Filharmonijos salėje griežia pasaulio koncertų salių numylėtiniai, kilę iš Lietuvos

Rugsėjį prasidėjęs Lietuvos nacionalinės filharmonijos (LNF) rudens koncertų sezonas tęsia pažintis su kviestiniais, pasaulyje pripažintais atlikėjais, kurie Vilniuje susitinka su Lietuvos muzikais ir koncertuoja drauge su jais.

Spalio 8 d. Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncerte išgirsime žymų menininką iš Suomijos – violončelistą Arto Norą (Arto Noras). Atlikėjas išgarsėjo po sėkmingo pasirodymo (II premija) P. Čaikovskio konkurse Maskvoje 1966 m.

Noras jau daugelį metų profesoriauja J. Sibelijaus muzikos akademijoje. Jo vedami meistriškumo kursai labai populiarūs ne tik Suomijoje, bet ir kitose pasaulio šalyse. Jis taip pat yra Naantali muzikos festivalio ir Tarptautinio Paulo violončelininkų konkurso steigėjas bei meno vadovas

Noras grojo su pagrindiniais pasaulio orkestrais ir dirigentais, jo repertuare – kone visi kūriniai violončelei. Jis dažnai pasirodo kaip kamerinės muzikos atlikėjas su labiausiai pripažintais dabarties muzikantais. Lietuvoje jis grieš su Valstybiniu Vilniaus kvartetu, o šeštadienį – su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Koncerte, kurį diriguos Orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Juozas Domarkas, skambės Piotro Čaikovskio, Krzysztofo Pendereckio ir Ottorino Respighi kūriniai.

Neeilinis susitikimas su aukštuoju atlikėjiškuoju menu laukia spalio 11 -ąją. Filharmonijos salėje koncertuos jaunosios kartos muzikai. Tai – talentu ir emocionalumu, virtuoziškumu ir charizmatiškumu pasižymintis smuikininkas Julianas Rachlinas ir pasaulinio garso įžymybes sužavėjęs pianistas, atsidavęs kamerinei muzikai Itamaras Golanas.

Abu atlikėjai yra gimę Vilniuje, abu vaikystėje su šeimomis emigravę iš Lietuvos. Jie vėl atvyksta
į Vilnių su koncertu, kuris yra judviejų europinio turo dalis.

Julianas Rachlinas, 1988 m. Amsterdamo „Concertgebouw“ vykusiame Eurovizijos konkurse laimėjęs ‘Metų jaunojo atlikėjo“ apdovanojimą, bematant išgarsėjo visame pasaulyje. Lorinas Maazelis jį pakvietė su Prancūzijos nacionaliniu orkestru debiutuoti Berlyno festivalyje ir su Pitsburgo simfoniniu orkestru gastroliuoti Europoje bei Japonijoje. Jis yra grojęs su garsiausiais pasaulio orkestrais ir dirigentais.

1999 m. J. Rachlinas tapo Vienos konservatorijos profesoriumi. Nuo 2000-ųjų jis kasmet rengia savo festivalį „Julianas Rachlinas ir draugai“, kuris sparčiai garsėja pasaulyje.

Atlikėjo talentą jau ne kartą įvertino ir pamėgo Lietuvos publika. Jis du kartus koncertavo Vilniaus festivalyje, vieną jų – diriguojant legendiniam Maestro M. Rostropovičiui. Pernai grojo solo su Lietuvos kameriniu orkestru.

Smuikininkas griežia 1741 m. „Ex Carrodus“ Guarnerius del Ges“ smuiku, kurį jam nuomoja Austrijos nacionalinis bankas.

Neseniai J. Rachlinas pradėjo griežti ir altu. 2003-2004 m. sezoną su Jurijaus Bašmeto diriguojamais „Maskvos solistais“ bei „Deutche Oper“ orkestru atliko H. Berliozo „Haroldą Italijoje“. Vilniuje jis grieš ir smuiku, ir altu. SkambėsRoberto Schumanno, Ludwigo van Beethoveno, Bejamino Britteno ir Johaneso Brahmso kūriniai.

Kartu su Rachlinu kamerinę muziką interpretuosiantis Itamaras Golanas yra stulbinamą karjerą padaręs pianistas. Jis pasaulyje garsėja kaip įžymiausių solistų ir kamerinių ansamblių programų dalyvis.

I. Golanas mėgsta ir puikiai groja kamerinę muziką. Jis koncertuoja su garsiausiais atlikėjais – dainininke Barbara Hendricks, smuikininkais Maximu Vengerovu, Daishin Kashimoto, Julianu Rachlinu, Vadimu Repinu, Ida Haendel, Kyung Wha Chungu, Schlomu Mintzu, altiste Tabea Zimmermann, violončelininkais Mischa Maisky’u, Mattu Haimovitzu, klarnetininke Sharon Kam.
I. Golano, smuikininko J. Rachlino ir violončelininko Orfeo Mandozzi trio nuolat rengia programas pasaulio koncertų salėse.

Pianistas dalyvauja žymiuose tarptautiniuose Ravinijos, Čikagos, Tanglvudo, Zalcburgo, Edinburgo, Bezansono, Liudvigsburgo, Verbier, Liucernos festivaliuose, kaip solistas groja su Z. Methos diriguojamais Berlyno ir Izraelio filharmonijų orkestrais, daro įrašus firmose „Deutsche Grammophon“, „Teldec“, EMI ir „Sony Classical“.

1991 m. I. Golanas pradėjo pedagoginę veiklą Manheteno muzikos mokykloje; nuo 1994 m. jis yra Paryžiaus konservatorijos profesorius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.