Nuo kalbų pereita prie ultimatumų

Konservatoriai reikalauja, kad ūkio ministras atsistatydintų, kitaip jam žadama inicijuoti interpeliaciją

„Jei iki savaitės pabaigos pats ūkio ministras neatsistatydins arba premjeras Algirdas Brazauskas nepateiks tokio siūlymo Prezidentui Valdui Adamkui, pradėsime interpeliacijos V.Uspaskichui iniciatyvą su vieninteliu – konstituciniu nepasitikėjimo ministru – motyvu”, – spaudos konferencijoje vakar sakė konservatorių lyderis Andrius Kubilius.

Kaltinimai privačių įmonių protegavimu

Prezidentas V.Adamkus praėjusią savaitę pareiškė praradęs pasitikėjimą konfliktuojančiais svarbias pareigas užimančiais parlamentinių partijų lyderiais ir pasiūlė jiems „priimti atitinkamus sprendimus”.

„Pastaruoju metu ypač plačiai aptarinėjami dviejų parlamentinių partijų vadovų tarpusavio kaltinimai. Toks politikų santykių aiškinimasis kenkia valstybės ir savivaldos interesams, diskredituoja jas visuomenės akyse”, – kalbėjo Prezidentas, vertindamas konfliktą tarp Darbo partijos lyderio, ūkio ministro V.Uspaskicho ir opozicinės Liberalų ir centro sąjungos pirmininko, Vilniaus mero Artūro Zuoko, kurie vienas kitą kaltina privačių įmonių protegavimu.

Lauks komisijų išvadų

Ūkio ministras, reaguodamas į Prezidento pareikštą nepasitikėjimą, pareiškė neatsistatydinsiąs, kol darbo nebaigs Seimo komisijos, tiriančios jo interesų, dėl kurių galimo konflikto ūkio ministras ir prarado Prezidento pasitikėjimą, skaidrumą.

„Mes gyvename teisinėje demokratinėje valstybėje, kai Seimo nariai, ministrai, taip pat Prezidentas priesaiką duoda Seime. Lietuva yra parlamentinė valstybė, tad sudarytos komisijos turi iki galo pasakyti savo išvadas”, – žiniasklaidai yra sakęs ūkio ministras.

Ūkio ministrui pritaria ir Vyriausybės vadovas A.Brazauskas – praėjusią savaitę kalbėdamas Lietuvos radijui premjeras leido suprasti, kad V.Uspaskichas kol kas turi likti poste.

„Aš galiu įvertinti po to, kai man ant stalo bus padėti faktai. Dabar yra kalbos, dabar yra pavedimai, yra sudarytos trys ar keturios Seimo komisijos, jos turi labai intensyviai veikti”, – interviu Lietuvos radijui sakė A.Brazauskas.

Grasinimus pavadino oro drebinimu

Tuo tarpu, Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūno Algio Čapliko nuomone, toks konservatorių elgesys tėra „oro drebinimą” primenanti nevykusi viešųjų ryšių akcija, kuria „siekiama užbėgti už akių nuosekliai ir konkrečiai interesų konflikto labirintuose pasiklydusiai Darbo partijai ir jos lyderiui V.Uspaskichui oponuojantiems liberalcentristams”.

Liberalcentristų nuomone, tokia akcija, priešingai nei tikisi jos iniciatoriai, gali ne pakenkti, o padėti V.Uspaskichui. „Skubota ir neparengta interpeliacija yra savotiškas gelbėjimo ratas ūkio ministrui, nes žlugęs balsavimas dėl nepasitikėjimo V.Uspaskichu mažiausiai pusmečiui atims iš opozicijos statutinę galimybę reikalauti ministro atsakomybės”, – teigia A.Čaplikas.

A.Čapliko teigimu, liberalcentristai gali tik apgailestauti, kad konservatoriai nesitarė dėl interpeliacijos ūkio ministrui rengimo, todėl ragina koalicijos partnerius keisti pastaruoju metu „blogu įpročiu virstantį monologinį kalbėjimo būdą, kurį norima pateikti kaip bendrus opozicijos veiksmus”.

Valdančiosios Socialdemokratų frakcijos seniūnas Juozas Olekas, vertindamas opozicijos iniciatyvą dėl interpeliacijos ūkio ministrui, sakė, jog „opozicija turi teisę pasirinkti ir tokią formą”, tačiau vis dėlto siūlė Prezidentui ir ūkio ministrui susitikus išsiaiškinti „pasitikėjimo ar nepasitikėjimo limitą”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.