Instruktorių duetas Maskvai

Iki soties pasimėgavęs žiniasklaidos žvaigždės šlove Gediminas Kirkilas vis dėlto nesugebėjo grakščiai nutūpti.

Visą savaitę jis buvo visuose laikraščiuose, visose televizijose, visose radijo diskusijose, kuriose buvo dėliojamos Kremliui labai nepalankios versijos apie rusiško naikintuvo avariją. Iš krašto apsaugos ministro lūpų liejosi tekstai, kurie nebūtų suteršę net uolaus konservatoriaus garbės ir orumo. Jis buvo griežtas, jis buvo tvirtas ir jis neteisino rusų.

O štai finalas nepavyko. Puokštė gėlių Lietuvos oro erdvės pažeidėjo žmonai, pokalbis apie buitį su pačiu oro erdvės pažeidėju ir pareiškimas, kad piktos valios Rusija neturėjusi, kai į Lietuvą pasiuntė pilnai ginkluotą savo naikintuvą.

Per kelias minutes karingas erelis atvirto į tai, kuo buvo visą savo politinę karjerą – CK instruktoriumi, kuriam CK sekretoriaus nurodymas yra svarbiau už asmeninį politinį įvaizdį. Gaila, nes per kelias dienas po katastrofos tas įvaizdis staiga ėmė įgyti savarankiško politiko kontūrus.

Deja, Vyriausybės rūmuose viso to skandalo dėl nukritusio lėktuvo niekam nereikia. O labiausiai nereikia įtampos su Maskva. Juk, kaip įspėjo Viktoras Uspaskichas, su rusais žaisti nereikia, nes gali nesuveikti nei sveikas protas, nei logika. O Vyriausybėje vyksta žaidimas dėl „Mažeikių naftos“ akcijų perpirkimo ir perpardavimo, kurio sėkmė labiausiai priklauso nuo Kremliaus pozicijos. Sandoris pavyks tik su jo palaiminimu.

Todėl instruktorius gavo naujas instrukcijas ir, kaip pastebėjo žiniasklaida, vienu sakiniu atleido įtampos raiščius tarp Vilniaus ir Maskvos. Kitas CK instruktorius, tas, kuris su KGB kapitono antpečiais, tuoj pat atgavo žadą, puolė skambinti savo vyresniajam kolegai į Maskvą. Jam vienam žinomu būdu šitas instruktorius užlaižys diplomatinio karo žaizdas. Ne Lietuvos – rusų.

Rusams nuo to instruktorių dueto iškart palengvėjo. Ir kaip nepalengvės, jei Lietuvos valdžia kapituliavo vos spustelėta, nors iki tol tarėsi esanti po NATO skėčiu ir todėl visiškai nepriklausoma nuo Rusijos.

Vilnius keičia plokštelę ir, užuot laikęs Maskvą gudria ir klastinga, perkvalifikavo ją į apsileidusią ir nekontroliuojančią savo veiksmų. T.y. nepakaltinamą. Tai visiškai atitinka Vladimiro Putino kuriamą naują Rusijos įvaizdį: „atsargiai, čia Rusija, ji iracionali ir neprognozuojama…“ Juk kai esi nepakaltinamas, tai tau negalioja visuotinai priimtos žaidimo taisyklės ir tu gali jaustis daug laisviau…

Panašu, kad atsiperka Rusijos investicijos į vieno Lietuvos ministro auklėjimą aukštojoje partinėje, o kito – KGB rezervistų stovykloje.

O gaila! Juk dar per šių metų Vasario 16-osios minėjimą visi tie, kurie dabar naikina įtampas ir guodžia Maskvą, griaudėjo ant Kremliaus ir rodė jam nepadorius gestus. Dabar viskas absoliučiai atvirkščia. Jeigu tai ir yra nepriklausomos Lietuvos užsienio politika, tai kalbininkams atėjo laikas ne tik braukti nosinę nuo ąžuolo, bet ir iš esmės keisti žodžių reikšmes pasakant, kad nepriklausomybė visai nereiškia laisvės.

Tai ta pati priklausomybė tik ant ilgesnio pavadžio, kurį du CK instruktoriai draugiškai parnešė šeimininkui į rankas.

Rūta Grinevičiūtė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Nuomonė su žyma , , .

1 atsiliepimas į "Instruktorių duetas Maskvai"

  1. Gal

    lėktuvas ir specialiai užskrido. O kur faktai, gerb. autore?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.