Periodinėmis išmokomis priteisto išlaikymo suma ir atlyginama žala bus indeksuojama pagal naują tvarką

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teikia Vyriausybei svarstyti nutarimo „Dėl Periodinėmis išmokomis priteisto išlaikymo sumos ir atlyginamos žalos indeksavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ projektą.
Šio projekto tikslas – reglamentuoti periodinėmis išmokomis priteisto išlaikymo sumos (vaikų išlaikymas, rečiau sutuoktinių ar tėvų išlaikymas) ir atlyginamos žalos (pvz. žala padaryta avarijos metu) indeksavimo tvarką.
Civiliniame kodekse numatyta, kad jeigu išlaikymas buvo priteistas periodinėmis išmokomis, išlaikymo suma indeksuojama kasmet Vyriausybės nustatyta tvarka, atsižvelgiant į infliaciją. Tačiau iki šiol tokia tvarka nebuvo patvirtinta.
Projekto rengėjai siūlo periodinėmis išmokomis priteisto išlaikymo sumą ir atlyginamą žalą indeksuoti, kai kainos pakyla vienu ir daugiau procentų (praėjusių metų gruodžio mėnesį palyginus su ankstesnių metų gruodžio mėnesiu).
Periodinėmis išmokomis priteisto išlaikymo suma ir atlyginama žala būtų perskaičiuojamos nuo einamųjų metų vasario mėnesio.
Periodinėmis išmokomis priteisto išlaikymo suma ir atlyginamos žalos dydis būtų dauginami iš vartotojų kainų indekso ir dalinami iš 100. Gauta periodinėmis išmokomis priteisto išlaikymo suma ir atlyginamos žalos dydis būtų apvalinami pagal skaičių apvalinimo taisykles (49 ir mažiau centų atmetama, o 50 ir daugiau centų apvalinama iki lito).
Pagal projektą būtų indeksuojamos tik tos periodinėmis išmokomis priteisto išlaikymo sumos ir atlyginama žala, kurios per paskutinius dvylika mėnesių nebuvo didinamos.
Periodinių išmokų indeksavimą atliktų išlaikymą išieškantis antstolis, o tais atvejais, kai vykdomas priteisto išlaikymo išieškojimas, darant išskaitas iš skolininko darbo užmokesčio ar jam prilygintų pajamų, indeksavimą privalėtų atlikti išskaitas vykdantis asmuo.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.