BVP pirmąjį ketvirtį veikusiomis kainomis sudarė 14735 mln. litų ir, palyginti su 2004 m. pirmuoju ketvirčiu, skaičiuojant 2000 m. palyginamosiomis kainomis, išaugo 5,6 procento. Palyginti su ankstesniu ketvirčiu BVP padidėjo 0,4 procento, skaičiuojant palyginamosiomis 2000 m. kainomis eliminavus sezono įtaką.
Ketvirčio BVP vienam šalies gyventojui sudarė 4,3 tūkst. litų. Tai 458 litais daugiau nei praėjusių metų pirmąjį ketvirtį.
Pirmojo 2005 m. ketvirčio BVP augimą, palyginti su 2004 m. sausio-kovo mėn., lėmė visų pagrindinių veiklos rūšių bendrosios pridėtinės vertės augimas. Sparčiausiai pridėtinė vertė (PV) augo rinkos paslaugų veiklose (8,0 proc.). Šių veiklų dalis bendrosios pridėtinės vertės struktūroje sudarė 36,4 procento. Spartesni negu vidutinis šalies augimo tempai buvo nustatyti viešbučių ir restoranų (13,7 proc.), mažmeninės ir didmeninės prekybos (8,9 proc.), transporto ir ryšių (7,9 proc.), finansinio tarpininkavimo (6,5 proc.), nekilnojamojo turto, nuomos ir kito verslo (5,9 proc.) veiklose.
Pramoninės gamybos įmonių pridėtinė vertė augo nuosaikiau. Pramonės veiklų PV pirmąjį 2005 m. ketvirtį išaugo 3,6 procento. Nors apdirbamosios pramonės įmonėse pridėtinė vertė išaugo 6,8 procento, tačiau bendrąjį pramonės PV augimą sulėtino elektros, dujų ir vandens tiekimo pridėtinės vertės smukimas (-5,7 proc.). Statybos įmonėse PV padidėjo 4,7 procento.
Žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės veiklų grupėje pridėtinė vertė išaugo 3,4 procento. Panašus augimo tempas (3,6 proc.) buvo stebimas ir nerinkos paslaugų veiklose.
Nagrinėjant BVP pokyčius išlaidų požiūriu, pažymėtina, kad pirmąjį ketvirtį vidaus vartojimas augo ir toliau, tačiau augimo tempai lyginant su ankstesniaisias metais sulėtėjo. Galutinis vartojimas išaugo 4,7 procento. Namų ūkių vartojimo išlaidos dėl padidėjusio darbo užmokesčio ir mišriųjų pajamų augo beveik tuo pačiu tempu (5,4 proc.), kaip šalies BVP. Valdžios sektoriaus vartojimo išlaidos padidėjo tik 2,3 procento.
Sulėtėję vartojimo išlaidų augimo tempai kiek sumažino prekių ir paslaugų importo augimą (7,9 proc.), tačiau jis, vis dėlto, padidėjo daugiau negu prekių ir paslaugų eksportas (5,2 proc.).
Sparčiausiai augo išlaidos pagrindiniam kapitalui formuoti (8,2 proc.), daugiausiai dėl išlaidų didėjimo būstui, transporto priemonėms bei kitoms mašinoms ir įrengimams įsigyti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.