Per BTV – lietuvės gyvenimo istorija paremta drama „Lilija amžinai”

Kitą šeštadienį, birželio 18 dieną, rubrikoje „Sukurta pagal tikrus faktus” BTV rodys prieš porą metų danų ir švedų sukurtą psichologinę dramą „Lilija amžinai”.
Filmas pastatytas remiantis realia mergaitės iš Lietuvos Danguolės Rasalaitės istorija. Telšiuose gimusi, Kaune augusi, iš Žiežmarių slapčia į Švediją su svetimu pasu išvykusi šešiolikmetė nė neįsivaizdavo, kad jos likimas galėtų kam nors rūpėti. Dėl palaido gyvenimo būdo nuo mergaitės nusisuko giminės, nuleido rankas mokytojai, išdavė draugai ir draugės.
Realusis Danguolės gyvenimas nutrūko 2000-ųjų sausį, jai nukritus nuo viaduko Malmėje. Virtualusis paauglės gyvenimas tęsiasi – 2002-ųjų rugpjūčio mėnesį Švedijos kino teatruose pasirodė apie Danguolės likimą pasakojantis žymaus Švedijos režisieriaus Luko Moodyssono filmas „Lilya 4-ever” („Lilija amžinai”).
„Šis gyvenimas – vienintelis dalykas, kurį turi. Miręs žmogus būna ištisą amžinybę, o gyvas- tik trumpą akimirką”, – taip pasakė Lilei vienas iš filmo herojų. Šešiolikmetė išgyveną sunkų paauglystės periodą, ji nori kuo toliau išvažiuoti iš šalies, tad susiruošia keliauti į Ameriką. Bet motina, kuri susipažįsta su amerikiečiu, atsisako pasiimti dukrą su savimi.
Lilija lieka viena. Po motinos išvykimo, Lilės teta apgyvendina merginą senuose, prišnerkštuose kambariuose, o pati pasilieka gyventi naujame Lilės motinos bute. Pinigai pasibaigia, už skolas atjungia elektrą, geriausia draugė pasakoja aplinkiniams apie Lilę įvairiausias šlykštynes. Merginos perspektyva nekokia – anksčiau ar vėliau ji atsidurs gatvėje ir bus priversta prekiauti savo kūnu. Ir štai vieną dieną Lilija sutinka Andrejų. . Atrodytų, jog „juodasis periodas” merginos gyvenime baigėsi&
Režisierius Lukas Moodyssonas išgarsėjo po savo skandalingo filmo „Parodyk man meilę”. Pagrindinį vaidmenį filme „Lilija amžinai” atliko rusų aktorė Oksana Okinishina, sėkmingai debiutavusi Sergejaus Bodrovo jaunesniojo filme „Seserys”.
„Lilija amžinai” buvo rodoma įvairiuose kino festivaliuose: Venecijos, Toronto, Londono, Roterdamo, Honkongo ir kt. Pelnė penkis Švedijos Kino akademijos apdovanojimus, buvo nominuotas „Oskarui” kaip geriausias užsienio filmas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.