Galbūt jūs nėščia? Pirmieji nėštumo požymiai

Greičiausiai jūs nepastebėsite jokių nėštumo požymių iki tol, kol nepasigesite mėnesinių arba savaitė – dvi po to. Jei nestebite savo ciklo arba jis visiškai nereguliarus, jūs galite net nežinoti, kada tikėtis menstruacijų pradžios. Tačiau jei pradedate jausti kai kuriuos žemiau išvardintus simptomus (ne visos moterys juos visus jaučia) ir jau kurį laiką vėluoja mėnesinės, netgi labai gali būti, kad laukiatės. Atlikite nėštumo testą ir įsitikinkite.

Jautrios, pabrinkusios krūtys

Vienas ankstyviausių nėštumo požymių yra jautrios ir skausmingos krūtys. Tai sukelia padidėjęs hormonų kiekis. Savijauta gali būti panaši į tai, kaip jūs jaučiatės prieš mėnesinės, tačiau dar intensyvesnė. Šis diskomfortas turėtų baigtis po pirmojo trimestro, kadangi jūsų kūnas prisitaiko prie hormoninių pokyčių.

Nuovargis

Visai netikėtai pasijuntate nuvargusi? Padidėjęs hormono progesterono kiekis ir įtampa, kol jūsų kūnas pripranta prie nėštumo, gali versti jus pasijusti, tarsi bėgtumėte maratone. Turėtumėte jausti daugiau energijos antrajame trimestre, nors nuovargis dažniausiai grįžta trečiajame.

Kraujavimas implantacijos metu

Kai kurios moterys nežymiai kraujuoja apie 11 – 12 dienų po pastojimo (panašiai tada, kai pradedama pasigesti mėnesinių). Kraujavimą gali sukelti apvaisintas kiaušinėlis. Jis prisitvirtina gimdoje, kurios sienelėse itin daug kraujagyslių. Šis procesas prasideda apie šeštą dieną po apvaisinimo, tačiau niekas nėra tikras. Kraujavimas labai nedidelis (pasižymi kaip rusvas tepimas) ir trunka apie dieną – dvi. Gydytojui būtinai praneškite, kad pastebėjote kraujavimą, ypač jei jums dar ir skauda, kadangi tai gali būti negimdinio nėštumo požymis.

Pykinimas ir vėmimas

Daugumai moterų rytinis pykinimas prasideda apie mėnesį po pastojimo. Kai kurioms laimingosioms to išvis pavyksta išvengti. Tačiau kai kurios moters pradeda jausti šleikštulį ankstėliau. Ir ne tik ryte – su nėštumu susijęs pykinimas ir vėmimas gali pasireikšti tiek ryte, tiek vidurdienį, tiek vakare. Apie pusė moterų, kurias pykina, pradeda jausti palengvėjimą antrajame trimestre. Kitoms palengvėja penktąjį mėnesį.

Padidėjęs jautrumas kvapams

Gali būti, kad kai pastosite, kai kurie kvapai jums pasidarys atstumiantys. Tačiau kodėl taip yra, nežinoma. Gali būti, kad tai sukelia staigiai didėjantis estrogeno kiekis jūsų organizme.

Bjaurėjimasis maistu

Nors kai kurios moterys tikina, kad jos trokšta tam tikro maisto nėštumo metu, bjaurėjimasis maistu yra dažnesnis reiškinys. Gali būti, kad maistas, kuris jums anksčiau labai patiko, pastojus bus visiškai atstumiantis. Šis jausmas gali ateiti ir praeiti arba tęstis visą nėštumą.

Dažnas šlapinimasis

Netrukus po pastojimo galite pastebėti, kad nuolat lakstote į tualetą. Kodėl? Dažniausiai todėl, kad nėštumo metu kraujo ir kitų skysčių kiekis jūsų organizme padidėja, todėl ir jūsų inkstai perfiltruoja daugiau skysčių. Tai gali prasidėti nuo šeštosios nėštumo savaitės ir tęstis ar net stiprėti, nes augantis mažylis didėja ir vis labiau spaudžia šlapimo pūslę.

Dingusios mėnesinės

Jei jūsų ciklas yra reguliarus, o mėnesinės neatsirado laiku, greičiausiai jūs pasidarysite nėštumo testą daug anksčiau nei pastebėsite kokius nors kitus nėštumo simptomus. Tačiau jei jūsų ciklas nėra reguliarus arba jūs jo nestebite, pykinimas, krūtų jautrumas ir padažnėjusios kelionės į tualetą gali reikšti nėštumą dar prieš tai, nei suprasite, jog jums nėra mėnesinių.

Bazalinė temperatūra išlieka aukšta

Jei jūs stebėjote savo kūno bazalinę temperatūrą ir matote, kad ji išlieka pakilusi 18 dienų iš eilės, greičiausiai jūs nėščia.

Įrodymai: teigiamas nėštumo testas

Nepaisant to, ką paskaitysite ant dėžutės, dauguma nėštumo testų nėra pakankamai jautrūs, kad nustatytų nėštumą iki savaitės po to, kai pasigedote mėnesinių. Taigi, jei nusprendėte jį atlikti anksčiau ir gavote neigiamą rezultatą, pabandykite dar kartą po keleto dienų. Jei jau rezultatas teigiamas, susitarkite dėl vizito pas gydytoją. Sveikiname!

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vaikai su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

4 komentarai į "Galbūt jūs nėščia? Pirmieji nėštumo požymiai"

 1. nerimaujantis

  mano merginai buvo menesines jos pasilaike wos 3 dienasir baigesi pozymiai yra pykinimas silpnumas ir galvos skausmas. jei galite kuo skubiau atsakykite i si mano prasyma. ar gali buti kad ji niescia nors ir buvo menesines tas 3 dienas ?

 2. Emilija

  jau 3 diena nera menesiniu, nors man jos reguliarios, su vaikinu mylejones, bet saugojomes ir jis uztikrina kad prezervatyvas neplyso, mano krutys sustandeja, bet kitu pozymiu nera, taip buna ir pries menesines, bet vistiek labai nerimauju, po kokio laiko verta darytis nestumo testa?..

 3. gabija

  sveiki, esu sutrikusi nes paskutinem dviem savaitem jauciuosi keistai. pradejau valgyti astriai ko anksciau nevalgydavau vissiskai. jau du kartus pykino nuo kvapu iki vemimo, naktimis prakaituoju, uzmiegu labai greit – ko anksciau nebudavo. kartais jautciuosi mieguista ir be jegu, bet tai praeina jei uzsiimu kuo intensyviai dirbti. pasidariau irzli, pikta ir jautri. skauda pilvo apatcia jau kelios dienos. zinau cia labai panasus pozymiai i nestuma ir aplinkiniai sako kad galiu lauktis, bet nenoriu tuo tiketi, nes praita savaite buvo mano mmm, nors ir netokios kaip visada. ka manot jus? laukiu atsakymo.

 4. agne

  Norėjau paklausti ar pastovus galvos skausmas gali buti neštumo požymis?Jei po lytiniu santykiu menesines jau buvo..ar to uztenka, kad buciau tikra, jog nepastojau?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.