M.Gusiatinui – sunkios dienos

Šalyje staiga įsiplieskęs dar neregėtas skandalas lyg sūkurys įtraukia vis daugiau žmonių.

Generalinis prokuroras Antanas Klimavičius šiandien ketina pateikti Seimui informaciją apie Antanui Bosui mestų įtarimų pagrįstumą – keturi įtariamieji Seimo narį pavadino nužudymo užsakovu. Netiesiogiai įtarimų šešėlis mestas ir ant Klaipėdos garbės piliečio Martino Gusiatino. Jis vadovauja bendrovei, jau kelerius metus besibylinėjančiai su pasikėsinimo auka. Įvairių politinių partijų atstovai suskubo šiuo klausimu reikšti savo nuomonę, o prokurorai pradėjo tyrimą, siekdami išsiaiškinti, kas paskleidė slaptą informaciją.

Prokuratūroje – baimė

Po beveik dvejų metų uostamiesčio pareigūnai išaiškino pasikėsinimą į 42 metų Klaipėdos uosto krovos kompanijos „Ferteksos transportas“ vadovą Igorį Udovickį. Kiaurai peršautas verslininkas išgyveno ir padėjo atskleisti nusikaltimą. Sulaikyti 36 metų Igoris Pancernyj, 28 metų Aleksandras Minakovas, 25 metų Igoris Belogubovas ir tokio pat amžiaus Dainius Jankus.

Kaip pranešė vienas televizijos kanalas, penktadienį teisme įtariamieji pareiškė, jog nusikaltimo užsakovas yra Darbo partijos vicepirmininkas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas A.Bosas.

Uostamiesčio policijoje bei prokuratūroje šiomis dienomis vyrauja baimė. Pareigūnai vengia net nekalto pokalbio su žurnalistais, kad kas neįtartų juos skleidžiant slaptą informaciją. Siekdama išsiaiškinti, kas išplatino slaptus bylos duomenis, vakar Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Žeidžia įtarimas

Komentuodamas keturių areštuotų įtariamųjų jam mestus kaltinimus, A.Bosas minėjo ne kartą spaudoje skaitęs, jog „Klaipėdos Smeltės“ vadovas M.Gusiatinas konfliktavo su I.Udovickiu.

„Mane žemina tai, kad mano pavardę linksniuoja tokioje situacijoje. Nematau nieko baisaus A.Boso pasakyme, kad mes su I.Udovickiu konfliktavome. Tai jokia naujiena. Visa Lietuva žino, kad mes jau trejus su puse metų esame paskendę teismuose. Bylos ir dabar nesibaigia. Bet ne „Smeltė“ yra jų iniciatorė. Ponas I.Udovickis turi didelį norą atimti iš mūsų akcijas, todėl bylinėjamės, – nesantaikos su ketintu nužudyti verslininku esmę „Klaipėdai“ aiškino M.Gusiatinas. – Viena byla baigiasi, kitą iškelia. Dabar turime vėl dvi bylas. Ginamės nuo kaltinimo, jog turime kažkokį interesą į to žmogaus akcijas. Ir jam pačiam esame sakę, kad mūsų jo akcijos nedomina, bet ir savo prarasti nenorime. Taigi A.Boso pavartotas žodis „konfliktas“ reiškia, kad teismuose sprendžiame nesutarimus. Kažkada į „Smeltės“ teritoriją įleidome I.Udovickį ir norime, kad jis padoriai elgtųsi.“

M.Gusiatinas minėjo, jog I.Udovickis bylinėjasi ir su Klaipėdos valstybine uosto direkcija, ir su Marijampolės „Arvi“. Tad „Klaipėdos Smeltė“ nėra vienintelė, su kuria I.Udovickis santykius aiškinasi teisme.

Norintiems suprasti, kas yra I.Udovickis, M.Gusiatinas patarė pasidomėti šio verslininko veikla Lietuvoje nuo 1994 metų.

A.Bosas – nekaltas?

Kol kas gandai tik audrina vaizduotę ir kelia vis daugiau neatsakytų klausimų.

Komentuodamas kolegai mestus įtarimus, Darbo partijos atstovas Viktoras Muntianas pareiškė, kad tai esąs „eilinis puolimas“ prieš šią politinę jėgą.

Konservatorius Andrius Kubilius pareiškė, jog jei paaiškės, kad yra taip, kaip kalbama, A.Bosas turėtų nebesilankyti Seime. „Kol vyks tyrimas, jis turėtų nebedalyvauti nei Seimo, nei komitetų posėdžiuose“, – sakė A.Kubilius.

Seimo Liberalų demokratų frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis įsitikinęs, kad teisėsaugos institucijos nederamai kišasi į politiką, paskleisdamos visuomenei informaciją apie įtarimus, kad Seimo narys užsakė žmogžudystę.

Paklaustas, ką mano apie tai, jog pasikėsinimo užsakovu vadinamas A.Bosas, M.Gusiatinas sakė: „Man net pagalvoti baisu. Neįsivaizduoju, kad dėl pinigų galima iš žmogaus gyvybę atimti. Tokie dalykai yra moralės klausimas. Nors šiandien kai kam tai ne visada aktualu. Niekas manęs nesupras, jei pasakysiu, kad A.Bosas kaltas, lygiai taip pat nesupras, jei pasakysiu, kad jis nekaltas. Aš netikiu, kad jis būtų taip pasielgęs.“

Sugadino jubiliejų

Spauda rašė, kad pasikėsinimo užsakovu A.Bosą teisme pavadino Seimo nario geras pažįstamas Dainius Jankus.

Vakar kalbintas A.Bosas sakė galįs tik spėlioti, kodėl ilgą laiką dirbęs jo elnyne D.Jankus taip pasielgė.

„Gal tai pinigai, gal baimė, gal pinigai ir politika, – spėliojo A.Bosas. – Manau, jis pats negalėjo sugalvoti taip pasielgti, jį kažkaip privertė.“

D.Jankus neseniai buvo minimas kitoje byloje. Tai jis padėjo išaiškinti pasikėsinimą į Maksimo Mitreniuko gyvybę. Šis žmogus tebėra teisiamas už brolių Gintauto ir Rimanto Žukauskų nužudymą. D.Jankus gavo pinigų žudikui pasamdyti, juos išleido ir tik po mėnesio apie planuojamą nusikaltimą pranešė policijai.

A.Bosas sakė nekantraudamas laukiąs generalinio prokuroro kalbos Seime bei daugiau aiškumo. „Neturiu supratimo, ką pasakys ponas A.Klimavičius. Aš neprieinu prie jo turimos informacijos. Manau, kad artimiausiu metu kažkas turi paaiškėti.“

Savaitgalį Palangos gintaro muziejaus terasoje A.Bosas ketina švęsti savo 50 metų gimtadienį. Seimo narys sakė, jog jo planų pastarųjų dienų įvykiai nesujaukė, tačiau nuotaika nėra jubiliejinė. „Kai apipila purvu, nuotaika negali būti šventinė, bet ką darysi, aš pripratęs“, – sakė A.Bosas.

Pažino žudiką

I.Udovickis vakar nenorėjo komentuoti įtarimų, susijusių su svarbiais miestui žmonėmis. Jis tik neabejodamas dar kartą patvirtino manąs, jog į jį pasikėsinta dėl verslo interesų. Verslininkas neabejoja, kad nusikaltimą tiriantys pareigūnai teisingai seka nusikaltėlių pėdsakais.

„Sulaikyti keturi žmonės, jie prisipažino, papasakojo nusikaltimo smulkmenas, nurodė detales bei motyvus. Tikiu, jog pareigūnai neklysta, – kalbėjo I.Udovickis. – Juolab kad pagautas žmogus, kuris šaudė. Man jį rodė, aš jį pažinau. Labai tikiuosi, kad byla bus ištirta iki galo.“

I.Udovickis teigė, kad, atskleidus pasikėsinimo vykdytojus bei jiems paminėjus užsakovą, verslo reikalai nepasikeitė.

„Nei Uosto direkcija, nei „Klaipėdos Smeltė“ nesuteikia birių krovinių terminalui normalių sąlygų dirbti“, – aiškino I.Udovickis.

Daiva Janauskaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.