Ginkluoti ir neblaivūs

Lietuvos kariuomenę reikia aprūpinti ne šautuvais ir tankais, o alkoholio tikrintuvais.

Už girtavimą darbo metu atleisto buvusio Lietuvos karinių oro pajėgų vado pulkininko Jono Marcinkaus atvejis priminė, kad alkoholio vartojimas krašto apsaugos sistemoje yra rimta grėsmė nacionaliniam saugumui.

Apie tai, kad per penkiolika nepriklausomybės metų mūsų kariškiai neatprato svaigintis tarnybos metu, kalbama vis garsiau. O apie atleidimus girdėti neteko. Neskaitant J.Marcinkaus, nuo pat Rusijos lėktuvo Su-27 katastrofos tyrimo pradžios nuolat išgėrinėjusio su Rusijos karininkais, atvykusiais stebėti Lietuvos vykdomo tyrimo.

Svaigalai pakiša koją

Prieš kurį laiką „Ekstra žinios“ gavo grėsmingą signalą. Šaltiniai pranešė, kad vidury dienos Visoriuose esančiame kariuomenės padalinyje girtaujama. Buvo praneštos net sugėrovų pavardės ir vardai – du Stanislovai ir vienas Bogdanas. Tačiau žurnalistai į dalinį nebuvo įleisti. Nepagautas – ne vagis, tiksliau – ne girtuoklis.

Įdomūs dalykai dėjosi ir šių metų kovo 1 dieną, kai Vilniuje, galima sakyti, žlugo Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus priėmimas.

Tąsyk Prezidentūroje aukštą svečią pagerbė tik trečdalis garbės kuopos. Oficialiai buvo pranešta, neva sugedo daugiau nei 10 metų senumo kariuomenės autobusas „Mercedes“.

Tuo tarpu užkulisiuose šnekėta, kad kariuomenės orkestras neatvyko, nes kai kas iš orkestro valdžios nepajėgė pastovėti ant kojų.

Iš aukščiausio lygio tarptautinius priėmimus rengiančio protokolo skyriaus personalo „Ekstra žinios“ turi duomenų, kad bene daugiausia abejonių kyla dėl Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestro kapelmeisterio dimisijos majoro Justino Jonušo.

Protokolo specialistai kaskart dreba, ar per renginį pavyks pagroti. Nenorėdami rizikuoti, jie dažniausiai pasiruošia leisti fonogramą. Kai kurių švenčių metu taip ir teko padaryti.

Dėl ko siunta dirigentas?

– Už polinkį į alkoholį posto neteko J.Marcinkus. Ar jūsų orkestre daromos kokios nors išvados? – „Ekstra žinios“ paklausė dirigentą J.Jonušą.

– O ką tai turi bendra – orkestras ir aš su kažkokiu vadu? Na, įdomus jūs žmogus esate! Turbūt nesuprantate, kas tai yra kariuomenė, mūsų darbas? Jūs su tokiu keistu „durnu“ klausimu, kad aš negaliu suprasti jūsų!

– Kalbama, kad jūsų orkestre kai kas darbo metu piktnaudžiauja alkoholiu.

– Kas?! Atsipeikėk, žmogau! Suklydai, kur paskambinti!

Nerimas – ir Seime

Tradicijos ir tvarka mūsų kariuomenėje neramina ir Seimo Nacionalinio saugumo bei gynybos komitetą.

– Ar ne laikas susirūpinti girtavimu mūsų krašto apsaugos sistemoje? – „Ekstra žinios“ paklausė šio komiteto narį liberalcentristą Algį Kašėtą.

– Jūsų pastaba teisinga. Pastarajame komiteto posėdyje aš kaip tik iškėliau šį klausimą. Sutarėme, kad kai aprims aistros dėl rusų lėktuvo avarijos, grįšime prie šitos problemos.

Tikrai įdomu, negi tik dabar iškilo viešumon bėdos, kurias turėjo ponas Marcinkus? Drausmės kariuomenėje klausimai – tikrai labai aktualūs.

– Kaip sutramdyti tuos, kurie tarnauja neblaivūs?

– Galioja ir valstybės tarnybai, ir privačiam sektoriui bendros taisyklės. Yra vadovai, kurie mato, kaip pavaldiniai elgiasi.

Jei tai susiję su vadovais, jie irgi turi vadovus.

Bet kokiu atveju nagrinėsime kariuomenės drausmės statutą, reikės peržiūrėti kai kurias nuostatas.
„Ekstra žinios“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.