Festivalis „Mes ateinam!” ūžė tris dienas

Ketvirtasis tarptautinis vaikų ir jaunimo menų festivalis „Mes ateinam!” tris dienas šurmuliavo Panevėžyje ir rajone. Šioje kūrybiškumo šventėje dalyvavo apie tris tūkstančius jaunuolių.

Festivalio metu trijose vietose – Bendruomenių rūmuose, Gustonių senelių globos namuose ir didžiojoje scenoje Laisvės aikštėje – kūrinius panevėžiečiams pristatė jaunimo ansambliai iš Panevėžio miestų partnerių – Gabrovo (Bulgarija), Daugpilio (Latvija), Rakverės (Estija), Holdingo (Danija) ir Liūneno (Vokietija).

Prie paminklo Aleksandrui įvyko žadėtas simultanas tarp šachmatų gerbėjų ir legendinio Ostapo Benderio. Politikai išsigando kovos su didžiuoju kombinatoriumi ir nė vienas nepasirodė prie dešimties languotų kovos laukų. Tuo tarpu O.Benderis (šiųmetis Panevėžio šachmatų čempionas Arvydas Baltrūnas) laimėjo visas žaistas 18 partijų.

Menų labirinte klaidžiojo minios

Vakarop visa Laisvės aikštė virto klaidžiu Menų labirintu, kur veiksmas vyko 26 scenose.

Bene daugiausia žmonės būriavosi prie Savivaldybės pastato ir fontano. Čia vyko įspūdinga epochų misterija. Ko tik joje nebuvo – kovėsi kardais šarvuoti viduramžių pasiuntiniai iš Kauno istorinio kovų klubo, įvairias viduramžių inscenizacijas rodė šalies meno kolektyvai, dainavo chorai.

Didelio susidomėjimo sulaukė ir išdykusio stiliaus lavina scenoje prie Savivaldybės. Į įvairias kompanijas susibūrę miesto jaunuoliai (anksčiau įveikę atrankos barjerus) rodė išskirtinio originalumo apdarų kolekcijas.

Šeštadienį Laisvės aikštėje buvo galima išvysti ir neįprastus muzikantus – tamsaus gymio broliai Imanas ir Edvardas Balendesai iš Bolivijos grojo skudučiais. Šie Pietų Amerikos muzikantai – dažni svečiai Lietuvoje.

Vakare didžiojoje scenoje, prieš prasidedant koncertui, buvo pasirodęs net pats Panevėžio miesto įkūrėjas kunigaikštis Aleksandras. Jis pakvietė į sceną kitas istorines asmenybes – Žygimantą Augustą ir Barborą Radvilaitę. Senovės Lenkijos ir Lietuvos valdovai įteikė Panevėžio jaunimui Magdeburgo teises su pagrindiniu priesaku „Linksmintis, džiaugtis ir mylėtis”.

Miesto meras Vitas Matuzas įteikė tūkstančio litų stipendijas jauniesiems miesto talentams – dainininkams Radžiui Aleksandrovičiui, Mildai Tubelytei bei pianistui Rokui Valuntoniui.

Transliacija atlaikė išbandymus

Vakare prasidėjusiame didžiajame koncerte dalyvavo visi kviesti svečiai iš Nacionalinės muzikos lygos (NML): „InCulto”, „Biplan”, „Mokinukės”, Linas ir Simona. Koncertą vedė Algis Ramanauskas-Greitai, jam talkino Skaiva Jasevičiūtė.

Koncerto metu pliaupęs lietus ir vėjo gūsiai tapo išbandymu ne tik gausiems žiūrovams, bet ir renginį tiesiogiai transliavusiai Aukštaitijos televizijai (ATV).

ATV, kaip sakė jos programų direktorius Dainius Ožalas, tokio masto lauko transliaciją surengė pirmą kartą Panevėžio televizijų istorijoje. „Transliacija vyko sudėtingomis oro sąlygomis, tačiau gana sklandžiai, jei nekreipsime dėmesio į trumpalaikį garso dingimą. Buvo iškilusi grėsmė, kaip vėjo gūsis nupūtė garso technikų palapinės stogą, tačiau pavyko apsaugoti aparatūrą nuo lietaus”, – sakė D.Ožalas.

Siauruko tykojo plėšikas Tadas Blinda

Vakar, paskutinę festivalio dieną, jo svečiai buvo pakviesti į nuotaikingą uždarymą – teatralizuotą kelionę siauruku.

Siauruoju geležinkeliu vyksiančių keliauninkų laukė daug netikėtumų. Tarp jų – ir pakelėje tykojęs legendinis svieto lygintojas Tadas Blinda su plėšikais.

Festivalį „Mes ateinam!” organizavo miesto Bendruomenių rūmai ir Panevėžio iniciatyvaus jaunimo institutas. Pagrindinis festivalio globėjas – Aydino Gizo ir Eimučio Žvybo labdaros ir paramos fondas žada tradiciją tęsti ir kitais metais.

Jonas Kazakaitis

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.