Vieni muzikantai mėgaujasi šlovės spinduliais, kiti tūno pogrindyje: jų nemedžioja paparacai, gerbėjai nealpsta po kojomis, po pagalvėmis nededa jų nuotraukų, ištisas valandas lietuje dėl autografų nemirksta. Tačiau andegraundo atlikėjai dėl to likimu nesiskundžia.
Kuria dėl jausmo
„Lietuva – kuriozų šalis. Tie, kurie turėtų būti grietinėlė, – nėra.Tie, kurie yra grietinėlė, – neturėtų ja būti. O tie, kurie yra tikroji grietinėlė, turi per daug proto, kad lįstų į viešumą”, – mano klaipėdiečių pogrindžio grupės „Atika” vokalistas Darius.
„Atikos” dainos – savotiškas protestas prieš masinį muzikos vartojimą ir jos virtimą parduodama produkcija. Anot pašnekovo, jis kuria dėl jausmo. „Man tai yra garbės ir orumo reikalas. Tai darau ne tik dėl to, kad protestuoju. Jau pats grojimas yra „kaifas”, – sakė Darius.
Grupės dalyvavimas 2003 m. „Eurovizijos” atrankoje – taip pat protestas. „Apsirengėm kaip klounai, tačiau mūsų idėjos niekas nesuprato. Keista, jog žmonės nesupranta to, ką parodai akivaizdžiai”, – teigė „Atikos” narys.
„Atika” sutiktų koncertuoti vienoje scenoje su dabartinėmis Lietuvos popžvaigždėmis tik su viena sąlyga: jei būtų galimybė groti „gyvai”. „Labai įdomu klausytojams pateikti kažką nelaukto, netikėto, ekspromtu interpretuoti, žaisti žodžiais. Groti mums – vienas malonumas”, – tikino vokalistas.
„Nepriklausom andegraundui tikrąja šio žodžio prasme. Jeigu gyventume Vakarinėje kultūroje, būtume joks pogrindis, o tiesiog eilinė populiarios muzikos grupė”, – tikino Darius.
Gerą daiktą – už dyką
Pinigų, be abejo, niekada nebūna per daug, tačiau Darius tikisi, jog iš muzikos negyvens. Priešingu atveju nori nenori reikės stengtis įtikti publikai, o dėl to nukentės dainų kokybė. „Pinigai gal kiek svarbesni tiems grupės nariams, kurie neturi pragyvenimo šaltinio. Žinoma, būtų gerai užsidirbti, bet tikiuosi, jog muzika pagrindiniu pajamų šaltiniu netaps”, – sakė Darius.
„Atika” yra išleidusi tris demonstracinius albumus, o šiuo metu rengia pirmą oficialų diską. Ankstesnieji buvo skirti tam, kad prireikus būtų galima pasiklausyti grupės dainų, ir šiek tiek buvo platinami nemokamai. „Keletą esame pardavę, tačiau kažkaip rankos nekyla pinigų imti. Be to, įrašų kokybė juk nebuvo aukšta”, – sakė Darius. Pašnekovas mano, jog demo įrašai skirti tam, kad žmonės gautų gerą daiktą už dyką, užuot mokėję pinigus už šlamštą.
„Šie albumai paremti emocija, profesionalumo juose mažiau”, – tikino Darius. Naujame „Atikos” albume bus kiek mažiau cenzūros. Anot pašnekovo, „blevyzgų” jie nedarys, tačiau dainuos tai, ką nori ir kaip nori, nesistengdami niekam įtikti. Albume galima rasti įvairių muzikos stilių: roko, kantri, metalo ir kt.
„Norime, kad kuo daugiau žmonių mus išgirstų, nes manome, jog turime ką pasiūlyti”, – teigė pašnekovas.
Groja sau
„Visų pirma grojame sau, o tik paskui kitiems”, – tikino klaipėdiečių andegraundo grupė „The Perplexx”. Vaikinai teigė darantys tai, kas jiems patinka, o jei atsiranda, kas jų muzikos klausosi, – ausų užkišti neketina, tačiau šlovės ir populiarumo troškimas jiems svetimas. „Galima būti populiariam savo, pavyzdžiui, sunkiosios muzikos srityje. Nebūtina įtikti daugumai muzikos vartotojų”, – mano vaikinai.
„Visi mūsų kūriniai – skirtingi. Sunku būtų apibūdinti jų stilių: tai daugelio sunkios muzikos stilių mišrainė, tačiau pagrindą sudaro metalas. Tai moderni, šiuolaikiška muzika”, – sakė grupės narys Aleksandras.
Iš muzikos „The Perplexx” taip pat neužsidirba, o investuoti tenka nemažai. Paklausti, ar negaila išleidžiamų pinigų, vaikinai tikino, jog maloniam užsiėmimui negaili nieko. „Pinigų tai jau tikrai negaila. Jeigu tą malonumą iš mūsų atimtų – vadinasi, esam robotai, kuriems nieko nereikia. Žmonės įvairiai leidžia laiką. Vietoj to, kad bastytumės kažkur baruose, mes pagrojam”, – teigė „The Perplexx” nariai Aleksandras ir Liubomiras.
Muzika metalistams yra daugiau negu pomėgis. Tai malonumas, apie kurio atsisakymą vaikinai nesileido į jokias kalbas – toks kvailas poelgis jiems sunkiai suvokiamas.
Šiais metais vaikinų ketvertukas laukia savo pirmojo albumo pasirodymo. Užsienyje rengiamas diskas bus oficialus.
Monika Volungevičiūtė