G.Masalskis: ,,Vertinu prabangius automobilius“

Buvęs radijo stoties ,,M-1″ ir televizijos laidų vedėjas, šiuo metu – tiesiog šou verslo atstovas Giedrius Masalskis nesibaimina kelių eismo patrulių ir jų nuobaudų. Už viršytą greitį pinigėlių nemokantis G.Masalskis atsiperka savo liežuviu, tinkamai parinktu žodžiu. Kūrybingumu ir komunikabilumu pasižymintis vairuotojas nepritrūksta šnekos ir policininkų sustabdytas.

– Kokį automobilį turite šiuo metu?

– Tamsiai mėlyną ,,Plymouth Voyager“.

– Kodėl pasirinkote tokį mašinos modelį?

– Reikėjo turėti didelį, renginiams bei šeimai pritaikytą automobilį, tad šis buvo – pats tas. O be to, neblogas dizainas, galingas, talpus, manevringas – man kol kas jo pakanka.

– Kokius automobilius vertinate labiausiai?

– Prabangius bei tuos, kurie nėra folksvagenai plačiąja prasme – t.y. visų numylėtiniai. Man labai svarbu automobilio tiek išorės, tiek vidaus dizainas, charakteristikos. Tokių nėra daug – ,,Bentley“, ,,Aston Martin“, senieji ,,Citroen“, ,,Alfa Romeo“, ,,Maseratti“.

– Kaip seniai vairuojate? Gal prisimenate pirmą savarankiško važiavimo dieną?

– Vairuoju 15 metų (oficialiai pradėjau nuo 13 metų). Vairuoti mokė tėtis, kuris negailėjo savo valdiškos ,,Volgos“ ir davė man junginėti pavaras, o paskui ir pačiam važiuoti. Vairavimu labai domėjausi. Turėjau ir motociklą, kuris buvo sukurtas mano ir draugo iš naujo, nes tuometiniai rusiški (vieninteliai rinkoje) motociklai atrodė iš tiesų klaikiai…

– Kokias mašinas teko vairuoti? Ir kiek ilgiausiai esate išvažinėjęs viena jų?

– Lada „šeštukas“, ,,Opel“ (visi automobiliai kada nors tampa opeliais…) ,,Kadett“, ,,Rover-827″, ,,Opel Monza“ (labai nieko opelis), ,,Citroen XM“. Ilgiausiai važinėjau XM – visgi jis buvo šauniausias ir geriausias mano automobilis.

– Įsivaizduokite šiokiadienį be nuosavos transporto priemonės. Kaip jaustumėtės grįžęs prie visuomeninio transporto?

– Tikrai nekaip. Nieko prieš neturiu, tačiau tada nuveikčiau maždaug 8 kartus mažiau nei dabar, o tai man sukeltų depresiją arba apatiją. O gal ir juoką… Nežinau, negalvoju apie tai, nes turiu ir firmos mašiną, tad kol kas tokia situacija negresia.

– Kokią mašiną svajojote įsigyti?

– Neseniai išbandžiau ,,Lexus GS-430″ – gal tokios ir norėčiau. Mačiau, kad Brundza turi ,,Bentley“, – gal ir tokio norėčiau, tačiau galiu drąsiai pasakyti, kad šiuo metu daugiau galvoju apie labiau nežemiškus dalykus nei automobilius. Beje, vis dar svajoju sukurti nuosavą skraidančią lėkštę, veikiančią antigravitaciniu principu…

– Studijų metais esate pajutęs autostopo skonį?

– Taip, ir dar kokį. Tam reikėtų atskiros temos. Keliavau dar tada, kai Lietuvoje buvo pati autostopo pradžia. Viską patyriau naujai, lyg būčiau atsidūręs Marse…

– Kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti vairuotojas profesionalas?

– Svarbu – matyti į priekį, gerai nusiteikti, kad nesikauptų pyktis, gerbti keleivius bei praeivius, tausoti autotransporto priemonę.

– Neturėjote autostradoje karčios patirties: baudos už greičio viršijimą, nelaimingo atsitiktinumo?

– Cha. Baudų nemoku, nes moku kalbėti su tais, kurie skiria baudas. Autoavarijos, ačiū Dievui, dar neturėjau…

– Kokių priemonių imtumėtės, sugedus mašinai, kai autoservisas nepasiekiamas?

– Remontuočiau pats, nebent būtų visiškai sugedusi. Beje, visada yra vietiniai gyventojai, kurie mielai padeda. Na, dar stabdyčiau pakeleivius – visada atsiranda gerų žmonių. Net ir Lietuvoje…

– Galėtumėte tvirtinti, jog esate patenkintas situacija Lietuvos keliuose?

– Ne ir dar kartą ne – niekas nerodo posūkių, žmonės nejaučia atsakomybės, demonstruoja savo kvailus kompleksus, nori kažką įrodyti savo blogu vairavimu… Džiaugiuosi matydamas gerus vairuotojus – tada mes prasmingai susimirksime.

– Kokias transporto priemones teko vairuoti, be automobilio?

– Motociklą, traktorių, autobusą, vandens motociklą, lėktuvą, dviratį.

– Koks buvo ilgiausias kelio ruožas, įveiktas keturiais ratais?

– Nepamenu. Gal keli tūkstančiai Naujojoje Zelandijoje ar Australijoje… O gal ir Europoje. Neskaičiuoju kilometrų – svarbu gera kompanija, muzika bei keliai.

– Galėtumėte apibūdinti savo vairavimo manierą ir santykį su greičiu?

– Važiuoju greitai, atsakingai, saugiai, gerai.

– Keliais balais vertintumėte save kaip vairuotoją?

– 9,5 iš 10 įmanomų.

Kristina Kanišauskaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.